Rüyada “Evliya” Görmek

Evliya
Rüyada evliya görmek iyilik, güzellik ve bereketin artmasına delalet eder. Rüyada evliya kabri ve mezarı görmek ferah ve sevince ulaşmaya işarettir.
Rüyanın Tabiri : neye işarettir? , ne demek , manası

Rüyada Evliya Görmek

Rüyada evliya görmek sufilerden, şeyhlerden, evliyadan, zahitler, Salihlerden, abdal ve meczuplardan birini görmek, dinde kuvvet ve doğruluğa, iyilik, güzellik ve bereketin yayılmasına, güvenli bir ortamın oluşmasına, zorluk, üzüntü ve kederden ferah ve sevince ulaşmaya işarettir. Rüyada evliya kabri görmek hayırlı işlere, zorlukları atlatıp başarıya nail olur, din ve Dünya’da huzur bulur denilmiştir. Rüyada evliya mezarı görmek maneviyatın ve bereketin güzelliğine, akıbetin ve istikametin hayrına çaba göstermeye işaret eder. Rüyada evliya türbesi görmek her halükarda iyilik, fayda, Dünya da ve ahiret de huzurlu ve mutlu bir hayat yaşamasıyla tabir olunur. Rüyada evliya görmek konuşmak ve bir şey almak nasip ve güzel bir haber, aldığı o haberin aynen vaki olacağına, susuz, bitkisiz, kıraç büyük ova ve çöllerde veya tenha bir yerde bir evliyanın kendisine yol gösterdiğini görmek, maneviyatın güzelliğine delalet eder.

Rüyada evliya görmek tabiri, İslami kaynaklarda rüya yorumları yapan alimlerin görüşlerine göre; rüyanız hayırlı ve bereketli hallerin ve güzel keşiflerin, yaşanacak iyi hallerin habercisi olarak tabir edilip, hayır ile yorumlanır. Rüyada evliya görmek, şeyh, zahit, Salih, muhabbet ehli ve evliya zatlar emsalini görmek, bunlarda mekruh bir hal ve şey olmadığı halde, iyilik, fayda, Dünya da ve ahiret de huzurlu ve mutlu bir hayat yaşamasıyla tabir olunur.

Rüyada Evliya Mezarı Görmek

Rüyada evliya mezarı görmek hidayete, çözümü zor ve karışık olan işlerinden kurtulmaya, ümit ettiği şeylerin olacağına işarettir. Rüyada evliya görmek kısmet, şans ve kariyer alanında güzel hadiseler yaşanmasının alametidir.

Rüyada Evliya ile Konuşmak

Rüyada evliya ile konuşmak, Allah’tan ödül almaya ve O’na yakınlık kazanmaya, değersiz ve kötü bir şey ise, haramdan ve haddini aşıp büyük günahları açıktan işlemesini önleme gayretine işarettir.

Rüyada Evliya Türbesi Görmek

Rüyada evliya türbesi görmek  hayır ile yorumlanır. Bazı tabircilere göre Ev­liya, meşayih, zahid, salihler, abdal ve meczubdan birinin kendisine bir haber verdiğini görmek, müjdeli haber ve sevinç demektir.

Rüyada Evliya İsmi Duymak

Rüyada evliya ismi duymak yüksek makamlara ermek ve cennete girmeye, bir evliyanın kendisine değerli bir şey verdiğini görmek, bekar için evlilik, evli biri için hane içi huzuruna delalet eder.

Rüyada Evliya Sesi Duymak

Rüyada evliya sesi duymak iyilik, yardım ve hizmet etmeye, bir şeyhin veya bir evli­yanın kendisini elinden tutup birlikte götürdüğünü görmek, güzel bir sona, ayrı olanlar için kavuşmaya yorumlanır.

Rüyada Evliya Sarığı Görmek

Rüyada evliya sarığı görmek korkudan emniyete, hüzünden sevince, felaketten huzurlu ve mutlu bir hayat yaşamaya geçmeye, bazı tabirciler rüyada evliya görmek rüyasında asla şer aramayın, uyarı ve ikaz veya nasihat alabilirsiniz demişlerdir.

Rüyada Evliya Sakalı Görmek

Rüyada evliya sakalı görmek din ve Dünya’da huzurlu ve mutlu bir hayat yaşamaya, hayırlara, berekete, istek ve arzusuna kavuşmuş olur, bu rüya hakkınızda olumlu gelişmelere işaret eder.

Rüyada Evliya Çelebiyi Görmek

Rüyada evliya çelebiyi görmek iman kuvvetine ve huzura işarettir. Meşhur evliyaullahtan ve sufı şeyhlerinden birini, Rüyada güler yüzlü ve şen görmek, hayırlı işlere, zorlukları atlatıp başarıya nail olur denilmiştir.

Rüyada Şıh Görmek

Rüyada şıh görmek evliya rüyası gibi tabir olunur. Rüyada şıh ve evliya görmek mağfiretle, akıllı ve uyanık bir adama, Saliha bir hanıma rüyanız tabir edilip, yorumlanır.

Rüyada Evliya Kabri Görmek

Rüyada evliya kabri görmek bilmediğiniz bir şeyi öğrenmenize, bilmediğiniz bir işte başarı sağlamaya delalet eder. Rüyada evliya kabrinde dua etmek tövbe etmeye yorumlanır.

Rüyada Evliya Zat Görmek

Rüyada evliya zat görmek ulu ve alim bir zat gören kimse muradına erer ve istediğini elde eder denilmiştir. Rüyada evliya makamında kimseleri gören kişi istediğini elde eder denilmiştir.

Rüyada Evliya Ermiş Görmek

Rüyada evliya ermiş görmek ulu bir kimsenin himayesine girmeye, din, iman ve güzel ahlak ile alakalı konulara meyil etmeye, günahlardan tövbe etmeye işaret eder.

Rüyada Evliya Olduğunu Görmek

Olmadığı halde şeyh olduğunu görmek, bir rivayete göre hayra, diğer bir rivayete göre de riya ve gösterişe düşmeye işarettir. Rüyada evliya halis ve salih bir kimse görmek, her zaman hayır ile tasvir olunur.

İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

  1. Almış Cafer dedi ki:

    Ruyamda sık sık şeyh nazımı goruyorum bir defasinda yasini serif okuyorlardi

Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca