Rüyada “Kar” Görmek

Kar
Rüyada Kar Görmek tabiri, Soğuk yerlerde kar yağması hayırdır. Rüyada kar yağdığını görmek, Müjde ve bereket, sıcak yerlerde ise, kıtlık ve gamdır.
Rüyanın Tabiri : neye işarettir? , ne demek , manası , anlamı ne demektir?

RÜYADA KAR: Rüyada vaktinde ve az olarak yağan karın dışında kar görmek, gam, hastalık ve azap ile tabir olunur. Kış zamanında ve normal olan bir yerde kar rüyada kar yağdığını görmek, nimet ve bolluğa delâlet eder.

İslami Tabirleri: Câbir’ül Mağribi (r.a.) Kar rüyası için demiştir ki: Bahar mevsiminde kar yağdığını görmek, mağlubiyete delâlet eder.

Diyanet Yorumları: Câferi Sâdık (r.a.) demiştir ki: Kar rüyada görmek, altı şeye işarettir: Geniş rızık, rahat bir hayat, fazla para, ucuzluk, asker ve yaz aylarında yağdığını görmek, hastalıktır.

İmamı Nablusi (r.a) diyor ki: Rüyada mevsiminde Görülen kar hayırdır. Kirmâni (r.a.) demiştir ki: Soğuk yerlerde, Rüyada kar görmek, hayır ve bereket, sıcak yerlerde ise, kıtlık ve gamdır.

Rüyada Kar Yağması

Kış Mevsiminde görülen rüyada kar yağması, çalışarak ilim ve irfan sahibi olmaya tâbir edip, yorumlanır. Yaz mevsiminde kar yağması, üzüntü ve sıkıntı demektir.

Rüyada Kar Yağdığını Görmek

Rüyada kışın kar yağdığını görmek sevinmeye ve üzüntüden sonra mutlu olmaya yorumlanır. Rüyada Yazın kar yağdığını gören için seyahate çıkmaya veya bir yolculuğa delalet eder.

Rüyada Kar Yemek

Kar yediğini gören kimse, yaz zamanında ise, bereketli, faydalı ve kazançlı işler görür, kış zamanında kar yemek kötü olmakla beraber bu rüya hayırlı değildir, gam ve kedere delâlet eder.

Rüyada Karda Yürümek

Kış zamanında ve normal olan bir yerde kar üstünde yürümek; hastalıklardan kurtulmak ve şifa bulmak demektir. Rüyada mevsiminde olmayan bir zamanda karda yürümek sıkıntılı bir döneme girmek demektir.

Rüyada Karda Kaymak

Rüyada Karda kaydığını görmek yüksek bir makam ve mevkiye yükselmeye ve bir halden diğer bir hale geçmeye delalet eder.

Rüyada Kardan Adam Yapmak

Rüyada kardan adam yaptığını görmek, yöneticiliği biliyorsa ehil ve lâyıksa çok büyük bir makama kavuşur. Rüyada kardan adam görmek; mutluluk ve sevinç demektir.

Rüyada Kar Topu Görmek

Rüyada Kar topu görmek şöyle tabir edilir. Bu kimse ehil ise bir makama kavuşur, bu makam ile isteklerini elde eder denilmiştir. Rüyada Kar yağması görmek ve kar topu oynamak fırsatları değerlendirmek demektir.

Rüyada Karda Kayak Yapmak

Rüyada Karda kaydığını görmek kızak ile kayıyorsa, bu kimse, ilmiyle amel eden bir kimseye dost olur. Kayak ile kayan bir mevkiye yükselir denilmiştir.

Rüyada Karda Yolculuk Yapmak

Rüyada kar yağmış görmek ve seyahat etmek, yolculuğa çıkmak işlerinde başarı elde etmeye ve sıkıntılarından kurtuluşa delalet eder.

Rüyada Kar Atmak

Rüyada birine kar atmak o kimseyi tanıyorsa o kimseyle yakınlaşmasına, eğer bilmediği bir yere kar attığını görse; umduğuna kavuşmak demektir.

Rüyada Karlı Ağaç Görmek

Rüyada karlı bir havada kar kaplanmış ağaç görmek; katı ve gaddar bir adama ve bu kimseyle bir araya gelmeye yorumlanır.

Rüyada Karlı Havada Araba Kullanmak

Rüyada Karlı havada araba kullandığını gören kişi bekar ise evlenir, evli ise geçim sıkıntısı yaşamaz, tüccar için işlerinde sıkıntı yaşayacağı bir döneme girmeye, kardan kurtulmak kurtuluş demektir.

Rüyada Kar Küremek

Rüyada kar küreği ile kar küremek; zorlukların üstesinden gelen kimseye delalet eder. Rüyada kar temizlediğini görmek başarı ve sevinç demektir.

Rüyada Kar Erimesi Görmek

Rüyada Kar erimesi görmek altı şeye işarettir: Geniş rızık, rahat bir hayat, fazla para, ucuzluk ve ganimet sahibi olmaya delalet eder.

Rüyada Kar Topu Oynamak

Rüyada Kar topu oynamak eline geçecek fırsatlardan fayda temin etmemeye, boş işler ile vakit geçiren kimseye delalet eder.

Rüyada Kar Tanesi Görmek

Rüyada Kar tanesi gören kimse için şöyle buyrulmuştur. Bu kimse servete, çocuğa ve rahatlığa kavuşur denilmiştir.

Rüyada Kar Toplamak

Rüyada kar topladığını görmek ,Az veya çok kar görmek, rüya görenin elinde gördüğü kar kadar mal, mülk ve kazancın eline geçeceğine işarettir.

Rüyada Çığ Görmek

Bir rivayete göre rüyada çığ görmek; Üzüleceği bir haber almaya ve bazen bir haber alıp yola çıkmaya, bazende uzaktan gelen bir ziyaretçiye rüyanız tabir edilir.

Rüyada Kar Görmenin Psikolojik Anlamı

Rüyada görülen yağmur, su, kar, rüyalarını gören kişinin ruhsal ve duygusal yönünü temsil ettiğine inanılır.

Rüyada Kar da suyun bir diğer hali yani donmuş  hali olduğundan dolayı, rüyada kar görmek, bu rüyayı gören kimseler için genelde duyguların karışıklığına ve hislerin katılaştığını veya düşüncelerini ifade etmekte zorlanan kimseyi ve hassas bir karakteri gösterir.

Kar Rüyası için Özel Yorum Yaptır

Rüyanızı size özel yorumlanmasını istiyorsanız sayfanın alt kısmında rüyanızı yazın yorumlayalım, bölümünden gördüğünüz rüyayı tüm ayrıntılarıyla yazın aynı gün rüyalarınızı, İslami Rüya tabirleri ile yorumlayalım.

İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

  1. deniz dedi ki:

    Merhaba 2 gundur ruyamda kar yagiyo. 1.gun pencereden kara bakiyorum 2. Gunkarda cocuklarla bir yere gidiyorum sonra birden ayagim kayiyo yere düşüyorum kulagima kar giri yo simdiden tesekkurler

  2. Aysen dedi ki:

    Rüyamda yerde kar örtüsü var. Karın üstünde ise kıymalı yeşil bezelye yemeği. Yemek sıcak dumanı tüyüyor. Yemek soğumadan alsak oradan diyorum. İlginç bir rüyaydı. Yorumlarsanız sevinirim.

  3. filiz dedi ki:

    evin içinde boyum kadar kar vardı zor yürüyordum

1 8 9 10
Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca