Rüyada “Göz” Görmek

Göz
Rüyada göz görmek rızkı bol olur, bir başka görüş ise bir kişinin vefatına işarettir. Rüyada renkli göz görmek dinde bozgunculuk, perişan olma, pişmanlık anlamına gelir.
Rüyanın Tabiri : neye işarettir? , ne demek , manası

Rüyada Göz Görmek

Rüyada göz görmek Dünya’da saadeti geniş, rızkı bol olur, diğer bir görüşe göre ise yakınından bir kişiyi kaybetmeye işarettir. Rüyada takma göz görmek İslam’a gözlerini kapatıp büyük bir günah işlemiş olmaya delalet eder. Rüyada turuncu göz görmek ansızın gurbete veya yolculuğa gitmeye işaret­tir. Rüyada beyaz göz görmek rüya sahibinin uzun zaman hüzün ve kederde kalmasını ifade eder. Rüyada göz şeklinde yara görmek hida­yet yolunu sapıtmışlıktan ayırmaya yarayan basireti diye tabir olunup, yorumlanır. Rüyada göz kapağında yara görmek kendine uygun ve helal olmayan birtakım işler yaptığına işarettir. Rüyada göz nezlesi olduğunu görmek Dini bütün bir kimse olmak, servet ve para kazanıp ihtiyacı olan kişilere yardım etme ile tabir edilir. Rüyada göz kanseri olduğunu görmek kardeşinden faydalı ve kazançlı işler bekler, diğer bir görüşe göre bir oğlu veya erkek kardeşi vefat etmesi anlamına gelir. Rüyada göz bebeği olmadığını görmek servet ve salah sahibi olup da evlat ve erkek kardeşi yoksa para ve servetinden hayır kazanma ile yorumlanır. Rüyada göz pınar görmek elinden para ve servetinin yarısının gitmesi ile rivayet edilip, yorumlanır. Rüyada göz damarı görmek din ve itikadında sağlamlığa, fazlalığa ve Allah tarafından acil şifaya delalet eder. Rüyada göz dövmesi görmek bedende yaralar, çıbanlar çıkacağına işaret eder. Rüyada göz görmek ma­rifeti az ve günün şartlarını idrakten aciz ve insanların kadrini bilmemezlik ile yorumlanır.

Rüyada göz görmek dinde bozgunculuk, münafıklık yapar ve mahvü perişan olmaya yaklaşma anlamına gelir. Rüyada göz şeklinde sivilce görmek dininde salah, para ve servetinde artış, müjdeli bir haber ile tasvir edilir. Rüyada göz iltihabı görmek yolculuktan gelecek olan bir kişiye ve hayırlı bir haber gelmesi ile ifade edilir. Rüyada göz ilacı görmek bir hastalığa tutulmaya ve bundan dolaı sıkıntı yaşayacak olma ile tabir edilir. Rüyada göz bebeği görmek gözünde sonradan oluşacak bir sıkıntıya delalet eder. Rüyada kalbinde göz olduğunu görmek, dininde güzelliğe, kalbinden ge­len hikmeti söylemeye işarettir. Rüyada göz görmek güzel göz sihre, ölüme veya hayata delalet eder.

Rüyada Ela Göz Görmek

Rüyada ela göz görmek daha önceden devamlı kılmış olduğu namazı bir anda terk ederek, günah işleme ile tabir edilip, yorumlanır.

Rüyada Göz Rengi Görmek

Rüyada göz rengi görmek namaz kılmayı önemsemediği için ve zekatı vermekten çekindiği için hata yapma anlamına gelir.

Rüyada Göz Rahatsızlığı Görmek

Rüyada göz rahatsızlığı görmek rüya sahibinin eğer sağ göz ise erkek, sol göz ise kız evlat ile ilgili sıkıntı yaşamaya rivayet edilir.

Rüyada Göz Resmi Görmek

Rüyada göz resmi görmek rüya sahibi fakir ise, rızkının genişlemesine eline helal servet ve para geçmesine delalet eder.

Rüyada Göz Torbası Görmek

Rüyada göz torbası görmek Allahu Teala ’nın hidayet verdiği bir kul olmak, yol gösterici rehberlerden bilgi almak, has­talık’tan şifa bulma ile tabir edilir.

Rüyada Göz Taşı Görmek

Rüyada göz taşı görmek perişan olmasına kendi eliyle sebep olmasına ve üzüntüye neden olması ile tabir edilir, yorumlanır.

Rüyada Tek Göz Görmek

Rüyada tek göz görmek rüya tabiri alimleri farklı şekillerde yorumlamıştır, pek kö­tü, çirkin ve beğenilmeyen addederim. çünkü İblis Dec- cal da tek gözlüdür şeklinde ifade edilir.

Rüyada Göz Yaşı Görmek

Rüyada göz yaşı görmek rüya sahibinden gelen yaş soğuk ise sevinç, sıcak ise üzüntü ile tabir edilip, yorumlanır.

Rüyada Göz Yediğini Görmek

Rüyada göz yediğini görmek İslam’dan çıkıp diğer bir dine girmeye, Kur’ân-ı kerim’i unutup emir­leriyle hareket etmemeye ve farklı arayışlar içinde olma ile yorumlanır.

Rüyada Göz Yarası Görmek

Rüyada göz yarası görmek halini ve durumunu ıslah eder, ilerlemiş yaşında çok seveceği bir oğlunun olmasına delalet eder.

Rüyada Göz Yanması Görmek

Rüyada göz yanması görmek hidayet, ilim ve basiret ile rızıklanır, eğer oğlu, hanımı, hasta ise, şi­fa bulmaya işarettir.

Rüyada Göz Ameliyatı Görmek

Rüyada göz ameliyatı görmek istediği bir şeyi elde etmek için çalışırken zarar görmeye ve dara ve sıkıntıya düşmeye rivayet edilir.

Rüyada Göz Bebeği Görmek

Rüyada göz bebeği görmek bazen uzun bir ömür ile tabir olunur, bazen da göz bebeği ömrünün kısa olacağına ve amelinin güzel olacağına delalet eder.

Rüyada Göz Akı Görmek

Rüyada göz akı görmek hüzne uğrar veya çok sevdiği bir kimseden ayrılarak kederlenerek üzülmesi anlamına gelir.

Rüyada Göz Akması Görmek

Rüyada göz akması görmek bütün akrabalara, evlatlara ve kişiyi sevip saygı duyan, emrin­de olanlara tabir edilip, yorumlanır.

Rüyada Göz Ağrısı Görmek

Rüyada göz ağrısı görmek serveti, parası, malı, mülkü, çocukları veya hanımının terk etmesi ile tasvir edilir.

Rüyada Göz Sürmesi Görmek

Rüyada göz sürmesi görmek amel defterini donatan bir salih amel işler, bekar ise, pek istemediği ama nasip olduğu için evlenme şeklinde ifade edilir.

Rüyada Göz Seyirmesi Görmek

Rüyada göz seyirmesi görmek delalete düşen birini hidayete sevk eder ve onu büyük günah işlemekten kurtarma ile ifade edilir.

Rüyada Göz Simgesi Görmek

Rüyada göz simgesi görmek salah ehlinden evladı yoksa, para ve servetinden nasiplenir ve çok hayır kazanma ile yorumlanır.

Rüyada Göz Farı Görmek

Rüyada göz farı görmek rüyayı gören kişinin dininin yarısının gitmiş olmasına ve büyük günah işlemiş olması ile tasvir edilir.

Rüyada Göz Rengini Farklı Görmek

Rüyada göz rengini farklı görmek basiret gücünün zayıflamasına, gözlerinin madenden olduğu­nu görmek, üzüntü ve kedere işaret eder.

Rüyada Göz Hastalığı Görmek

Rüyada göz hastalığı görmek rüya sahibinin eğer üzüntü ve sıkıntısı varsa bunların tez zamanda bitecek olmasına ve muradına kavuşması ile yorumlanır.

Rüyada Göz Hastanesi Görmek

Rüyada göz hastanesi görmek basireti­nin herkesin zan ettiğinden daha kuvvetli olduğunu din konusunda sırrı ala niyetten daha hayırlı olduğu ile tabir edilir.

Rüyada Göz Kalemi Görmek

Rüyada göz kalemi görmek göz önünde olmaya, kıskanılacak işler yamaya, bekar bir kimsenin talihini ve kısmetinin güzel olmasına işarettir.

Rüyada Göz Kapağı Görmek

Rüyada göz kapağı görmek düşman tarafından yapılan alçaklığa, sahtekarlığa ve hilekarlık ile tabir edilip, yorumlanır.

Rüyada Göz Kanaması Görmek

Rüyada göz kanaması görmek fakir ise, zengin olur, zengin ve memur ise, kaderine layık yüksek mevkilere kavuşur, kariyer sahibi olma ile tasvir edilir.

Rüyada Göz Kanlanması Görmek

Rüyada göz kanlanması görmek kazancının eksilmesi ile malının ve parasının azalmasına, sıkıntı içine düşmesine işaret eder.

Rüyada Göz Lensi Görmek

Rüyada göz lensi görmek maddi ve manevi olarak rahatlamaya sıkıntıları en aza indirerek bunlardan zamanla kurtulacak olmaya delalet eder.

Rüyada Göz Şişmesi Görmek

Rüyada göz şişmesi görmek kolay olmayacak bir işin üstesinden alnının akı ile çıkacak olmasına ve muradına kavuşması ile yorumlanır.

Rüyada Göz Şekli Görmek

Rüyada göz şekli görmek günahlarından arınmaya, ilim irfan sahibi kimseler ile dost olarak doğru yolu bulmaya işaret eder.

Rüyada Şaşı Göz Görmek

Rüyada şaşı göz görmek başkalarının ayıplarını ve açıklarını kapatarak onlara yol göstermeye hayır dualarını almaya delalet eder.

Rüyada Göz Kapağının Şiştiğini Görmek

Rüyada göz kapağının şiştiğini görmek uzun süredir beklediği bir haberin gelmesi ile üzüntülerinin son bulması ile refaha kavuşma anlamına gelir.

Rüyada Göz Çapağı Görmek

Rüyada göz çapağı görmek aile içinde bir kişinin hasta olmasına, bundan dolayı sıkıntılı ve zor zamanlar geçirmesi ile tasvir edilir.

Rüyada Göz Çıkması Görmek

Rüyada göz çıkması görmek büyük bir günah işlemeye, sonrasında tövbe edip hak yolunda ilerleyip hidayet sahibi olma ile tabir edilir.

Rüyada Göz Çıbanı Görmek

Rüyada göz çıbanı görmek servetinin veya parasının artması, yada elindeki her şeyi bir anda kaybetmesi ile tabir edilip, yorumlanır.

Rüyada Göz Makyajı Görmek

Rüyada göz makyajı görmek ayaklarının yerden kesilecek kadar mutlu olmasına, ama sonunda büyük hüsranlar yaşamasına delalet eder.

Rüyada Göz Morluğu Görmek

Rüyada göz morluğu görmek hayır ile tabir edilmez, rüyayı gören kişinin ömrünün kısaldığı ile ifade edilir.

Rüyada Göz Morarması Görmek

Rüyada göz morarması görmek yakınlarını ve ailesini üzecek bir sağlık sorunu yaşamaya, uzun süre sıkıntı içinde olma ile yorumlanır.

Rüyada Renkli Göz Görmek

Rüyada renkli göz görmek kişiyi derinden sarsacak bazı olaylar yaşamasına ve psikolojik olarak yıpranmasına tabir edilip, yorumlanır.

Rüyada Siyah Göz Görmek

Rüyada siyah göz görmek manevi olarak aileden büyük destek görmeye ve başarılı olacağı işlerde yer alma ile tasvir edilir.

Rüyada Mavi Göz Görmek

Rüyada mavi göz görmek etrafındakilerin kıskandığı ve imrenerek baktığı hayırlı olacak bir ilişki yaşamaya delalet eder.

Rüyada Yeşil Göz Görmek

Rüyada yeşil göz görmek hayırlı güzel ve kısmetli bir rüya olması anlamına gelir, kişinin arzu ettiği ve istediği her şeye kısa zamanda kavuşması ile yorumlanır.

Rüyada Göz Doktoru Görmek

Rüyada göz doktoru görmek ilim, irfan sahibi kimseler ile bir araya gelmeye ve faydalı olacak işlerde yer alma ile tabir edilir.

Rüyada Gözü Elinde Görmek

Rüyada gözü elinde görmek istemeden yapılacak olan bir hatanın bedelini ağır bir şekilde ödemeye ve sıkıntı içinde olmaya delalet eder.

Rüyada Özürlü Göz Görmek

Rüyada özürlü göz görmek kendi kaderine razı gelmeye ve başkalarının mutluluğu için elinden gelen her şeyi fazlası ile yapmaya yorumlanır.

Rüyada Göz Nuru Görmek

Rüyada göz nuru görmek topluma kendini adamış iyi ve doğruyu çevresindeki kişileri öğreten onların ilim sahibi olmasına yardımcı olmaya işarettir.

Rüyada Göz Merhemi Görmek

Rüyada göz merhemi görmek mura­dına ermeye veya günahlarına tövbe edip bağışlanmayla tabir edilip, yorumlanır.

İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca