Rüyada “İblis” Görmek

İblis
Rüyada iblis görmek özel ve iş hayatınızdaki düşmanlarınıza delalet eder. Rüyada iblisi görmek haksız elde edilen kazanca ve gıybete maruz kalmaya işaret eder.

Rüyada iblis görmek, rüyayı gören kişinin çevresindeki, art niyetli ve kötü huylu kişiler tarafından iftiraya uğramasına ve hak etmediği kötü sözler işitmesine işarettir. Rüyada iblisi gören kişi, kötü kalpli kimselerin şerrine uğramasına ve Allah korkusu olmayan, Allah’ın lanetlediği kişilerden göreceği zarar olarak da yorumlanmaktadır. Rüyada iblisi görmenin İslami manası, hak yola ömrünü adayan ve hayır işleri ile uğraşan, dünyevi şeylerden beklentisi olmayan kimse olarak yorumlanır. Rüyada içine iblis girmesi, geçmişe dair hatırlamak istemediği olayların içine düşmeye ve pişmanlık duyduğu olayların anımsamasına işaret eder.

Rüyada iblisi gören kimseler için, rüya alimlerinin İslami ve Diyanet yorumları.

İmam Nablusi (r.a) Rüyada iblis öldürmek, merhametsiz ve vicdansız insanların şerrinden korunmaya ve Allah’a sığınmaya delalet eder. Rüyada iblis şeytanı öldürmek, maneviyatının kuvvetlenmesine, Allah’a adanan ömre, ilim ve irfan öğrenmek adına girilecek manevi yola işaret eder.

Ebu Said El-Vaiz (r.a) Rüyada iblis olmak, insanın en büyük düşmanı olan nefsine karşı mücadele etmekte zorlanan rüya sahibi, doğru yoldan çıkarak yaptığı her işe fitne ve fesat karıştırarak amel defterini günahlarla doldurmasına yorumlanır. Rüyada iblis olduğunu gören kimse, hak yoldan saparak ömrü boyunca girmediği tehlikeli işlere girmesine, kaza ve belalar ile karşılaşmasına yorumlanır.

Cabir Mağribi (r.a) Rüyada iblisi kovalamak, kazancına haram karıştırmaya bolluk ve bereketin azalmasına, hanesinde sefaletin baş göstermesine yorumlanır. Rüyada iblis kovmak şeytana uymaya ve Allah’a olan yakınlığını kaybetmeye işaret eder. Rüyada iblisle konuşmak, doğru ve hak yoldan sapan rüya sahibinin, hayatında felaketlerin ardı arkasının kesilmeyeceğine delalet eder.

Rüyada İblis Görmek ne anlama gelir?

Rüyada iblis görmek, rüya sahibinin iş ve özel hayatında huzurun ve mutluluğunun bozulacağına, ev halkından birinin ağır bir hastalığa yakalanmasına işaret eder. Rüyada iblisten kaçmak, kendi halinde yaşayan rüya sahibinin, kötü huylu insanlardan uzak durmasına ve kendisine zarar getirecek işlere girmemesine yorumlanır. Rüyada insan görünümlü iblis görmek, karşısındaki insan hakkındaki düşüncelerinde haklı çıkmasına ve hislerinin çok kuvvetli olması sebebiyle, kendisine zararı dokunacak olan insanlardan uzak durmaya delalet eder.

Rüyada İblis Öldürmek

Rüyada iblisi öldürmek, düşmanlarına karşı verdiği amansız mücadelede, eline geçecek olan fırsatları iyi değerlendirdiği takdirde, onlara karşı elde edeceği zafere delalet eder. Rüyada iblis öldürdüğünü görmek, omuzlarından kalkan yüke ve manevi anlamda büyük bir ferahlık ve esenlik içerisine gireceğine yorumlanır. Rüyada iblisi insan kılığında görmek, rüyayı gören kişiye karşı gerek konuşmaları gerek davranışları olsun her anlamda tepkisini değiştirecek olan birinin varlığına delalet eder.

Rüyada İblis Olmak

Rüyada iblis olmak, hak ve doğru olan yoldan sapan rüya sahibi, geçmişte yapmış olduğu hataları tekrarlamasına ve yaptığı işlerin hiç birinden fayda göremeyeceğine işaret eder. Rüyada iblis olduğunu görmek, haram mal yemeye, kazancına haram karıştırmaya yapacağı işlere hile karıştırmasına yorumlanır.

Rüyada İblisten Korkmak

Rüyada iblisten korkmak, Allah’ın emir ve yasaklarına uyan rüya sahibi, güvenmediği ve inanmadığı insanlar ile bir araya gelmekten daima kaçınacağına ve Allah’a sığınmasına işaret eder. İblis görmek rüyasının, Diyanet ve İslami ayrıntılı tabirlerine Rüyada İblis Görmek sayfamızdan okuyabilir ve İblisi görmek ile ilgili yorumlarınızı paylaşabilirsiniz. Rüyada iblisi görmek ve dua etmek, başına gelebilecek her türlü kaza ve beladan Allah’ın izni ve keremi ile kurtulacağına yorumlanır.

Rüyada İblisi Kovalamak

Rüyada iblisi kovalamak hanesindeki huzursuzlukların sürmesine gireceği ticari işlerde mal, mülk ve yüksek miktarda para kaybetmesine işaret eder. Rüyada iblisi kovmak, rüya sahibinin dar boğaza girmesine, rızkının azalmasına ve Allah’ın hidayetinden uzaklaşmasına yorumlanır.

İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca