Rüyada “Hacca Gitmek” Görmek

Hacca Gitmek
Rüyada Hacca gitmek ne anlama gelir; Rüyanızın islam alemine göre tabiri. Rüyada hacca gittiğini görmek ne demektir. İslami Büyük rüya tabirleri kitaplarına göre Dini ve diyanet yorumu ile tüm tabirleri burada!
Rüyanın Tabiri : neye işarettir? , ne demek , manası , anlamı ne demektir? ne demektir?

Rüyada Hacca gitmek

Hac veya Nebi’yi ziyareti arzulayarak rüyada hacca gitmek için yola çıkan kimse aynı zaman da Beyt’ül-Makdis’e gitmeyi düşündüğünü Rüyada gören kimse, beğenilen ve övülen bir iş yapar ve bu iş yüzünden halk ona teşekkür eder. Rüyada hacca gitmek kişinin hayırlı muratlarının tümünün gerçekleşmesine, umudunun yitirmeden hayır ve hasenata devam etmek ile rivayet edilir. Bazı rüya tabiri alimlerine göre; Rüyada hacılar görmek, ahlakı güzel, muhafazakâr, doğru yoldan ayrılmayan bir kişinin varlığına işaret etmektedir.Rüyada kendini Müzdelife’de görmek, Rüyâda kendini Minâ’da görmek, emniyet ve güvene, ve başlıca dilek arzularının kabulüne işarettir.

Rüyada Haccı görmek

Diğer Rüya tabiri âlimlerine göre rüyada haccı görmek: Bu mübarek yere gitmeyi amaç eden kişi için üç türlü tabir edilir: Kudrette büyüklük ve etkililik, dinde olgunluk ve fiilde güzellik. Üç Mescidi Haramdan birine gitmek istediği halde bu­na kudreti olamadığını gören kimse, zenginse, fakir olur. Fukaraysa, altından kalkamayacağı bir işe başlar, yanında hac malzemelerinden bir şey olduğunu görmek, ve onunla huzur içinde yaşamaya kasdetmek hayır ve hasenat yolunu seçmeye işarettir.

Rüyada hacı görmek

Rüyada hacı veya hacı adayını görmek; Câferi Sâdık (r.a.) buyuruyor ki: Rüyada hacı adayını görmek, beş türlü tabir olunur: Emniyet içinde bulunmak, selametle gidip gel­mek, âdil bir devlet başkanı, Hac etmek ve rahatlık.

Rüyada hacı kafilesi görmek

Rüyada hacca gitmek için toplanmış bir kafile görmek, rüyada hacı kafilesi görmek; Selamet ve huzur içinde olmaya itikadın hayrına amellerinin bolluğuna ve çok dua etmeye delalet eder. Rüyada hacı kafilesi ile hacca gitmek için yola çıktığını gören kimse umduklarının gerçekleşmesine ve hac etmeye kişi için hacca gitmeye işaret eder, hacca giden kişi içinse tekrardan hac nasip olur rivayete göre bu şekilde  delalet eder.

Rüyada hacı kıyafeti giymek

Rüyada bir kimsenin hacı elbisesi giydiğini görmesi veyahut rüyada hacı kıyafeti giymek; Manevi bir rütbeye, Allah katında iyi bir dereceye delalet eder. Makbul ameller işlemeye ve salih bir kimse ile tabir edilir. Rüyada hacı elbise giymek, büyük sevaplar işleyecek hayırlı amellere rivayet edilmektedir.

Rüyada hac yapmak

Rüyada hac yapmak görmek ve Haccı yerine getirmeyi isteyen veya Peygamber (s.a.v.) efendimizin mübarek kabri şeriflerini ziyaret etmeyi arzulayan veya Beytü’lMukaddese gitmek için gücü yettiği kadar çalıştığını rüyada gören; kıymetli ve övülmüş bir işi yerine getirmeyi arzular ve bu iş sebebiyle insanlar ona teşekkür ederler. Makamı İbrahim’de namaz kıldığını gören, şeriata uyar bir mümin kimse olup Hacca kavuşmaya işarettir.

Rüyada hac hazırlığı görmek

Rüyada hac hazırlığı yaptığını görmek veya hac yapmak için hazırlık yaptığını görmek; Rüya sahibinin hayırlı bir yolculuğa çıkmasına delalet eder. Rüyada hac hazırlığı için çaba gösteren kişi iyi bir yolculuğa çıkmasına delalet eder. Kişinin gücü yeterse hacca gitmeye de delalet eder.

Rüyada hacca giderken görmek

Rüyada bir kimseyi hacca giderken görmek veya kendini hacca giderken görmesi kendini iyi hallerde görmeye, rüyayı gören kimse için makam ve mevkiye işlerindeki bolluğa ve hayra alamettir. Rüyada hacca giderken görmek, hayırlı Mutluluklara ve selamete işaret etmektedir.

Rüyada Hacı karşılamak

Rüyada hacdan gelen birini yani hacı karşılamak, Rüyada Hacıyı uğurlamak veya karşılamak eğer kişi tanıdıksa duasını almaya delalet eder. Rüyada hacı uğurlamak giden kişinin dualarında yer almaya, ve kendisinin de niyetine göre hacca gitmeye gayret edeceğine ve murat, maksadına nail olacağına rivayet edilir.

Rüyada hacı eli öpmek

Rüyada hacı eli öpmek eğer hacı tanıdığı ise kendisi için, hayıra yönelmeye, büyüklerinin sevgisini kazanmaya delalet eder. İmâmı Nablûsi (r.a.) diyor ki: Makamı İbrahim’de namaz kıldığını gören kimse, şeriatı kendisine yeterli görür.

Rüyada Hacı olduğunu görmek

Rüyada hacı olduğunu görmek, Yetişkin bir mümin olup Hacc’a kavuşur, Allâhü Teâlâ ’nın rızasını elde eder. Makamı İb­rahim’e giren her türlü korku ve endişeden emin olup diğer makam­lara girmek büyük bir görev ve makama, istek ve arzusuna kavuşmuş olur, şeriat ilimlerinden bir ilmi tahsile, baba ve annesinden mirasa işarettir.

Rüyada Hacı Bayram Veli’yi Görmek

Rüya sahibi rüyasında Allah dostlarından olan, Rüyada hacı bayram veliyi görmek; Rüyaların en güzellerinden ve en hayırlı olanlarındandır. Rüyada hacı Bayram Veli’yi görmek, rüya sahibinin her ne hayalinin kolayca gerçekleşeceğine işaret etmektedir. Rüyada anılan diğer Meşari’l Haram’ı görmek, vasiyetlerin tutulmasına, emirlere uymaya, şaşkınlık ve korkudan, güven ve hidayete işarettir.

Rüyada hacı Bektaşi veli görmek

Rüyada hacı bektaşa gitmek Gönül gözü ister, veya hacı bektaşı dünya gözü ile görmek bazı zatları, Ama Rüyada hacı Bektaşi veli görmek, Korkularından emin olmaya, hayırlı ve renkli bir hayata işaret eder. Ayrıca bazı rüya tabiri alimlerine göre, efsanelere değer veren araştırmacı ve bilge bir bir kimseye delalet eder. 

Rüyada Hacı kadın görmek

Rüyada hacı kadın görmek, vasiyetlerin tutulmasına, emirlere uymaya, şaşkınlık ve korkudan, güven ve hidayete işarettir. Rüyada hacı kadın görmek, Dünya ve Ahiret işlerinde istediği şeylere kavuşmaya işarettir.

Rüyada hac hurması görmek

Rüyada hacdan gelmiş hurma görmek, korkup sakınmak ve ibâdete, gayret sebebiyle güzel bir şöhret ve övgüye, istek ve arzusuna kavuşmuş olur, Rüyada hac hurması görmek, üzerinde borç var ise, ödemeye başarılı olacağına delildir. Rüyada hac hurması yemek güzel, hoş dilli bir kimseye delalet eder.

İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

 1. Anonim dedi ki:

  Rüyamda hacda topraktan abdest aldıgimi gördüm

 2. Yusuf dedi ki:

  Annem umre ziyaretine gitti annem rüyasında Kabe’de tavaf ederken beni hac da olduğumu görmüş

 3. Kübra dedi ki:

  Rüyamda bir cisim bir ses hacca gitmek istiyorum ben diye birkaç kez bağırdı. Alarm sesi ile uyandım ama kendime birkaç saniye boyunca gelemedim. Amel olarak pişman olduğum Günahım var. Vicdan yapıyor olabilir miyim?

 4. Belma şahin dedi ki:

  Rüyamda peygamber efendimizi bi çok kez gördüm, yüzünüde gördüm. Fakat bu kez yanıma gelip hadi hacca gidiyoruz diyor. Sonra benim iki akrabamıda ikna etmeye çalışıyoruz, sonra oğlum uyandırdı

 5. Hatice dedi ki:

  Rüyamda hacca gitmek üzere sevdiğim kişi ile hazırlık yapıyoruz. o hac kıyafetlerini giymiş bir vaziyette ben ise giydiğim halde küçük geliyor . Sevdiğim kişi koşuyor bakıyor alabilmek için ama hiç bir yerde bulamıyor derken hac kafilesinin yola çıkmak üzere olduğunu görüyorum ben yetişemeyeceğim kıyafetim tam değil diye ağlıyorum. oradan birisi gittiğin yerde de alabilirsin derken uyanıyorum gidip gidemediğimi göremiyorum.

 6. Arife dedi ki:

  Ben ruyada hacca gittigimi gordum orda bir magaraya girdim ve herseyi hisederek yasayarak gordum .

 7. Remziye dedi ki:

  RüyadabHacı olmak

 8. şeyda dedi ki:

  Annem rüyasında babamla hacca gittigini görmüş

 9. Rabia dedi ki:

  Ruyamda kura yapılmış ve hac bana ve ailemden birine çıkmıştı seviniyorum ağlıyorum hazırlıkları yapıp ucaga biniyoruz hava karanlık icimde hafif korku var oda ucaga hiç binmedigim için ama uçak yola çıkıyordu. Çok etkilendim ruyamdan acaba yorumu nedir

 10. Muhammed dedi ki:

  Ruyada anemle birlikte haca gidececegimzi duyduk çok Sevindik annemin elinde hac kıyafetleri annele sevince kosturuyorduk

1 2
Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca