Rüyada “Fil” Görmek

Fil
Rüyada fil görmek yeni bir işe başlar güç ve makam kazanır. Rüyada fil görmek heybetin artmasına, fildişi ve hortumu görmek nefret edilen kişi demektir.
Rüyanın Tabiri : neye işarettir? , ne demek , manası

Rüyada Fil Görmek

Rüyada fil görmek makam güç ve iktidar anlamına gelir. Rüyada fil görmek bazı tabircilere göre, nefret etmek ve sevgisinden şüphe duyduğunuz kişiye tabir edilir, bu kimsenin çevresinde eleştirilmesine delalet olunur. Rüyada file bindiğini görmek rüyayı gören kişi gece karanlığında binmiş ise, bekar ise, evlenir. Rüyada file binmek eğer gündüz görülmüş ise, hanımını boşar. Bir rivayete göre her ne zaman olursa olsun rüyada fi­le binmek güç ve makamdır. Bir fili yüklendiğini gören kimse, büyük bir vazifeye geçer. Rüyada fil öldürmek rüyayı gören kimse, kendisi veya teşvik ve yardım ettiği kişiler büyük bir adamı öldürür.

Rüyada fil görmek bir rivayete göre elindeki kazançlı ve güzel işini terk ederek başka bir işe başlar ve yeni işinden de çok nimetlere kavuşur. Rüyada fil görmek devlet başkanı ile, file bin­mek, güç ve makamla, filin derisi, eti, kemiği vs. yapılan işlerden çok para kazanıp faydalanmak şeklinde tabir edilir.

Rüyada Fil Heykeli Görmek

Rüyada fil heykeli görmek o memlekette devlet başkanı veya memleketi idare etmekle görevli olanların değişmesine tabir edilip, yorumlanır. Rüyada fil görmek hayırlıdır heykelini görmek aslını görmek kadar hayırlı tabir olunmaz.

Rüyada File Binmek

Rüyada file binmek veya bindiğini görmek hakkında, Kirmâni (r.a.) demiştir ki: Rüyada fil devlet başkanı ile, file binmek, güç ve makamla, filin derisi, eti, kemiği vs. yapılan işlerden çok para kazanıp faydalanmak şeklinde tabir edilir. Savaşta bir file bindiğini gören kimse, güçlü ve büyük bir düşmanı kahreder.

Rüyada Fil Yavrusu Görmek

Rüyada fil yavrusu görmek hakkında, Caferi Sadık (r.a.) demiştir ki: Rüyada fil görmek veya yavrusunu görmek, altı çeşit tabir edilir: Hilekar, kuvvet sahibi, kıskanç, kan içici gaddar, uykucu ve herkese düş­manlık eden bir adam.

Rüyada Fil Sürüsü Görmek

Rüyada fil sürüsü görmek taşınmaya ve ev değişikliği yada mevcut yerinden oradan çıkmasına tabir edilip, yorumlanır. Filin kendisiy­le konuştuğunu gören kimse, büyük bir kimse ile sohbet eder.

Rüyada Filin Kovaladığını Görmek

Rüyada filin kovaladığını görmek bir rivâyete göre düşmana mağlûp olur. Filden düştüğünü gören kimse, kuvvetli bir kimseye karşı bir suç işler, o kişi tarafından başına büyük bir belâ gelir.

Rüyada Filin Hortumunu Görmek

Rüyada filin hortumunu görmek yaptığı işlerle halk içinde güç ve değer kazanır, halkın gözünde yükselir. Rüyada fil dişi görmek başarı ve mükafat anlamına gelir.

Rüyada Filden Korkmak

Rüyada filden korkmak ve büyük bir fil görmek iki şekilde tabir edilir, kısmet ve yeni bir başlangıç. Câbir’ül Mağribi (r.a.) demiştir ki: Rüyada gezmek için çıplak file bindiğini gören kimse, bir kadınla evlenir.

Rüyada Filden Kaçmak

Rüyada filden kaçmak ve fil kovalaması hakkında İslami tabirlere göre, Câbir’ül Mağribi (r.a.) demiştir ki: Rüyada gezmek için çıplak file bindiğini gören kimse, bir kadınla evlenir.

Rüyada Fil Saldırısına Uğramak

Rüyada fil saldırısına uğramak bir fi­lin kendisini ayağının altına aldığını görmek, devlet başkanının veya hükümetin memurlarının rüyâ sâhibine öfkelenip para cezası verme­sine tâbir edilip, yorumlanır.

Rüyada Fil Eti Görmek

Rüyada fil eti görmek ve yemek Ebû Sâid’ül Vaâz (r.a.) demiştir ki: Fil rüyası herkesin nefret et­tiği bir kimseye tabir edilip, yorumlanır. Rüyada fil eti yemek veya fil sütü içmek hataya düşmek ve günah işlemek anlamındadır, Çünkü filin sütü ve eti yen­mez.

Rüyada Fil Öldürmek

Rüyada fil öldürmek büyük bir bela ve hata anlamına gelir. Rüyada fil görmek hayırlıdır ama fil öldürmek iyi değildir, bir filin ayağıyla başına basıp kendini öldürdüğünü gören kimse, büyük bir belaya uğrar, iki başlı bir file bindiğini gören kimse, o memleketin dev­let başkanının hizmetinden çıkarak başka bir devlet başkanının hizme­tine girer.

Rüyada Fildişi Görmek

Rüyada fildişi görmek yaptığı işlerden büyük bir kazanç sağlayacağına tabir edilip, hayır ile yorumlanır. Rüyada fil görmek hakkında rüya tabirleri alimleri şöyle demişlerdir, dinine bağlı bir kişinin file bindiğini görmesi, makam ve rütbe ve mevkisinin yükselmesi, fil ile konuşmak zor bir işi başarmak anlamına gelir.

İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

  1. Merve dedi ki:

    Ruyada fil görmek.fil ile konusmak

Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca