Rüyada “Hurma” Görmek

Hurma
Rüyada hurma görmek ganimete ve menfaate delalet eder. Rüyada hurma gören kimsenin rızkı ve bereketi artar. Rüyada hurma gören kişi ilim ve irfan sahibi olur.

Rüyada Hurma Görmek

Rüyada hurma görmek hak yol ile elde edilmiş ve bol bereketli rızk ile tabir edilir. İlim öğrenmek isteyen bir kimseye, İslam dinine hizmet etmeye ve kutsal kitabımız Kuran-ı Kerimi hatim etmeye nail olacağına yorumlanır. Alın teri ile kazanılan helal kazanca, hanede rızkın ve bereketin hüküm sürmesine işaret eder. Rüyada hurma gören kimse Allah indinde, makbul ve salih kullar arasında yer alır. Aynı zamanda rüyada hurma gören dertli kişiler için deva bulmaya, borcu olan kişiler için borçlarını kolaylıkla ödemesine, hastalar içinse şifa bulmaya delalet eder.

Rüyada elinde hurma görmek İmam Nablusi: Elini attığı her işten hayır görmeye, güzel bir geleceğe ve eline geçecek olan fırsatları, çok iyi şekilde değerlendirerek mertebesinin yükselmesine işaret edilir. Rüyada 3 veya 2 tane hurma görmek istek ve dileklerinin gerçekleşmesine, Allah’a ettiği duaların kabul olmasına işaret edilir.

Rüyada hurma dağıtmak diyanet: Kazancının artmasıyla birlikte yardıma muhtaç kimselere yardım etmeye, rızkın ve bereketin ömrü hayatı boyunca yaşantısında hüküm sürmesine rivayet edilir. Bu rüya sahibi kalbini ve iyi niyetini bozmadığı takdirde Allah’ ın hidayetine nail olacağına ve Allah katında makbul kimse olmasına delalet eder.

Rüyada Cennet Meyvesi Hurma Görmek

Rüyada cennet meyvesi hurma görmek İslami tabiri: Cennet ehli ve ilim sahibi kimseler ile birlikte olmaya işaret eder. Rüya sahibinin İslam dininde uzun bir yol kat etmesine ve ilim, irfan öğrenmek adına, bir alim ile birlikte olmasına rivayet edilir. Rüyada hurma suyu görmek çok hayırlı bir rüyadır. Deyim yerindeyse çölde ekilen ekinin, yeşermesine, bolluk ve bereketin artmasına yorumlanır.

Rüyada Hurma Ağacı Görmek

Rüyada hurma ağacı gören kişi ilim öğrenmeye meraklı olmaya veya ilim öğrenmek isteyen bir evlada yorumlanır. Rüyada hurma ağacını kesmek evlatlarından birinin vefat edeceği veya rızkının kesileceği anlamına gelir.

Rüyada Medine Hurması Görmek

Allah’ın kutsal kitabımız Kuranı Kerimde, Rahman suresinin 68. ayetinde geçen ve bizlere bildirdiği, cennet meyvesi olarak bilinen hurma her zaman hayır ile yorumlanmaktadır. Rüyada Medine hurması görmek kutsal toprakları, ziyaret etmek isteyen bir kimse için, hayalinin ve dualarının gerçekleşmesine işaret edilir.

Rüyada Hurma Görmek ve Yemek

Hak edilen kazancının artmasına ve bereketin çoğalmasına yorumlanır. Rüyada hurma yemek Allah yolundan ayrılmayan ve hak yoldan giden kimseler için zenginlik, mal ve mülk olarak yorumlanır.

Rüyada Hurma İkram Etmek

Rüyayı gören kişiye hurma ikram edildiğini görmek kutsal toprakları ziyaret etme niyetine nail olacağına rivayet edilir. Aynı zamanda rüya sahibi birine hurma ikram ederse, o kişinin devlet kapısında bekleyen bir işi var ise eğer, hayırlı sonuçlanmasına ve bu sonuçtan yüksek kazanç elde edeceğine yorumlanır.

Rüyada Hurma Almak

Hayatı boyunca rızkını alın teriyle kazanan kişiye işaret eder. Aynı zamanda haneye giren paraya fitne, fesat, haram karışmaz diye rivayet edilmiştir. Rüyada peygamber efendimizden hurma almak hak yola girmeye ve makam ve mertebe sahibi kişiler tarafından eline geçecek olan mal, mülke işaret eder.

Rüyada Peygamber Efendimizin Hurma Vermesi

Rüyada peygamber efendimizin hurma vermesi kutsal topraklara olan hasret ve özlem ile rivayet edilir. Aynı zamanda kutsal topraklara yapılması gereken hac ve umre niyetinin gerçekleşeceğine işaret edilir.

Rüyada Hurma Çekirdeği Görmek

Rüyada hurma çekirdeği görmek evlat sahibi olmak ile yorumlanır. Rüya sahibi evli ise doğacak olan çocukları erkek olur ve pek hayırlı olurlar, diye rivayet edilmiştir. Rüyada hurma saklamak veya gömmek kısa zaman içinde, haneye gelecek olan vefat haberine işaret eder. Aynı zamanda bu kimseden kalacak olan mirasın, bölünmesine ve kendisine pay edilmesiyle birlikte, herkesten gizli güzel bir işe yatırım yapacağına işaret etmektedir.

Rüyada Hurma Salkımı Görmek

Rüyada hurma salkımı görmek kazancınızın helal ve temiz olmasına işaret edilir. Azla yetinen bu rüya sahibi için hayırlı bir rüyadır, şükür ve tefekkür halinde olduğu müddetçe, biiznillah rızkı artar diye rivayet edilmiştir.

Rüyada Hurma Yağı Görmek

Rüyada hurma yağı görmek miras malı ile tabir olunur. Bazende hurma yağı ayrılıkların yaşanmasına ve helal malın güçlükten kurtulmasına, kolaylaşmasına yorumlanır. Yine hurma yağı görmek yeni doğmuş bir çocuğa veya ana rahminde yaratılışı tamamlanmış, çocuğa delalet eder.

Rüyada Hurma Şarabı Görmek

İnsana sarhoşluk hissi vermeyen her türlü şarap üzüntü, keder ve şiddete bazende geçim darlığı çekmeye ve mağdur kalmaya işaret eder. Rüyada hurma şarabı görmek meşakkat ve zorlukla elde edilen kazanca veya mala işaret eder.

Rüyada Hurma Satıcısı Görmek

Rüya sahibinin biriktirdiği helal kazanca ve Sünnet-i Seniyyeyi bilen bir alim kimseye rivayet edilir. Yine bu rüya mal mülk, helal rızk, ömrün bereketine işaret eder.

Rüyada Hurma Aşısı Görmek

Kişinin rüyada hurma aşısı görmesi, hastalık yaşamaya ve altın bulmaya delalet eder. Bu nedenle bir kimse yerden hurma aşısı kaldırdığını görürse eğer, bu rüya sahibinin zevcesinin ağır bir hastalığa yakalanmasına işaret eder.

Diyanet ve İslami tabirlerini Rüyada Hurma Görmek sayfamızdan okuyabilirsiniz. Hurma Görmek ile ilgili ayrıntılı yorumlarınızı özelden paylaşabilirsiniz.

Rüyanızı çok iyi hatırlamanız ve her görülen nesnelerin yorumuna bakıp, okumanız sizi aydınlatacak ve daha teferruatlı yorumlara ulaşmanız konusunda yardım sağlayacaktır. Sitemizin rüya arama bölümünden, diğer gördüğünüz nesneleri aratarak bulabilirsiniz.

İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca