Rüyada “Gem” Görmek

Gem
Rüyada gem görmek atının gemini kaybetmek işlerinin bozulması ile yorumlanır. Rüyada gem görmek atının gem'i kırılması itibarını kaybetme ile tabir edilir.
Rüyanın Tabiri : neye işarettir? , ne demek , manası

Rüyada Gem Görmek

Rüyada gem görmek; Atının gem’inin düştüğünü veya elinden gittiğini görenin işleri bozulur ve o kimse perişan olur. Veya da namustan uzak, değersiz bir kadın onun nikâhı altında olur. Rüyada Ata Gem Takmak başarı ve zafer ile yorumlanır. Bir kimse rüyada kendisine gem vurulduğunu görse; günah işlemekten uzak olur. Bazen da bu rüya oruç tutmaya işarettir. Rüyada atının gem’i kırıldığını veya kaybolduğunu görmek; rüya sahibinin şan ve şerefinde noksanlığa delalet eder. Ağzında atlar gibi gem olduğunu görmek; tövbe ile, oruç tutmakla ve kötü konuşmaktan sakınmakla tabir olur. Hizmetçinin ağzında gem görmek; edeb ile tevil olunur. Birinin ağzına gem vurduğunu gören onu terbiye eder ona edeb öğretir. Rüyada gem görmek üç türlü tâbir olunur. Şan, şeref ve makam, oruçlu olmak, sessiz ve vakar sahibi ol­mak.

Cabir’ül Mağribi (r.a.) demiştir ki: İşçi, hizmetçi ve yardımcıla­rın ağzında gem olduğunu görmek, edepli olmasına yorulur. Birinin ağzına gem vurduğunu gören kimse, onu terbiye eder ve edep dışı söz ve hareketlerden uzaklaşmasını sağlar.

Câferi Sâdık (r.a.) demiştir ki: Gem görmek, üç türlü tâbir edi­lir: Şeref ve makam, diline oruç ve dinlemeyi konuşmaktan çok sev­mek ve vakar sâhibi olmak.

Rüyada At Eyeri Görmek

Rüyada at gemi ve eyer görmek başarı, makam ve mevki sahibi biri ile sohbet ve iş birliği ile yorumlanır ve hayır ile tabir olunur.

Rüyada Ağzına Gem Vurmak

Rüyada kendi ağzına gem vurulduğunu gören şahıs, lüzumsuz konuşmaktan kendisini muhafaza eder ve selâmette tutar. Eğer bu rü­yayı gören kimsenin bir başkasıyla mahkemesi varsa; mahkemede gös­terdiği deliller boşa çıkar.

Rüyada At Gemi Görmek

Rüyâda atının gem’inin kırıldığını veya kay­bolduğunu görmek, kaygısız ve güven içinde desteksiz konuşup her­kesi idare ettiğini zannettiği bir anda yalanının çıkmasıyla saygınlığını, şeref ve şânını kaybetmeye işarettir. Ağzında atlar gibi gem olduğunu görmek, dedikoduya tövbe etme, oruç tutma ve her çeşit kötü sözden kaçınma şeklinde tâbir edilir.

 

İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca