Rüyada “Fidan” Görmek

Fidan
Rüyada fidan görmek evlat ve mal, mülk, kısmet çoğalmasına işaret eder. Rüyada fidan diktiğini görmek, hayırlı isteklerinize kavuşmak anlamına gelir.
Rüyanın Tabiri : neye işarettir? , ne demek , manası

Rüyada Fidan Görmek

Rüyada fidan görmek ile ilgili, İslami yorumlardan bazıları şunlardır şans, kısmet, evlat, tahsil, kariyer ve kolay geçim olduğudur. Rüyada elma fidanı görmek, fidanı dikerse rüyayı gören mutlak zafer ve hayır ile sonuçlanan işlere ve niyetlerin güzelliğine işaret eder. Rüyada erik fidanı görmek, zor geçim ve meşakkat çeken kadına ve sorunlarınızın yakın zamanda son bulması fidanı dikerseniz feraha kavuşmanız anlamına gelir. Rüyada armut fidanı görmek, rüya sahibi istediği şekilde bir tahsil hayatı görecek evlatlara sahip olur ve evlatları zeki, başarılı olur denilmiştir. Rüyada dut fidanı görmek, hayır ve hasenat yönünden dikkat eden kimseye ve din işlerine yönelmeye, kız evladı olanın evlilik hazırlığına işaret eder.

Rüyada fidan görmek, rüyayı gören kişinin başına hayırlı ve uğur getirecek olayların gelmesi olarak tabir edilmektedir. Rüyada fidan almak, kimselerin hayatında yolundan gitmeyen işlerin yoluna gireceği, ev huzuru ve ağız tadının yerine geleceği, çevresinde keyif ve huzur dolu mutluluk dolu olarak yaşayacağı rivayet edilir. Yaşamında güzel gelişmelerin yaşanacağı ve onu bekleyen sevinç dolu haberlerin olduğu tabir edilir.

Rüyada Fidan Ağacı Görmek

Rüyada fidan ağacı görmek, ağacın ne olduğu biliniyorsa ona göre tabir olunur, ekşi bir ağaç fidanı ekmek, evlatlarından ekserisi kız olacağına, tatlı meyve veren bir ağacın fidanını görmek, çocuklarının erkek olacağına ve sağdık olacağına işaret eder. Rüyada fidan aşılamak, evlatlarının iyi tahsil hayatı olacağına tabir edilip, yorumlanır.

Rüyada Fidan Dikmeye Çalışmak

Rüyada fidan dikmeye çalışmak bazı rivayetlere göre elem ve tasa duyan biriyse, sıkıntıdan ve üzüntüsünden kurtulur rahata kavuşur denilmiştir. Rüyada fidan dikmeye çalışmak ve dikemediğini görmek, üzüntü ve kederdir bekar biri görmüşse geç evlenir yada evlenemez denilmiştir.

Rüyada Yeşil Fidan Görmek

Rüyada yeşil fidan görmek arzu ve emeline riayet eden ve büyük gayretler gösteren kimsenin azmini temsil eder denilmiştir. Rüyada yeşil meyve fidanı dikmek, başarı ve mükafat ile ödüllendirilmek anlamına gelir.

Rüyada Fide Dikmek

Rüyada fidan dikmek, bekar bir kimse saksıya fidan diktiğini gördüyse nişanlanacak demektir. Rüyada fidan görmek yeni bir çocuk haberine, evliliğe veya nişanlanmaya, evli biri için evlatlarının akıllı ve kariyerli olmasına yorumlanır.

Rüyada Fidan Sulamak

Rüyada fidan sulamak maksat ve arzusuna zamanla sabırla eren kimseyi temsil eder. Rüyada fidan suladığını görmek rüya sahibi ve çevresindeki insanların hayatlarında beklenmeyecek şeylerin meydana gelmesine yorulur.

Rüyada Fidan Koparmak

Rüyada fidan koparmak sadece rüya sahibi değil rüyayı gören kişi ve etrafındaki insanlarında mutluluk yaşamaları yapılan yorumlar arasındadır. Rüyada fidan kopardığını gören kimse bir kimseye haksızlık etmiş olur denilmiştir.

Rüyada Fidan Diktiğini Görmek

Rüyada fidan diktiğini görmek ile ilgili diğer yorumlar; rüya gören kişinin hayatında sürpriz durumlarla karşılaşması ve onu bekleyen sürpriz durumların olması söylenmektedir. Bir kişi bahçesine bir fidan diktiğini gördü ise; kişi evli ise bir çocuk sahibi olacak, bekar ise evlenecektir.

Rüyada Fidan Sökmek

Rüyada fidan sökmek bir başka rivayete göre rüyayı gören kişinin umutlarının gerçekleşmesine yorulur. Bazen de yeni doğan bir çocuğa tabir edilmektedir. Rüyada fidan söktüğünü görmek, kişinin yaşamında hiç beklemediği bir anda ve hiç beklemediği bir şekilde olumlu yönde ilerlemeler kaydedecektir.

Rüyada Kurumuş Fidan Görmek

Rüyada kurumuş fidan görmek başka bir tabire göre rüyada fidan görmek kişi için kazanç, kar ve hayırlı işlerin geleceğine delalettir. Rüyada fidan görmek bazı tabircilerin ulvi görüşlerine göre, kişinin eline geçecek olan yüklü miktarda para, rahat yaşam ve huzurlu hayat, maişet genişliğine işaret eder.

Rüyada Meyve Fidanı Görmek

Rüyada meyve fidanı görmek yetişkin biri bu rüyayı görmüşse eğer fidanı rüyasında dikiyorsa, menfaat ve çok mal hayırlı ganimet elde eder, eğer dikmeyip sadece görmüşse bir şeye murat eder sabreder beklerse muradına erer denilmiştir.

İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

  1. Ebru dedi ki:

    Jdmskspsl

  2. Hava dedi ki:

    Ruyamda dikili yeşil kaysı fidanının elimle dibindeki toprağa suyunu alsın diye su yeri açtım bu rüya neye yorumlanır

Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca