Rüyada “Elma” Görmek

Elma
Rüyada elma görmek maddi kazanç bolluk demektir. Rüyada yeşil elma görmek evlada, Rüyada kırmızı elma görmek ise, büyük kimselerden yardım görmektir.
Rüyanın Tabiri : neye işarettir? , ne demek , manası

Rüyada Elma Görmek

Rüyada elma görmek, eğer rengi yeşil ise, evlada, eğer rengi kırmızı ise, devlet başkanı veya büyüklerden biri tarafından iyilik, maddi menfaat ve yardım görmeye, eğer rengi beyaz ise, ticaretten edilecek kazanca, sarı veya lezzeti ekşi ise, hastalığa ve kuvvetin zayıflığına tabir edilip, yorumlanır. Rüyada elma şekeri görmek, iş hayatına bir mühlet ara vermesine işarettir. Rüyada yeşil elma görmek,  büyük bir iş başarmaya ve evlat müjdesi ve feraha alamettir. Rüyada kırmızı elma görmek, evli biri için bereket ve aile içi huzur anlamına gelir. Rüyada sarı elma görmek, hasta biri için şifa bulmaya ve üzüntüden kurtulmaya işaret eder. Rüyada elma görmek hakkında, İslam aleminin en iyi rüya tabirleri uzmanlarının tabirlerini bu sayfamızdan görme olasılıklarına göre buradan tabirlerini okuyabilirsiniz.

Rüyada elma görmek, rızık, kısmet, şans ve büyük bir menfaat ile yorumlanır. Rüyada bir elmayı ikiye böldüğünü görmek, iki ortak arasında ayrılığa tabir edilip, yorumlanır. Ağaçtan bir kırmızı elma koparıp yediğini görmek, bir kız evladı olacağına yorumlanıp tabir edilir. Rüyada ekşi elma görmek, evladı olmayan biri bu rüyayı görmüşse evlat sahibi olacağına işarettir. Rüyada beyaz elma görmek menfaat, ödül ve taktir edilmek anlamına gelir.

Rüyada Ekşi Elma Görmek

Rüyada ekşi elma görmek veya yemek hayırdır, evlat sahibi olmaya işaret eder. Kirmani (r.a.) demiştir ki: Kendisine Rüyada bir ekşi elma verildiğini görmek, verenin düşman olduğuna, tatlı elma verildiğini görmek, onun Sadık dost olduğuna tabir edilip, yorumlanır.

Rüyada Kırmızı Elma Görmek

Rüyada kırmızı elma görmek, Câbir’ül Mağribi (r.a.) demiştir ki: Elma görmek, uzaklardan veya etraftan gelecek bir haberdir. Eğer elma tatlı ise, haber iyi, ekşi ise, haber hayırlı değildir.

Rüyada Yeşil Elma Görmek

Rüyada yeşil elma görmek, Dânyal (a.s.) buyurmuştur ki: Rüyada elma görmek, insanın işinde ve sanatında gayretine tabir edilip, yorumlanır. Eğer rüya sahibi devlet başkanı ise, tabiri memlekete dönüktür.

Rüyada Elma Toplamak

Rüyada elma toplamak, Eğer esnaf, tüccar veya iş yeri sahibi ise, ticaretine ve eğer çiftçilerden ise, ziraat ine, eğer dükkanı var ise, malının satışına ve bu kıyas ile bütün sanayiye nispetle tabir edilir.

Rüyada Elma Sirkesi Görmek

Rüyada elma sirkesi görmek, uzun zamandır beklediğiniz ve gerçekleşmesini istediğiniz bir işin olumlu sonuçlanmasına işaret eder. Bir rivayete göre rüyada elma görmek veya sirkesini görmek aynı şekilde tasvir edilebilir denilmiştir.

Rüyada Elma Dalı Görmek

Rüyada elma dalı görmek, kendinde bir elma olup ondan yediğini gören kimse muradına kavuşur, Rüyada elma dalı koparmak veya elma dalının elmayla dolu olduğunu görmek işinde gayretli kimselerden olur. Bir rivayete göre muradına erer.

Rüyada Elma Yemek

Rüyada elma yemek şifa ve hastalıklardan kurtulup derdinize derman bulmaya tabir edilip, yorumlanır. Rüyada elma yediğini görmek büyük bir kazanç sağlayacak iş yatırımına işarettir. Rüyada elma yemek aşk hayatı ve evlilik hayatının güzelliğine işarettir.

Rüyada Elma Suyu Görmek

Rüyada elma suyu görmek bazı rüya tabiri alimleri dediler ki: Elma suyu görmek, sekiz şeyle tabir olunur: Evlat, iyilik, maddi menfaat ve yardımlaşma, hastalık, mal, hükumet, gayret, haber.

Rüyada Elma Soymak

Rüyada elma soymak makam ve mevki elde etmek için büyük emek sarf eden kimseye ifade eder. Rüyada elma kabuğu soymak ve elmadan yediğini gören kimse, muradına erer, istediğini kolayca elde eder denilmiştir.

Rüyada Elma Kabuğu Görmek

Rüyada elma kabuğu görmek, rüyayı gören kimsenin elması her ne renkte olursa olsun kendine benzer bir evladı olur. Bir rivayete göre rüyada elma görmek veya eline bir elma almak para, altın veya kıymetli bir şey sahibi olacağınıza işaret eder.

Rüyada Elma Şekeri Yemek

Rüyada elma şekeri görmek, ailesine ve evlatlarına zaman ayırması gerektiğine işarettir. Rüyada elma şekeri görmek; çocuklara ve güzel yüzlü insanlara delâlet eder. Elma; şahsın hizmeti ve ümit ettiği şeydir ki, tabir de bu doğrultudadır.

Rüyada Elma İçinde Kurt Görmek

Rüyada elma içinde kurt görmek, Ebû Sâid’ül-Vaaz (r.a.) demiştir ki: Devlet başkanı veya memleketi idare etmekle görevli olanlar için, rüyada gördüğü elmaların adedi görevde kalacağı senelerin sayısıdır.

Rüyada Çürük Elma Görmek

Rüyada çürük elma görmek, sevdiği bir kişi tarafından kendine bir haber geleceğine tabir edilip, yorumlanır. Rüyada elma görmek, menfaat, büyük iş, çok gayret etmeye ve istediğiniz gibi bir iş elde edeceğiniz anlamına gelir.

Rüyada Elma Bahçesi Görmek

Rüyada elma bahçesi görmek, bazı rüya tabiri alimlerine göre: Elma ağaçlarının adedi çok ise, hayırlı sayılır bol paradır. Rüyada elma bahçesine girmek, iyilik, maddi menfaat ve yardım olacak mal ile tabir olunur.

Rüyada Elma Ağacı Görmek

Rüyada elma ağacı görmek, ağaçtan elma koparmak mal, mülk sahibi olmaya işarettir. Rüyada elma ağacında çok elma görmek rüyayı gören kimsenin eline güzel şöhret sahibi şerefli bir adamdan mal geçer.

Rüyada Elma Isırmak

Rüyada elma ısırmak, bir şeyi hedef olarak kesinleştirmek ve onun için büyük zahmetlere girmeye işarettir. Rüyada ısırarak elma yemek menfaat ve kazanç ile tabir edilip, yorumlanır. Rüyada elma görmek maddi menfaat ve iyi bir haber, sevinç ile tabir edilip, yorumlanır.

Rüyada Elma Şekeri Görmek

Rüyada elma şekeri görmek bir rivayete göre elma şekeri rüyası insanın ticaret, kazanç ve emel edindiği istek ve arzusuna kavuşmuş olur diye tabir edilip, yorumlanır. Rüyada elma şekeri yediği gören kimse muradı için ümidini kaybetmemelidir, geçte olsa muradına kavuşur.

Rüyada Elma Görmenin Psikolojik Yorumu

Rüyada elma görmenin kutsal bir manası ve kişiye özel yorumları vardır. Elma rüyası özel bir rüyadır, bu rüya bir çok şeyi ifade eder, çocuk, aile, evlilik ve genel olarak rüyayı gören kişinin kazanç ve iş hayatını ifade eder. Rüyada çürük elma görmek zorluk ve sıkıntılı tabir edilir, ama yeşil ve kırmızı elma görmek aşk, güzel ilişki ve evlilik hayatının rengarenk olacağını simgeler. Rüyada elma görmek mesela rüya sahibi lider veya başkan ise; gördüğü elma onun mülkü, tüccar ise; ticareti, çiftçi ise; ziraatı olarak tabir olunur. Elma rüyası rüya tabiri yapan alimler tarafından da yorumlanmıştır. Abbasilerden Hisam Bin Abdül, devletin veya memleketin idaresinde halife olmadan evvel, Rüyada on dokuz buçuk elma aldığını görmüş ve zamanının tabircilerine tabir ettirdiğinde on dokuz buçuk sene hükumet edeceğini söylemişlerdi. Öyle gerçekleşmiştir.

İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

  1. keziban dedi ki:

    rüyamda amcamlara gitmiştik orada masanın üzerinde yeşil 7 veya 8 tane elma olduğunu gördüm bende bir tane yedim

Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca