Rüyada “Fesleğen” Görmek

Fesleğen
Rüyada fesleğen görmek ağlamaya ve üzülmeye, hüzne işaret eder. Rüyada fesleğen görmek taze ise ferah ve sevinç, rengi soluk ise keder ve üzüntü demektir.
Rüyanın Tabiri : neye işarettir? , ne demek , manası

Rüyada Fesleğen Görmek

Rüyada fesleğen görmek rengi ve kokusu güzel ise şifa, maişet genişliği, kısmet ve hane içi huzura delalet eder. Rüyada yeşil fesleğen görmek, evlada, yerden söküp koparmak ağlamak ve hüzne tabir edilip, yorumlanır. Rüyada fesleğen görmek eğer taze ve rengi yerinde ise, izzet ve şerefe nail olacağına tabir edilip, yorumlanır. Rüyada görülen fesleğenin rengi soluk ve sararmış görmek, hastalığa tabir edilip, yorumlanır.

Rüyada fesleğen görmek yorumunda, Câferi Sadık (r.a.) demiştir ki: Fesleğen gören kişi hakkında şöyle diyebiliriz, yedi şey ile tabir olunur. Rüyada fesleğen koklamak hizmetçi, dost, evlat, hoş söz, ilim meclisi, iyi sanat. Bahçesinde veya evinde fesleğen görmek, iyilik, maddi menfaat ve yardımlaşma ve hayıra tabir edilip, yorumlanır.

Câbir’ül Mağribi (r.a.) demiştir ki: Fesleğen sattığını görmek, mevsiminde iyidir. Mevsimsiz satmak hayırlı değildir. Vakitsiz fesleğen görmek, veya sahip olmak güzel sözlü, asil bir kimse ile arkadaşlığa tabir edilip, yorumlanır. Rüyada fesleğen kopardığını gören kimse, asil ve güzel sözlü arkadaşından ayrılır.

Rüyada Fesleğen Yemek

Rüyada fesleğen yemek şifa ve dost ile tabir edilir. Rüyada fesleğen yediğini gören kimse ayrı olduğu dostuna kavuşur, eğer soluk ve rengi kötü vakitsiz zamanda yenen fesleğen hastalık ve derttir.

Rüyada Fesleğen Koklamak

Rüyada fesleğen koklamak İbni Şirin (r.a.) demiştir ki: Rüyada taze fesleğen görmek ve koklamak, rengi ve rayihası güzel fesleğen gören kimse, özellikle devletin veya memleketin etkili ve yetkili kimselerinin elinde fesleğen olur ise, izzet ve şerefe nail olacağına tabir edilip, yorumlanır. Fesleğenin rengi soluk ve sararmış görmek, hastalığa tabir edilip, yorumlanır.

Rüyada Fesleğen Dikmek

Rüyada fesleğen dikmek veya fesleğen koparmak evinde veya önüne konulmuş olduğunu gören kimse, hüzün, üzüntü, gam ve yas’a düşer ve ağlayıp göz yaşı döker. Bir rivayete gö­re, fesleğen kadın ile tabir edilip yorumlanır.

Rüyada Fesleğen Tohumu Görmek

Rüyada fesleğen tohumu görmek Bir saksı veya demet fesleğene sahip olduğunu gören kimse, bir kadın ile koğuculuk eder ama çok geçmeden aralarında ayrılık olur.

Rüyada Fesleğen Çiçeği Görmek

Rüyada fesleğen çiçeği görmek hakkında, Câferi Sâdık (r.a.) demiştir ki: Riiyâda fesleğen görmek, sekiz şey üzere tâbir olunur. İzzet, şeref, erkek çocuk, dost, güzel söz, ilim meclisi, marifet ve adının hayırla anılması. Bazıları demiştir ki: Fesle­ğen ve benzeri çiçekler yerde ve saksıda dikili olduğu ve koparılmış ol­madığı takdirde çocukları ile tabir edilip yorumlanır.

Rüyada Fesleğen Almak

Rüyada fesleğen almak hakkında, Kirmâni (r.a.) demiştir ki: Devletin veya memleketin etkili ve yetkili kimselerinin elinde, evinde veya bahçesinde fesleğen görülme­si, çocuklarının geleceğinin parlak olmasına, koparıp atmak, hüzün ve ağlamaya işarettir.

İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca