Rüyada “Gece” Görmek

Gece
Rüyada gece görmek karanlıktan aydınlığa çıkmaya refaha ermeye delalettir. Rüyada gece ve karanlık hava görmek kısa zaman sıkıntı, üzüntü yaşamaktır.
Rüyanın Tabiri : neye işarettir? , ne demek , manası

Rüyada Gece Görmek

Rüya gece görmek karanlık ve zifiri gece rüyası ikaz anlamında kişiye uyarı olarak kabul edilir. Rüyada gece ve gündüzden kasıt karanlık ve aydınlıktır. İbni Şirin (r.a.) diyor ki; Rüyada karanlık gece görmek, üzüntü ve kederdir. Mehtaplı, aydınlık, yıldızları parlayan bir gece görmek, ferah, mutluluk ve geçim rahatlığıdır. Rüyada Karanlık gecede cadde zannetmekle beraber belirsiz olan bir yolda gittiğini görmek tabiri bu rüyayı gören kimse dinini dosdoğru yaşamaktadır. Rüyada gece karanlıktan nura çıktığını gören kimse dinine bağlı ve fakir ise, zengin olur.

Rüyada gece görmek bazı tabircilerin tasvir ve yorumlarına göre; sıkıntı, maişet darlığı, istediği bir işin olumlu sonuçlanmayacağına delalet eder denilmiştir. Rüyada zifiri karanlık gece görmek maddi anlamda zorluk çekmeye delalet eder ve pek hayırlı yorumlanmaz.

Rüyada Geceyi Aydınlık Görmek

Rüyada geceyi aydınlık görmek tabiri için Câbir’el Mağribi (r.a.) demiştir ki: Geceyi aydınlık, gündüz ve güneşi doğuyor görmek, hayırlı bir haber veya maddi-manevi bir destek maddi menfaat ve yardım alıp isteğine kavuşmaya tabir edilip, yorumlanır.

Rüyada Karanlık Görmek

Rüyada karanlık ve gece görmek hakkında rüya alimlerinin görüşlerine göre, sıkıntı ve hüzün yaşamaktır. Rüyada karanlık hava görmek bütün Dünya’nın gece olup karanlıkta olduğunu görmek, o bölge halkının üzüntü, keder ve endişe içinde olmalarına tabir edilip, yorumlanır.

Rüyada Gece Yürümek

Rüyada gece yürümek hakkında Câferi Sâdık (r.a.) buyurmuştur ki: Karanlık ve gece yürümek, beş şekilde tabir olunur: Lütuf, hayret, işlerinde güçlük çekme, bedbaht ve günah, delalete düşmek demektir.

Rüyada Gece Denize Girmek

Rüyada gece denize girmek karanlıkta denize girdiğini gören kimse dinine bağlı ve fakir ise, zengin olur. Rüyada gece görmek bazı tasvir yapan alimlerin görüşlerine göre sıkıntı ve endişe ile tabir edilir.

Rüyada Gece Dışarı Çıkmak

Rüyada gece dışarı çıkmak ve dışarıda sokakta gezmek dolaşmak bu rüyayı gören kimse, Eğer fasık ve kafir ise, hidayete erişir denilmiştir.

Rüyada Gece Araba Kullanmak

Rüyada gece araba kullanmak maddi anlamda rahatlama ve yolculuğa çıkmak anlamına gelir. Rüyada gece görmek dünyayı gündüz ve nur içinde görmek, işlerinde istikamete delalet eder.

Rüyada Gece Avlanmak

Rüyada gece avlanmak fırsatçılık ve bir iş için büyük bir hazırlığın boşa çıkmasına ve istemeden maddi anlamda zarara uğramaya delalet eder.

Rüyada Gece Elbisesi Giymek

Rüyada gece elbisesi görmek dinlenmek için tatil yapma kararı almaya işarettir. Rüyada gece elbisesi giymek, uzun bir yolculuğa gideceğine tabir edilip, yorumlanır.

Rüyada Gece Ezan Sesi Duymak

Rüyada gece ezan sesi duymak uzun ömre, hayır ve hasenata, rütbe ve ulvi makama, istediği gibi bir menfaate delalet eder. Rüyada gece ezan okunduğunu duymak mükafat ve haber demektir.

Rüyada Gece Mavisi Renk Görmek

Rüyada gece mavisi renk görmek büyük bir iş için anlaşma, bekar için evlilik kararına, evli biri için aile içinde menfaat sağlayacağı bir anlaşmaya delalet eder.

Rüyada Her Gece Aynı Rüyayı Görmek

Rüyada her gece aynı rüyayı görmek uyarı ve dikkat çekme rüyası anlamına gelir. Rüyada aynı rüyayı sürekli görmek ulvi bir mertebe ve hayırlı bir karar almaya yorumlanır.

Rüyada Gece Işık Görmek

Rüyada gece ışık görmek içinde bulunduğu karanlığın birdenbire aydınlığa dönüştüğünü gören kimse, üzüntü, keder ve kasvetten kurtulur denilmiştir.

Rüyada Gece Mezarlıkta Gezmek

Rüyada gece mezarlıkta gezmek kafir ise, iman eder, karanlıkta mezarlıkta dolaşmak ve gezdiğini görmek Allah korusun münafık olmaktan korkar ve tövbe eder denilmiştir.

Rüyada Gece Çalışmak

Rüyada gece çalışmak parlak ve parıltılı bir gün­de veya gecede çalıştığını görmek, üzüntü, keder ve kasavetten kurtulup zevk ve sevince delalet eder.

Rüyada Gece Namazı Kılmak

Rüyada gece namazı kılmak fasık ise, günahından tövbe eder, fakir ise, zengin olur, zalim ise, haksızlık ve zulmünden döner. Rüyada gece görmek maddi anlamda bir karar almaya ve can sıkıntısı yaşamaya işarettir.

İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca