Rüyada “Örümcek” Görmek

Örümcek
Rüyada Örümcek Görmek tabiri, yoldan sapmış, asi, günahkar, hilekar, zayıf bir adamla tabir edilir. Rüyada Örümcek görmek ile alakalı tabirler

Rüyada Örümcek Görmek

Rüyada örümcek görmek yoldan sapmış, asi, günahkar, hilekar, zayıf bir adamla kurulan dostluk veya yakınlığa veya bu karakterde birine tabir edilir. Rüyada örümcek öldürmek, karaktersiz ve ahlaki yönde iyi davranışları olmayan bir kimseyi evinden kovmaya işaret eder. Rüyada üzerinde örümcek görmek korkusu olan kimse için maddi yada dünyalık ne olursa olsun ondan emin olacağına ve korunacağına tabir olunur. Rüyada örümcek tutmak sıkıntılardan kurtulmaya ve rahata kavuşmaya korktuğunuz şeylerden emin olacağınız bir döneme girmeye tabir edilip, yorumlanır. Örümcek rüyası hayırlı ve şerden uzak bir rüya olarak tasvir olunur.

Rüyada örümce görmek, İslami tabircilerin görüşlerine göre, korunmaya ve maddi sıkıntılarının giderilmesine, korkulardan kurtulmaya yorumlanır. Rüyada büyük örümcek görmek maddi sorunlarının son bulmasına ve selamete çıkmaya işarettir. Rüyada küçük örümcek görmek hayırlı bir kısmet ve beladan sıkıntından halas olmanıza işaret eder. Rüyada siyah örümcek görmek şer kimselerin kötülüklerin korunmak ve ummadığınız bir yerden yardım görmek anlamına gelir.

İslami Tabiri: Rüyada örümcek görmek; kocasıyla geçinmeyen, evden kaçan, ahlaksız bir kadınla yorumlanır. Bazı Rivayetlere göre rüyada örümcek görmek eşiyle aynı yatakta yatmak istemeyen kadına tabir edilir.

Diyanet Yorumu: Rüyada örümcek yoldan sapmış ve asi kimseye ve düşüncesiz davranan kadına, kendini haklı gören ama haksız olduğunu kabullenemeyen bir kadına delalet eder.

İmamı Nablusi (r.a) diyor ki: Rüyada görülen örümcek, eşiyle geçinemeyip evden kaçan ahlaksız bir kadına tabir edilip, yorumlanır. Rüyada örümcek görmek tabiri, genel olarak hile ve oyuna işaret eder. Bir örümceğin kaçtığını gören, zayıf, Abid ve Zahid bir adamdan ayrılır.

Rüyada Örümcek ısırması

Rüyada örümcek ısırması görmek hileye düşmeye ve riyakar kimsenin oyununa aldanmaya ve bazı tabircilere göre eşini yatakta istemeyen kimseye rüyanız tabir olunur. Rüyada örümcek görmek ve gördüğünüz örümceğin sizi sokması düşmandan gizlenmeye ve istemediğiniz bir kimse ile bir araya gelmek zorunda olmanıza işaret eder.

Rüyada Örümcek Ağı Görmek

Rüyada örümcek ağı görmek tabiri, Örümcek ağı düzen ve hileye tabir edilip, yorumlanır. Rüyada Evde Örümcek ağı görmek tabiri, düzeni bozan ve hile kuran kimseye ve hile düşünen insanları aldatan kimseye tabir edilir.

Rüyada Örümcek Tutmak

Rüyada örümcek tutmak hakkında, Ebû Sâid’ül Vaaz (r.a) demiştir ki:  Örümcek tuttuğunu gören, böyle bir kadınla evlenir. Örümceğin her çeşidi bu sürede tabir edilir. Bir örümcek tuttuğunu gören, bir çulha ile, Diğer rüya tabircilerin görüşüne göre zayıf ve aciz bir adamla dost olur.

Rüyada Evde Örümcek Görmek

Rüyada evde örümcek Görmek hakkında, Ebû Sâid’ül Vaaz (r.a) demiştir ki: Diğer rüya tabircilerin görüşüne göre fakirliğe yorumlanır. Evinde örümcek ağı olduğunu gören, evinde aldatılır. Evinde birçok örümcek ağı görmek zarurete düşmeye, örümcek ağlarını süpürüp attığını görmek fakirlikten ve zaruretten kurtulmaya tabir edilip, yorumlanır.

Rüyada Örümcek Öldürmek

Rüyada örümcek öldürmek hakkında, Kirmâni (r.a) diyor ki: Örümcek rüyası çulha ile tabir edilir. Bir örümcek öldürdüğünü gören; evinden böyle bir kimseyi çıkarır. Rüyada örümcek öldürmek bir kimseden ayrılmaya veya kurtulmaya işaret eder. Rüyada örümcek görmek büyük mükafat ve zorlukların üstesinden gelmek ve düşmanın şerhinden emin olmak anlamına gelir.

İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

 1. kamil dedi ki:

  Ruyamda evimiz mi tam emin değilim ama sanki banyo gibi zemini seramik olan bir yerde örümcek görüyorum ve yakalamaya çalışıyorum. sonra eşim geliyor ve örümceğe zehir sıkıyor daha sonra bende zehiri alıp bende örümceğe sıkıyorum ve örümcek yere düşüyor ve kaçmaya başlıyor. yerde 2-3 tane daha küçük örümcek olmuş oluyor. Daha sonra farklı bir rüyaya görüyorum eşimle yürürken eşimin elini tutmaya çalışıyorum. ilk önce biraz tedirgin oluyor daha sonra sıkı sıkı tut sakın bırakma diyor ve ben de sıkıca ellerini tutuyorum. Not: şu an bir takım sorunlardan dolayı eşimle 2 aydır ayrı yaşıyoruz.

 2. selin dedi ki:

  ruyamda okula giderken iki kocaman orumcek gordum.Sorna onlardan kaçtim ama beni gizlice takip etmişler. bende onlardan uzaklasirken her yere gitmisim sorna anneannemin evine gittim ve yine ayni orumcekler aslinda onlara annenem bakiyormuş sorna o orumcekler kuculdu ve onlardan kacarken ruya bitti

 3. Sevinc dedi ki:

  Ruyamda hava soguktu bnde amcamin montunu giymistim bir kadinla oturuyordum sonra bi baktim 3 tane orumcek kolumda bnde atıyorum yere yanımdakı kadın bana soyluyo nasıl sana sokmamıs dıye fln sonra o montu atıyorum açıklamasını yaparsnız sevınırım

 4. Anonim dedi ki:

  bende yatak odamda büyuk bir örümcek üzerime dogru bir kac örümcek yaklasiyordu korkunca bana geldi eliminin orta barmagimi isirdi ve elimi cekdim birden ama acisini hissetmedim uyandim

 5. Nadire dedi ki:

  Rüyamda bir dükkânda alışveriş yaparken çok büyük bir örümcek gordum marketin sahibi biz bunları beslioz tam 24 tane var dedi. Sonra marketten annemle birlikte çıktık aldiklarimiza bakarken arkadan en büyüğü büyük bir hızla beni takip e meye başladı kaçarken sahibi koştu onu tutmaya çalıştı beni bıraktı ama arkadan diğeri bana doğru gelmeye başladı orda Rüyam bitti bu neye isarettir

 6. Selma dedi ki:

  Ruyamda annemlerin yatak odasinda komidinin başinda örümcek düşerken gördum kendini belli etmiyor kalın kadife cok acik ecru renkti ve kendini belli etmiyor düşdüğünü bende gördum düşdüğünü ne oldugunu merak edip yanina gittim örümcekti beni görunce kacmaya uğraştı bende peşinden takip ediyorum nere gidiyor diye bir köşeye siğindı orda o örümcek buyuk fare oldu ve köşede kacmaya uğraşiyırdu bi sa bi sola dönuyordu orda uyandim Allah hayıra getirsin inşAllah

 7. Bahar dedi ki:

  Rüyamda, uyurken duvardan yatağımın içine örümcek ( biraz büyük) gir giriyor ve ben hala uykulu halde yataktan sıçrayıp bir pencereye doğru yöneliyorum. Bir şeylere çarpıp gürültüsüyle uukumdan utanıyorum.

  Örümcek korktuğum bir hayvandır. Ve ben bu tür rüyalarla çoğu kez karşılaşıyorum. Ne manaya geliyor acaba ?

 8. selin dedi ki:

  Rüyamda sevmediğim 2 tane arkadaşımı uçurumdan zincir kurarak kurtarmaya çalışıyorum bir ağaç dalına tutunarak. Ondan sonra ayağıma ağıyla birlikte bir örümcek takılıyor. Ayağımı sallayarak ondan kurtulmaya çalışıyorum bir türlü gitmiyor. Daha sonra bir kişi daha görüyorum önümde ya öğretmenimdi yada arkadaşım ayağımdan örümceği o almaya çalışıyor. Tam o sırada uyandım bu ne anlama gelir

 9. ayşe dedi ki:

  rüyamda önce bir kaç tane minik örümceği öldürdüm ama sonra sanki bir sürü irili ufaklı örümcekler intikam almak için geldi beduvarın altından banyoya doğru gitti ben elimde örümcek sipreyiyle geldim ama sıkmadım sonra odama geldim odam dağınıktı ve kocaman arı vardı onu öldürmedim üzerine bir tane defter koydum orda kaldı sonrada üzerimde bir tane örümcek gezdiğini gördüm ve uyandım. çok iğrenç bir rüyaydı benim için

 10. selahattin dedi ki:

  Ruyamda koydeki evin bahcesindeki asma agacindan uzerime degisik renklerde bir suru orumcegin dustugunu gordum.Onlari esimle birlikte temizledik ve ruyam bitti.

1 2 3
Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca