Rüyada “Kusmak” Görmek

Kusmak
Rüyada kusmak Allah'a sığınmaya ve günahlarına tövbe etmeye delalet eder. Rüyada kusmak isteyen kişi kusamıyor ise eğer tövbenin güç olacağına yorumlanır.

Rüyada kusmak, genel olarak rüyanın görülme şekline göre yorumlanmaktadır. Bu sebepten dolayı rüyada kustuğunu gören kişi, rüyasını çok iyi hatırlaması gerekir. Rüyada kusmanın İslami yorumu, cimrilik ve verdiği sözden caymasına, kötü zamanlar geçirmesine yorumlanır. Rüyada kusmanın diyanet yorumu rüyayı gören kişinin, üzücü olaylar yaşamasına, sıkıntılarının artmasına ve ciddi hastalıklara işaret eder. Rüyada kustuğunu görmek, çok sancılı bir sürece ve acı dolu bir dönemin işaretidir. Rüyada kusarak uyanmak, bulunduğu gaflet halinden kurtulmaya, gözlerindeki günah perdesinin kalkması, gerçekleri görmesine işarettir.

Rüyada mısır kusmak, art niyetli ve kötü kalpli bir adam tarafından zarara uğrayacağına yorumlanır. Rüyada cam kusmak, fazla uzun sürmeyecek olan üzüntüye ve sonunda hayıra dönüşecek olaylar yaşanmasına işarettir. Rüyada kusmak isteyip de kusamamak,  tövbe etmek istediği halde bunu bir türlü başaramayan rüya sahibi, veya günahlarına tövbe ettiği halde tekrar günah işlemeye de­vam eden kişiye delalet eder.

Rüyada kustuğunu görenler için, rüya alimlerinin İslami yorumları.

İmam Nablusi (r.a) Rüyada çocuğunun kustuğunu görmek, kişinin içinde bulunduğu zor dönemden çıkış yolları aramasına ve hanesindeki huzursuzlukların ortadan kalkmasına yorumlanır. Rüyada birini kusarken görmek, zor işlerin içinden çıkmaya ve kendisine verilen görevleri adım, adım yerine getiren kimseye işaret eder. Rüyada kusarak rahatlamak, iş kısmetinin açılmasına, pişmanlıklarından kurtulmasına, emaneti teslim edeceğine işaret eder. Rüyada kusmak istemek, ciddi bir hastalığa yakalanmaya ve gam kedere delalet eder.

Caferi Sadık (r.a) Rüyada kusmak bazı rivayetlere göre, işlemiş olduğu günahlara tövbe etmeye ve pişmanlık duygusuyla üzüntü keder yaşayacağına delalet eder. Rüyada su kusmak, zorlanacağını düşündüğü işte kolaylık ile karşılaşmaya, tüm işlerini kolaylıkla halletmesine yorumlanır. Rüyada zehir kusmak, söylenmemesi gereken, gizli tutulan bir şeyi ağzından kaçırarak, söylemek zorunda kalacağına işaret eder. Rüyada başkasının kustuğunu görmek, günahlarına tövbe etmeye, gam ve kederden kurtulmaya delalettir. Rüyada kusarak ölmek, sahip olacağı mal mülk ve her istediğinin gerçekleşmesi ile yorumlanır.

Rüyada Kusmak ne demek?

Rüyada kusmak, sağlık sorunları yaşayacak olan rüya sahibinin şifa bulması çok güç olacağı anlamına gelmektedir. Bir rivayete göre rüyasında kustuğunu görmesi ve kusmuğun sarı ve yeşil renkte olması, ödemekte zorluk çekeceği borcun altına girmeye ve ani bir hastalığa yakalanmasının habercisidir. Rüyada kusarak ölen birini görmek, hane içinde yaşanacak büyük mutluluklara ve rüya sahibinin çalışma hayatındaki üstün başarılarına işarettir. Rüyada kolaylıkla kusmak, günahlarından arınmak isteyen rüya sahibinin, tövbesinin kabul olacağına ve hak yola girmesine yorumlanır. Rüyada zorluk çekerek kusmak, zor bir durumda kalmaya ve eziyete uğrayacağının işaretidir.

Rüyada Kustuğunu Görmek

Rüyada kustuğunu görmek, 5 vecih ile tabir edilir. Pişman­lık hissi, aldığı emaneti geri vermek, darlık ve yokluk çekmek, meşakkatli günler, esenlik ve feraha ermek. Rüyada yeşilimsi bir şey kustuğunu görmek, çevresinden işiteceği güzel ve hayırlı sözlere işaret etmektedir.

Rüyada Kustuğunu Yemek

Rüyada kustuğunu yemek, yapmış olduğu iyiliklerden vazgeçecek olan rüya sahibinin bir daha kimseye iyilik yapmayacağına işaret edilir. Rüyada kusmuk yediğini gören rüya sahibi, yaşayacağı tatsız olaylar sonucu, kendine pay çıkartarak kimseye güvenemeyeceğini anlamasına ve bu kararlar doğrultusunda hareket etmesine yorumlanır.

Rüyada Oruç Olan Bir Kişinin Kusması

Rüyada oruçluyken kusmak, bir çok kişiye borcu olan rüya sahibinin borçlarını ödemekte zorluk çekeceğine yorumlanır. Rüyada oruçken kusmak, maddi anlamda yaşayacağı krizin rüya sahibinin üzerinde manevi anlamda ciddi etkiler yaratmasına da işaret etmektedir.

Rüyada Başkasının Kustuğunu Görmek

Rüyada başkasının kustuğunu görmek, pişmanlık hissi ile kendini harap etmeye, üzüntü ve kederin rüya sahibini ciddi anlamda yıpratmasına işaret eder. Rüyada başkasının kustuğunu yemek, yapacak olduğu hayırlı işlerden vazgeçmeye delalet eder. Rüyada birini kusarken görmek, bu kişi tanıdık ise eğer, göreceği menfaate ve manevi yardıma işaret eder. Tanımadığı birinin kustuğunu görmek ise, kendisine işaret olarak gösterilen bir rüya olup, itaat ettiği sürece manevi sıkıntılarından arınmasına delalet eder.

Rüyada Beyaz Kusmak

Rüyada beyaz kusmak, gireceği bir ortamda duyacağı güzel sözler ile keyfinin yerine geleceğine ve hayatında her şeyin eskisi gibi olacağına yorumlanır. Rüyada beyaz kustuğunu görmek, çalışma ve eğitim hayatındaki başarılarının önünün açılmasına ve güzel bir mevkide yer almaya işaret eder.

Rüyada İnci Kusmak

Rüyada inci kusmak, kutsal kitabımız Kuran-ı Kerimi kendine kılavuz edinen rüya sahibinin, bu yolda ilerlemesine ve kuran ışığı altında hayırlı ameller işlemesine yorumlanır. Rüyada inci kustuğunu görmek, içindeki sıkıntılardan kurtulmaya, yaşadığı zorlu günlerin ardından gelecek olan ferah ve esenliğe delalet eder.

Rüyada Altın Kusmak

Rüyada altın kusmak, rüyasında altın kusan bir kimse güç, para, saygı sahibi kimseler ile birlikte olacağına yorumlanır. Rüyada altın kustuğunu gören kimse, elini atacağı her işte başarılı olmaya ve beklentilerinin çok daha üstünde olan maddi kazançlar elde etmesine işaret eder.

Rüyada Akciğer Kusmak

Rüyada akciğer kusmak, beklenmedik anda güzel gelişmeler ile karşılaşacak olan rüya sahibinin, her şeyden umudunu kestiği anda karşısına çıkacak olan hayırlı kısmetler ile tabir edilir. Rüyada kusarken ciğerlerinin çıktığını gören bir kimse, karşılaştığı sıkıntılar ile mücadele etmesine, deyim yerindeyse canı çıkana kadar pes etmeden çalışacağına yorumlanır.

Rüyada Akrep Kusmak

Rüyada akrep kusmak, çevresindeki dedikoducu kişi olarak yorumlanır. Bazı rivayetlere göre rüyada akrep kusmak, hane yakınındaki art niyetli kimse yüzünden ailedeki çıkacak olan tartışmalarının fitilini ateşleyecek olan kişiye delalet eder. Rüyada akrep kustuğunu görmek ise, kişinin her zaman çevresinde olan fakat, etkisiz elaman olarak adlandırılan kimseye işaret eder. Bu kişi dost görünümlü düşman olarak da yorumlanmaktadır.

Rüyada Kan Kusmak Diyanet

Rüyada kan kusmak diyanete göre, olumlu yönde yorumlanmaktadır. Rüyada kan kusmak hayırlı bir evlat sahibi olmaya yorumlanır. Rüyada kan kustuğunu gören bir kimse, kolay ve emek harcamadan elde edilecek olan kazançlara ve yakın zamanda alınacak hayırlı bir habere de işaret eder.

Rüyada Örümcek Kusmak

Rüyada örümcek kusmak, beklediği şeyleri elde etmeye ve hayırlı sözler duymaya işaret eder. Rüyada örümcek kustuğunu gören kişi, dini görevlerini yerine getiren ve hak yoldan şaşmayan dini bütün bir kimse olarak da yorumlanır.

Rüyada Makarna Kusmak

Rüyada makarna kusmak, hafif bir hastalık geçirmek ile tabir edilip, rüya sahibinin gönül ilişkisinde büyük adımlar atmak istediğine de yorumlanmaktadır. Rüyada makarna kustuğunu görmek, dünya nimetlerine pek önem vermeyen rüya sahibinin, hak ve helal yoldan elde edeceği kazançlara işaret etmektedir.

Rüyada Şeker Kusmak

Rüyada şeker kusmak, aile ve çalışma hayatında ortaya çıkacak olan sorunların, kısa zaman içinde son bulmasına ve maddi sıkıntılarının sona ereceğine işaret eder. Rüyada şeker kustuğunu gören bir kimse, bulunduğu dar boğazdan kurtularak ferah ve esenliğe ereceğine yorumlanır.

Rüyada Pirinç Kusmak

Rüyada pirinç kusmak, bol nimet ve rızk, helal kazanç ve zenginlik olarak tabir edilir. Rüyada pirinç pilavı kusmak, zorlu çalışmalar sonucu elde edilen kazancın, hak yolda harcanmasına işaret eder. Rüyada pirinç kustuğunu gören kimse, kazandığı mal ve mülkünü garanti altına almasına yorumlanır.

Kusmuk rüyası için, Diyanet ve İslami ayrıntılı yorumlarına Rüyada Kusmak sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca