Rüyada “Korkmak” Görmek

Korkmak
Rüyada korkmak sevinçli huzurlu ve bereketli günlere işarettir. Rüyada korkmanın anlamı işlemiş olduğu günahlara tövbe etmesine ve kabul olmasına işarettir.
Rüyanın Tabiri : neye işarettir? , ne demek , manası

Rüyada korkmak kişinin vasıf olarak, diğer insanlardan üstün olmasına ve kuvvetli imanı ile yorumlanır. Rüyada korktuğunu gören bir kimse, beklediği sevinçli bir haberi almaya ve hayır ile yorumlanır. Rüyada korkmanın İslami tabiri işlemiş olduğu günahlara, tövbe etmesine ve bir daha günah işlememeye tabir edilir. Rüyada korkmanın diyanete göre yorumu ise, korktuğu şeyden zarar göreceğine ve her bir göz yaşının bedelini ödeyeceğine yorumlanır. Rüyada korktuğunu görmek İmam nablusi r.a diyor ki, İslam’ı sevmeyen ve takva sahibi olmayan kimselerin korktuğunu görmesi günah işleyip zulüm yapmasına tabir edilip, yorumlanır.

Rüyada Korkmak ne demek?

Rüyada korktuğunu görmek düşmanlarına karşı, kazanacağı bir zafere ve güven huzur içinde geçirilecek zamanlara delalet eder. Rüyada korkmak saklanmak emniyette olmaya ve güvende olmaya, kurtuluşa ermeye delalet eder. Rüyada korkmak ve kaçmak Allah’ın yardımını almaya ve düşmanlarına karşı, zafer elde etmeye işaret eder. Rüyada korkarak uyanmak rüya sahibinin üzücü ve keder verici bir olay yaşamasına tabir edilir. Rüyada korktuğunu hissetmek rüya sahibinin, belalardan ve musibetlerden emin olacağına yorumlanır. Rüyada korkmak ve bağırmak dindar ve hayırlı olmayan kimselerin, rüyada korku ile ilgili şeyler görmesi, zulüm etmeye, günah kazanmaya işaret eder. Rüyada korkutulmak selamete ve muradına ermeye yorumlanır. Rüyada cinden korkmak yakın zamanda zarara uğramaya ve hilekar bir kimseye işaret eder. Rüyada korkmak ve dua okumak hak yola girmeye, korktuğu şeylerden emin olmaya ve okuduğu duanın mealine nail olacağına rivayet edilir. İbni Şirin (r.a.) demiştir ki: Rüyada korkmak Allah’ın yardımı ve zafere delalet eder.

Rüyanızın Hayırlı ve Hayırsız Yorumları 

Rüyada korkmanın iyi yöndeki tabirleri şunlardır.

 • Rüyada korkmak ve ağlamak hayırlı işler uğraşmaya ve hak yola girmek ile yorumlanır.
 • Rüyada korkarak Ayet el kürsi okumak rüya sahibinin emniyette ve güvende olmasına işaret eder.
 • Rüyada korkmak euzu besmele çekmek zafer elde etmeye ve düşmanlarına galip gelmeye delalet eder.
 • Rüyada korkmak ve bağırmak selamete ermeye ve Allah’ın hidayetine nail olacağına yorumlanır.
 • Rüyada korkmak çığlık atmak rüya sahibinin muradına ve isteklerine kavuşmasına işaret edilir.
 • Rüyada korkarak cinsel ilişkiye girmek düşmanlarına karşı zor bir mücadeleye girmek ve galibiyet elde etmeye delalettir.
 • Rüyada korkarak ezan okumak hayırların en büyüğünü işlemeye ve bulunduğu gafletten kurtulmaya yorumlanır.
 • Rüyada korkarak fatiha suresi okumak geçmişteki kanayan yaralarının kapanacağına işaret eder.

Rüyada korkmanın kötü yöndeki tabirleri şunlardır

 • Rüyada hırsızdan korkmak İslamiyeti sevmeyen ve dinden uzaklaşan kimselere delalet eder.
 • Rüyada hayvandan korkmak takva ve itimat sahibi olmayan, kişilerin varlığı ile yorumlanır.
 • Rüyada ölümden korkmak zalim insanlar ile, birlikte olmaya işaret eder.
 • Rüyada ruhtan korkmak günah işlemeye meyilli, zulüm eden kişiler ile birlikte olmaya işarettir.
 • Rüyada korkmak sıçramak içinde bulunduğu, sıkıntılı durumların verdiği psikolojik rahatsızlıklara yorumlanır.
 • Rüyada korkarak şehadet getirmek günahlardan pişmanlık duymaya, üzüntü kedere delalet eder.
 • Rüyada şeytandan korkmak düşmanlarına karşı, yenilgiye uğramaya ve takatinin kalmamasına yorumlanır.
 • Rüyada korkmak titremek dünya nimetlerine düşkün kimseye işaret eder.

Rüyada Cinden Korkmak

Rüyada cinden korkmak rüya sahibinin, üç kağıtçı, hilebaz, yalan söz söylemeyi seven bir kişiyle tanışmasına yorumlanır. Rüyada cinden korkup sure okumak rüyayı gören kişinin hayallerini ve aklında olan isteklerini gerçekleştirememesine işaret eder.

Rüyada Köpekten Korkmak

Rüyada köpekten korkmak rüyada görülen köpeğin, ne şekilde görüldüğüne dair bir çok yorumu vardır. Eğer rüyayı tam olarak ve nerede geçtiğini hatırlıyorsanız yorumlardan kendinize pay çıkarabilirsiniz. Rüyada köpekten korktuğunu görmek iş ve özel hayat ile ilgili, alınacak kararlara ve bu verilen kararların pek hayır getirmeyeceğine yorumlanır. Rüyada köpekten korkup saklanmak rüyayı gören kişinin, emeklerinin boşa gitmesine ve yakın bir dostundan göreceği manevi bir destek ile, zorlukları aşmasına, dertlerin ve üzüntülerinin sona ereceğine yorumlanır.

Rüyada Birinden Korkmak

Rüyada birinden korktuğunu görmek rüyayı gören kişinin, sevdiği bir insan ile yapacağı bir plan sonucu hayırlı ve güzel sonuçlar elde edeceğine yorumlanır. Rüyada birinden korkmak kaçmak, zamanında kalbini kırdığı bir insanın gönlünü almaya ve barış sağlamaya işaret eder. Rüyada birinden korkmak saklanmak rüya sahibinin hayatına, iyi ve hayırlı şekilde yön vermesine ve bu kararın çok doğru noktada ilerleyeceğine, elde edilen nimetler ile Allah katında nail olacağına delalet eder.

Rüyada Şeytandan Korkmak

Rüyada şeytandan korkmak uzun süredir üzerinde durduğu, bir planın hayata geçirilmesine ve bir çok insanın mutlu ve sevinçli olacağı, kazançlarının günden güne artarak katlanacağına yorumlanır. Rüyada şeytandan korkmamak rüya sahibinin kazanacağı başarılar vesilesiyle, hak ettiği bir üst makama terfi etmesine rivayet edilir.

Rüyada Örümcekten Korkmak

Rüyada örümcekten korkmak rüyayı gören kişinin, sağlık sorunları ile uğraşacağına bu sebeple aile ve iş hayatını aksatmasına yorumlanır.
Rüyada siyah örümcekten korkmak mutlu ve huzurlu aile tablosunu, bozmak isteyen bir kadının varlığına, bu kadının kısa sürede aileden uzaklaştırılmasına, huzursuz ve üzüntülü geçen bir dönemin son bulacağına rivayet edilir. Rüyada beyaz örümcekten korkmak bolluk ve bereketin, artmasına sorunların ve sıkıntıların kısa zamanda çözüme ulaşmasına, doğru adımlar atıp işlerini en iyi dereceye getirmeye işaret eder.

Rüyada Korkarak Uyanmak

Rüyada korkarak uyandığını görmek Allah katında makbul ve hayırlı işler yapan bir kimseye işaret eder. Rüyada korkarak ağlamak bilinç altına yerleşen, üzücü olaylar karşısında çaresiz kalmaya ve içine kapanık olan rüya sahibinin ferah ve esenliğe ermesi için, yakın bir kişiden manevi destek almasına tabir edilir.

Rüyada Korkutulmak

Rüyada korkutulduğunu görmek sıkıntı ve dertlerinden, kurtuluşa ermeye ferah ve esenliğe çıkmaya yorumlanır. Rüyada korkutulup dua okuduğunu görmek kişinin pişmanlık duyduğu günahlara tövbe etmesine ve dualarının Allah katında kabul olacağına rivayet edilir. Rüyada korkutulmamak için dua etmek rüya sahibinin kuşku ve şüphelerinden emin olacağına, gerçek hayatta yüzleşeceği sıkıntılı olaylara işaret eder.

Rüyada Korkutulmak ve Dua Okumak

Rüyada korkutulduğunu ve dua okuduğunu görmek rüyayı gören kişinin, yaşayacağı üzüntülü olaylara karşı temkinli olmasına, çirkin ve kötü işlerden uzak durmaya yorumlanır. Rüyada korkutulmak ve dua okumak korktuğunuz kişiden, sıkıntı verecek olaylar yaşamanıza ve başınıza gelecek kötü olaylara işaret eder.

İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca