Rüyada “Köpek” Görmek

Köpek
Rüyada köpek görmek tabiri, Köpek rüyası dost ve düşmana delâlet eder. Dişi köpek tamahkar kadına, Rüyada köpek görmek ile alakalı tabirler.

Rüyada Köpek görmek

Rüyada köpek görmek, faydasız fakat düşmanlığında şefkat olan düşmana işaret eder. Rüyada dişi köpek görmek, aklını kullanıp ama tedbir alamayan bir kadın ile tabir edilir. Rüyada köpekten kaçmak, korkularıyla yüzleşmeyen kimseye ve düşmanlığından emin olduğunuz kimsenin zulmüne uğramaya delalet eder. Rüyada büyük köpek görmek, çevresinin çoğalması ve genişlemesi ile tabir edilir. Rüyada yavru köpek görmek, bir iş için hazırlık yapmak ve kazançlı işler ile meşgul olmaktır. Rüyada köpek kovalaması görmek; düşman tarafından takip edilmeye ve ihanet edecek kimselerin kendisini yakın takip etmesine tabir edilip, yorumlanır. Rüyada köpek tarafından kovalanmak, düşmanlık ve art niyet düşünen kimselere ve bu kimseler ile bir raya gelmeye ve zarar görmeye işaret eder.

Rüyada köpek tarafından ısırılmak, iş ve mal, mülk kazanç konusunda zarar etmeye tabir edilir. Rüyada Köpek uluması görmek, hasta için hastalığının uzamasına ve kötü bir haber almaya üzülmeye işaret eder. Rüyada köpek havlaması duymak, istemeden bir konuda hüzünlenmek ve dertlenmek demektir. Rüyada köpek kovaladığını görmek, düşmanları tarafından eleştirilmeye ve endişeye düşmeye işaret eder. Rüyada köpek kovalaması endişe, dert ve düşman kimselere karşı alacağı tavır ve düşüncelere delalet eder.

İslami Tabiri: Câferi Sâdık (r.a.) demiştir ki: Rüyada köpek görmek İslami tabirinde, dört türlü tabir edilir. Alçak düşman, tamahkar devlet başkanı, hal  ve tavrı çirkin âlim veya işçi, gammaz ve cahil bir adam demektir.

Diyanet Yorumu: Rüyada köpek görmek diyanet tabir kaynaklarına göre; günah işlemekte cesur, zevk ve eğlenceye düşkün bir kişiye işarettir. Eğer köpek havlarsa; o kişinin haddini aşarak kötü, tamahkar olduğuna işarettir.

İmamı Nablusi (r.a) diyor kiRüyâda köpek görmek, şöyle tabir edilir: Uysal köpek düşman, zararlı köpek zarar verebilecek düşmandır. Oynamak ve eğlenmek için beslenilen köpek zevk ve huzur ile tabir edilir.

Rüyada Çirkin Köpek görmek

Rüyada çirkin ve Vahşi köpek görmek tabiri, rüya sahibinin çevresinde kendi aleyhinde olacak bir olayın hazırlığını yapan kişilerin olduğuna, bazı tabircilere göre rüyada çirkin köpek görmek, düşmanının kendisini aldatması ile yorumlanır.

Rüyada Büyük Köpek görmek

Rüyada Büyük köpek görmek tabiri, İslami kaynaklara göre büyük ve güzel bir köpek görmek muradın kolayca olmasına ve beklediği şeylerin kısa zaman içerisinde gerçekleşmesine, bazı tabircilere göre rüyada büyük köpek görmek, düşmanının da dostluğunu kazanmaya sizi çekemeyenlerin olduğuna ve bunların da sıkıntıya düşeceğine tabir olunur.

Rüyada Köpek Doğurması görmek

Rüyada Köpek Doğurması görmek tabiri, rüyada köpeğin doğurduğunu görmek çevrenizin kalabalık olmasına ve sizi istemeyen kişilerin artmasına ve bazende yeni arkadaşlıklara tabir edilir. Rüyada Köpeğin doğurduğunu görmek, yeni arkadaşlıklar kurmaya ve bazende yeni biriyle tanışmaya yorumlanır.

Rüyada Dişi Köpek görmek

Rüyada Dişi Köpek görmek tabiri, aklını kullanan ve mantığıyla hareket eden ama doğruluk hislerini görmezden gelen bir kadına, rüyada dişi köpeği gören kadın ise, kendisini çekemeyen bir kadına, rüyada dişi köpeği gören kişi erkek ise tamahkar ve düşüncesiz hareket eden bir kadına delalet eder.

Rüyada Köpek Kavgası görmek

Rüyada Köpek Kavgası görmek tabiri, iki köpeğin bir biriyle kavga ettiğini görmek, sizi çekemeyen ve düşmanlık güden kimselerin bir birine düşeceğine tabir edilir.

Rüyada Köpek Havlaması görmek

Rüyada köpek havlaması görmek, Rüyada köpeklerin havladığını duyan kimseye çevresinde eleştiren ve kıskanan kimselerin olduğunun alametidir.

Rüyada Köpekle Konuşmak

Rüyada Köpekle konuşmak tabiri, Bazı rüya yorumu yapan alimlere göre köpekle konuşmak düşman ile barışmaya ve haset eden kimselerin yanına yaklaşmasına ve rüya sahibine iyi görünmeye çalışan kimselere delalet eder.

Rüyada Yavru Köpek Görmek

Rüyada Yavru köpek görmek, düşmanlığı ve fenalığı olan kimselerin bu duygularından vazgeçmesine ve kötü art niyetlerinin günden güne azalmasına, bazı tabircilere göre; rüyada yavru köpek görmek, yeni bir dostluğa da işaret eder.

Rüyada Köpeğin Kaçtığını Görmek

Rüyada Köpeğin kaçtığını görmek, köpeğin kendinden kaçtığının gören, düşmanının kaçıp karşısına çıkmamasına delâlet eder. Rüyada Köpek kovalaması ve kaçtığını görmek, düşmanının karşınıza çıkacak cesareti olmadığına tabir olunur.

Rüyada Köpek Almak

Rüyada köpek almak tabiri hakkında, Ebû Sâid’ül Vaâz (r.a.) demiştir ki: Rüyada Köpek Almak veya satın aldığını yada kendine hediye edildiğini görmek, nafaka konusunda akrabasından bazılarıyla aralarında menfaat aykırılığı olup sonra düzelmeye delalet eder.

Rüyada Köpek Isırması

Rüyada köpek ısırması görmek; Bir köpeğin kendini ısırdığını gören kimse, düşmanıyla yaptığı mücadelede zor anlar yaşar ve çok sıkıntı çeker.

Rüyada Köpek Kovalaması

Rüyada Köpek Kovalaması görmek tabiri, Rüya sahibi köpeğin kovaladığını ve kaçtığını görmesi düşmanının galibine veya düşmanını sevindirecek bir halin hayatında zuhur bulacağına delalet eder.

Köpeğinin Bir başka Köpeğin Üzerine Salmak

Rüyada köpeğini bir başka köpekle kavga ettirmek; Kirmâni (r.a.) demiştir ki: Rüyada köpeğini başka bir köpeğin üzerine saldığını gören kimse, bir düşmanının şerrinden kurtulmak için diğer düşmanını ona musallat eder.

Rüyada Köpek Salyası görmek

Rüyada Köpek Salyası görmek; Köpeğin ağzının salyasından elbisesinin pislendiğini gören kimse, düşmanından işiteceği sözlerden üzülür ve içi yanar.

Rüyada Elbisesini Köpek Yırtması

Rüyada elbisesini köpeğin parçaladığını yırttığını görmek, kavgaya ve laf sürtüşmesinde üzülecek duruma, Bazı tabircilere göre; Elbisesini köpeğin yırttığını görmek, düşmanıyla yaptığı dövüş çekişlerden itibar ve paralarına zarar gelmesine, işarettir.

Rüyada Köpek Eti Yemek görmek

Rüyada Köpek eti yediğini görmek, köpek eti düşmanın malına, ondan yemek düşmanı yenmeye delâlet eder. Rüyada Köpek eti yemek çevresinde ibret edilecek kadar korku verme yede işaret eder.

Rüyada Köpek Beslemek görmek

Rüyada Köpek beslemek; Kirmâni (r.a.) demiştir ki: Köpeğe ekmek verdiğini gören kimsenin rızkı bol olur. Rüyada Köpek Beslemek köpeğe yemek verdiğini görmek, rızkının genişlemesine ve kazancın artmasına, hatta düşmanlarının bile kendine muhtaç olmasına delalet eder.

Rüyada Köpek Saldırması görmek

Rüyada Köpek saldırması tabiri, Rüya sahibi beklemediği bir anda köpeğin saldırısına uğrarsa manası, hazırda bekleyen düşmanın olduğunu ve kendisinin açığını aradığına ve her an atağa geçebileceğine tabir olunur.

Rüyada Köpeğin Üstüne Başını yaslamak

Rüyada köpeğin dizlerine yattığını yaslandığını görmek; Kirmâni (r.a.) demiştir ki: Uyuyan bir köpeğin üstüne yastık gibi başını koyduğunu gören kimse, işlerini önemsiz ve zararsız görünen bir düşmana itimat eder.

Rüyada Köpek Havlaması görmek

Rüyada köpek havlaması duymak; Rüyada bir köpeğin üzerine havladığını gören kimse, aslı bozuk, korkak bir düşmanın söylediği kötü, çirkin ve beğenilmeyen bir sözü işitir ve insanların yaptığı âdice işlerden usanır. Rüyada köpek havlaması duymak, korkak bir düşmana ve adice davranacak bir kimseye işaret eder.

Rüyada Köpek Sütü görmek

Kirmâni (r.a.) demiştir ki: Köpek sütü endişe, korku ve düşmanla çekişmedir. Rüyada Köpek sütü içmek, düşmanla gireceği bir kavgaya yada sıkıntı duyacağı bir döneme girmeye yorumlanır.

Rüyada Çoban Köpeği görmek

Rüyada Çoban Köpeği görmek; dost ile tabir edilir. Rüyada çoban köpeği sevmek dostuyla arasında iyi olmasına, çoban köpeği almak yeni bir dost edinmeye delalet eder.

Rüyada Av Köpeği görmek

Rüyada Av köpeği görmek tabiri, rüyada av köpeği görmek kazançlı bir işe girmeye ve kazancının artmasına, av köpeği sevmek sevdiği bir işte çalışmaya, av köpeğinin havladığını duymak ele geçecek bir paraya işaret eder.

Rüyada Tazı Köpeği görmek

Rüyada tazı köpeği görmek, her işinde acele eden kimseye ve bazende panik atak rahatsılık  çeken kimseyle bir iş yapmaya çalışırken zarar uğramaya delalet eder. Rüyada tazı köpeği sevmek, şansın ve kısmetin açılmasına işaret eder. Rüyada Tazı köpeğini koşarken görmek, bekar için evlenmeye işsiz için iş bulmaya delalet eder.

Rüyada Süs Köpeği görmek

Rüyada Süs Köpeği Görmek tabiri, rüyada süs köpeği sevmek, bayan arkadaşlarının artmasına, süs köpeğinin havladığını duymak kendi ailesiyle bir ufak tartışma yaşayacağına delalet eder. Rüyada Süs Köpeği görmek genel olarak hayra yorulur.

Rüyada Ev Köpeği görmek

Rüyada Ev Köpeği Görmek tabiri, rüya sahibi temiz ve güzel bir ev köpeği görse, yeni bir eve ve yeni bir işe tabir edilir. Rüyada Ev köpeği görmek bekar için evlenmeye de işaret eder. Rüyada Ev köpeği sevmek evine gelen giden misafirin artmasına tabir edilir.

Rüyada Köpek Pisliği görmek

Rüyada Köpek pisliği görmek tabiri, esnaf ve tüccar için zarar edeceği bir döneme girmeye, bazı tabircilere göre köpek pisliği rüyası, bir işte zarara uğramaya delalet eder.

Rüyada Köpeğe Dönüşmek Benzemek

Rüyada Köpeğe Dönüşmek veya bir köpeğe benzemek, kendisine düşman olacak kimse ile tabir edilir. Rüyada kişinin kendisinin köpeğe benzediğini görmesi yeni bir düşman edineceğine, bazı tabircilere göre insanın köpeğe benzediğini görmesi yeni bir dosta veya yeni bir düşmana işaret eder.

Rüyada Köpeğe Tasma Takmak görmek

Rüyada Köpeğe Tasma Takmak tabiri, bir kimse rüyada bir köpeğe tasma taktığını görmesi, düşmanlarıyla dost olmaya ve hatta emrinde ve sözünde olmalarına tabir edilir.

Rüyada Köpek Çiftleşmesi Görmek

Rüyada köpek çiftleşmesi görmek tabiri, erkek ve kadın olmak üzere rüya sahibinin çevresinde çekemeyen kimselerin olduğuna ve bu kimselerin rüya sahibi aleyhinde konuşmalarına dellalet eder.

Rüyada Köpeğin Özel bölgesini Görmek

Rüyada Köpeğin müstehcen yerlerinden birini görmek; düşmanının sırrına vakıf olmaya ve düşmanını utandıracak bir davranış ile onları uzaklaştırmaya delalet eder.

Rüyada Köpek Dövmek görmek

Rüyada Köpek dövdüğünü görmek tabiri, rüya sahibinin düşmanlarına gelip gelmesine veya iyi bir ders verecek manidar bir davranış sergilemeye alamettir.

Rüyada Köpek Gezdirmek görmek

Rüyada köpek gezdirmek tabiri, zincirli veya zincirsiz köpek gezdirdiğini görmek dostlarının ve düşmanlarının dahi kendisine sevgi duyması demektir. Rüyada Köpek gezdirmek bir çok kimsenin dikkatini çeken ve beğenilen kimseye delalet eder.

Rüyada Köpek Hırlaması görmek

Rüyada Köpek hırlaması görmek tabiri, köpeğin hırladığını duyan ve bundan korkan kimse düşmanının sözlerinden çekinmesine ve korkmasına ve düşmanının laflarına maruz kalmasına delalet eder. Rüyada köpek hır lamasından korkmayan için ise düşmanlarının rüya sahibinden çekinmesine tabir edilir.

Rüyada Köpek Uluması görmek

Rüyada Köpek uluması görmek tabiri, rüyayı gören kimse bir yol çıkar ve hayır ile döner. Rüyada Köpek uluması bazı tabircilere göre; iki şeklide tabir edilir, yolunu gözleyen birine, özlediği kimseye kavuşmaya işaret eder.

Rüyanı Sor?

İslami ve Diyanet Kaynaklarıyla yorumlanan rüyada köpek görmek ile ilgili daha farklı geniş ve ayrıntılı bilgi almak istiyorsanız, rüyanızı bize sayfamızın altından bildirin. En kısa zaman içinde rüyanızı İslami Rüya Tabirleri ile size özel ve kişiye özel rüya yorumu analizi yaparak yorumlayalım.

Rüya Köpek Görmek ile alakalı Ayrıntılı Tabirler

 • Rüyada görülen bütün köpek çeşitleri dünya ehline işarettir.
 • Av köpeği; izzet, yüksek derece ve rızka işaret eder.
 • Koyun köpeği; rüya sahibinin karısı, çocukları ve komşusu hakkında kıskanç iyi bir komşudur.
 • Dişi köpek; nesli çok ve kocasını muhafaza eden bir kadına işarettir.
 • Rüyada Köpek aramak, düşmanını bulmaya ve fark etmeye işaret eder.
 • Rüyada Köpek zinciri görmek, rüya sahibine sağdık dostların olması demektir.
 • Rüyada Köpek zincirlemek görmek, düşmanlarının ağzının payını vermeye delalet eder.
İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

 1. HATİCE dedi ki:

  RÜYAMDA KIZIMLA TOST YERKEN HESABI KREDİ KARTIYLA ÖDEDİM SONRA ÇANTAMDAN BİR SÜRÜ BOZUK PARA ÇIKARDIM HESAP ÖDEMEK İÇİN O SIRADA HELİKOPTER VE KAMYON GELDİ SONRA UYUŞTURULMUŞ BİR KÖPEK GETİRDİLER YEMEK YERKEN HEMEN ORADAN UZAKLAŞMAMIZI İSTEDİLER CAMIN ARKASINA GEÇTİK O KADAR

 2. Cevdet dedi ki:

  Ruyamda kiz arkadasimla birlikte bi dag evindeyiz birden disari cikiyoruz ve her yerden akin akin kopekler ustumuze saldiriyor . Onlara elimde iki parca ekmek oldugundan atiyorum ama bitane kudurmus buyuk agizli bir kopek benim ustume geliyor kiz arkadasima kapiya git ac diye bagiriyorum kopek kapiya git haaa diyorr ben korkudan uyaniyorum . Nedir bunun islami yorumu

 3. Zeynep dedi ki:

  Rüyamda iki tane erkeğin köpek gibi davranışlarını gördüm ve çok etkilendim çok saldırgandılar ilginç bi rüyaydı yorumunuzu merak ediyorum bilgilendirirseniz sevinirim teşekkürler

 4. Aslıhan dedi ki:

  Hayırlı geceler 🙂 rüyamda önce okuldaki asistanla çekişme yaşadım, sonra yurda dönerken o kadar dik bir yokuş tırmandık ki arkadaşlarımla, az kalsın yuvarlanarak geriye doğru düşecek gibi hissettim. Ama yokuşu sağ salim çıktım. Ağaçlık ufak bi tepeden geçmemiz gerekiyordu yurda ulaşmak için birden çok aç beyaz bir kurt köpeğinin bize doğru koştuğunu gördük. Önce benim peşimden geldi, sonra arkadaşımın arkasına takıldı. Başka kurt ve kurt köpekleri de çıktı ortaya. Hepsi açtı ve hırlıyorlardı. Korktuk. Taş atarak onları korkuttum ama bi süre sonra korkmamaya başladılar. En son biri derisi kemiğine yapışacak kadar zayıf, diğeri pis ve biraz da çirkin iki köpek üstümüze doğru gelirken uyandım. Hayr olsun inşallah. Yorumlarınızı bekliyorum 🙂

 5. zaur dedi ki:

  Biz sevdigim kizla ayrildik. Ruyamda onun once yasadigi evin onundeydim. Sonra komsusunun kopekleri cikti iki tane. Onlara ekmek verevek kandirirken birisi hafifce isirdi. Kopekler orda kaldi ben yoluma devam ettim. Son gordugum o kizin evinden bir sinif arkadasimin annesi cikiyordu.

 6. betul dedi ki:

  Rüyamda annemle ben çok tartışıyorduk ama tartıştığımız yer bizim evimiz değildi annemle tartışırken bir anda evden cikdim ve asansöre binmek için bekledim asansöre bindim ve bi anda bir tane ev süsü köpeğinin benim bacagima sarıldığını sürekli havladigini gördüm ve onun üstüne rüyadan uyandım lütfen yorumlar misiniz?

 7. Sibel dedi ki:

  Merhaba hamileyim ve doğumuma az kaldi. Rüyamda kendimi köpek dogururken gördüm. Rüyami yorumlarsaniz sevinirim iyi günler.

 8. Büşra dedi ki:

  Rüyamda iki tane biri dişi biri erkek çok büyük aslana benzeyen köpek gördüm. Renkleri aslan renginde ve parlıyorlar çok güzeller ve çok çok büyükler. Birlikte oyun oynuyorlardı. Rüyamı yorumlar mısınız?

 9. ayşen dedi ki:

  rüyamda yavru kedilerim vardı çantamdalardı yiyenimle gidiyorduk biride onun çantasındaydı sonra benim kedilerim nasıl olduysa kayboldu yiyenimdeki kaldı ben tabi çok üzüldüm yinenimdeki yavru kedi köpek oldu ve sanki kabuk deyiştirdi kocaman oldu ben sevidim ama nasıl bakıcam buna diye üzüldüm tabi biz arabada giderken bizi takip ediyordu bende ona bakıyordum sonra bir anda kayboldu çok üzüldüm çok ama iri siyahı bol beyazı az bir kaca kafalı köpekti yorumlarsanız sevinirim şimdiden tşklr.artı kedilerimin adedi 3 taneydi

 10. sedef cakmak dedi ki:

  ruyamda buyuk beyaz guzel bir kopek gordum.kopek fobim oldugu icin ona gorunmeden yolumu degistirdim.kopek beni gordu yanima geldi.korkarsam saldirir diye dusundum ve sakin kaldim.bacagima sarilip beni sevmeye basladi kopek.ve benimle konustu.seni cok seviyorum dedi.ve birlikte yurumeye basladik bende onu sevdim.kopek buyuk beyaz bir kopekti ve cok guzeldi.

1 9 10 11