Rüyada “Kabak” Görmek

Kabak
Rüyada Kabak Görmek; Rüyada kabak sebzesi görmek hayırlı ve bol bereketli bir ticarete alamettir. Bal Kabağı görmek değerin ve şerefin yükselmesi ile tabir edilir.
Rüyanın Tabiri : neye işarettir? , ne demek , manası , anlamı ne demektir?

Rüyada Kabak Görmek; Kirmâni (r.a.) demiştir ki: Helvacı kabağı gibi iri kabakları görmek, değerin ve şerefin yükselmesi ile tabir edilir. Vaktinde evinde kabak olduğunu görmek, her çeşit Dünya nimeti ve çok paraya delalet eder, rüyayı gören kimse, hastaysa şifa bulur, kafirse hidayete erer, yolcuysa selametle evine döner. Rüyada kabak sebzesi görmek hayırlı ve bol bereketli bir ticarete alamettir. Rüyada kabak sulamak ve kabak bahçesine bakım yaptığını görmek, emeklerinin ve zahmetlerinin karşılığını kolayca alacağına işaret eder.

Herkes gördüğü, bildiği halde günah işlemekten sakınmayanlar dansa, tövbe eder, işi olmayan iş bulup muradına erer, kabak görmek; rüya görenin işinde başarılı olacağına işarettir. Hasta olanlar için şifa bulmaya delalet eder.

Rüyada pişmiş kabak yediğini gören insan

Rüyada kabak yemek; kendinden, çocuğundan ya da dininden kaybettiği şey yine kendisine döner. Rüyada pişmiş kabak yediğini veya tanıdık tanımadık bir çok kimsenin birlikte pişmiş kabak yemesini görmek; Bulunduğu ve yaşadığı bölgede bereketli ve verimli kimseler ile iş birliğinde olacağına yeni güzel dostluklar kuracağına yorumlanır.

İri kabakları kökleri üzerinde görmek

Rüya sahibi rüyada iri kabaklar görmesi, gören kişinin yüksek derecede mevkiye onura erişmesine işarettir. Vaktinde evinde kabak olduğunu görmek; rüya gören kişinin çok mala ve nimete sahip olacağına işarettir. Eğer gören; hasta ise şifa bulur. Kafir ise hidayete kavuşur. Yolcu ise selametle evine döner. Kalbinde bozukluk varsa; tövbe eder, işi olan maksadına ulaşır. Bazı rüya yorumları yapan alimlere göre: Kabın içinde pişmiş kabak görmek tartışmaya işaret eder. Pişmiş kabağı yediğini görmek, sıkıntı ile tabir olunur.

Rüyada Kabak Tatlısı

Rüyada kabak tatlısı yemek hayırlı bir kısmete işarettir. Bazen de rüyada kabak tatlısı yemek, Mutluluk, zengin bir bayan yada erkek, bereketli kazançlı iş, helal kazanç ve bol rızık ve nimetler kazanmaya, delalet eder. Rüya sahibinin kabak tatlısı yediğini görmesi istikbalinin de parlak olacağı, hayatının zaferlerle dolu olacağına işaret eder.

Rüyada Kabak çekirdeği

Rüyada kabak çekirdeği görmek, gören kişi hasta ise şifa bulmasına, Bazı rüya tabirleri yapan alimlere göre; Rüyada kabak çekirdeği görmek, itibar göreceğine, Bir insanın rüyasında kabak tarlasında kabak çekirdekleri görmesi yada bilmediği bir yerdeyken kabak çekirdeği görmesi Yunus (a.s.)’kıssasına dayanarak selamete ermeye ve hastalıktan şifa bulması ile yorumlanır.

Rüyada Kabak aldığını görmek

Rüyada kabak almak yada kabak alan kişiler görmek; İyi ticarete faydalı işlere delalet eder. Rüyada kabak aldığını görmek kişinin kendisi için yapacağı ve yaptığı birikimin artmasına çoğalmasına delalet eder.

Rüyada Kabak ağacı görmek

Rüyada kabak çiçeği görmek; karışık işleri toparlamasına ile yorumlanır. Rüyada kabak ağacı görmek;  faydalı, güzel ve iyi huylu kadınlara alamettir. Bazende rüyada kabak ağacı görmek iyi niyetli bir adama delalet eder.

Rüyada kış kabağı görmek

Rüyada kış kabağı görmek zor ve meşakkatli bir iş hayatına ve yaşantıya delalet eder bunlardan feraha kavuşmak için verilecek mücadeleye alamettir.

Rüyada asma kabağı görmek

Rüyada aska kabağını görmek; psikolojisinin bozularak her şeyden kuşku ve endişe duyacağına işaret ederken aynı zamanda birileriyle yaşayacağı münakaşaya ya da kavgaya delalettir.

Rüyada kabak soyduğunu görmek

Rüyada kabak soymak; zamanında kaybettiği bir şeye yeniden kavuşacak demektir. Rüyada kabak soyduğunu görmek;  ne kadar çok kabak soymuşsa  işinde o denli kaybı olacağına dikkatli olması gerektiğine işaret eder. Bazı rüya yorumcularına göre rüyada kabak soyduğunu görmek, soyduğu kabak miktarınca işinde uzmanlaşacak ve o denli rütbe sahibi olacak demektir.

Rüyada kabak satmak

Bir kimsenin pazarda rüyada kabak satarken satmaya çalışırken görmek; Yeni bir iş ile esenliğe ulaşmaya, olumlu ve hayırlı işler için adımlar atmaya, uzun ve sağlıklı bir hayata, mutlu bir evliliğe ve hanede berekete işaret eder.

Rüyada kabak sulamak

Rüyada kabak suladığını görmek çok hayırlıdır. Rüya sahibinin sağlık sorunlarına karşı şifasını bulmasına ve kederinden kurtulması ile tabir edilir.

Rüyada kabak fidesi görmek

Rüyanızda kabak fidanı yani rüyada kabak fidesi görmek; Faydalı işler ile meşgul olmaya elem ve tasalarından kurtulmaya işaret eder. Rüyada kabak fidesi ektiğini veya kendisine kabak fidanı, fidesi verildiğini görmesi kişinin büyük sorumluluk alacağına ve bu sorumluluğun üstesinden geleceğine alamettir.

Rüyada bal kabağı görmek

Rüyada helvacı kabağı görmek, taze ve iyi bir temiz kabaksa, akıbetin hayırlı olmasına dilek ve hacetlerinin kolayca gerçekleşmesine yorumlanır. İri ve büyük bal kabağı görmek, ticaretin artmasına toplum ve halk ilişkilerinin iyi olmasına delalet eder.

Rüyada kabak tatlısı yemek

Tatlı niyetine rüyada kabak tatlısı hazırlayıp yediğini görmek, yada hazır olan kabak tatlısını rüyasında bir kimsenin yemesi, şifa ile tabir edilir. Kişi hasta ise şifa bulur, dertli ise dertlerinden kurtulur.

Rüyada yeşil kabak görmek

Rüyada yeşil kabak görmek mevsiminde görülen yeşil kabaklar hayırlıdır. Hasta için şifa bulmaya, borçlu için borçlarını ödemeye sıkıntılarından kurtulmak ile tabir edilir.

Rüyada sakız kabağı görmek

Rüyada sakız kabağını kendi evinde görmek bol bereketli bir sene geçirmeye delalet eder. Rüyada sakız kabağı görmek ise ticaret ehli kişiler için iyi bir iş yapmaya alamettir.

İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

  1. saban dedi ki:

    Bahcede 12 tane buyuk sari kabak gordum

  2. osman yazıcı dedi ki:

    Merhabalar.. annem rüyasında eski nisanlimin babaannesinin ona yeşil kabak verdiğini ve pisirelim dediğini annem bahçeden kabagi alıp eve getirirken kabagın yarısının bölünüp lağam çukuruna düştüğünü görmüş ayriyetten mal sahibinin yani eski nisanlimin babaannesinin beyaz renk nevresiminin lağam çukurunda olduğunu görmüş ve rüyanın sonunda bizi ailecek eski kaldığımız yemyeşil yaylada olduğumuzu görmüş teşekkürler.

  3. sayime dedi ki:

    ruyamda kocaman balkabagi gördüm tarlada

Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca