Rüyada “El” Görmek

El
Rüyada el görmek mükafat ve kazanç demektir. Rüyada sağ el görmek insanın maişet ve kazancının artmasına, Sol el; yardımcı ve nafaka anlamına gelir.
Rüyanın Tabiri : neye işarettir? , ne demek , manası

Rüyada El Görmek

Rüyada el görmek rüyayı görenin hayatını ve yaşantısını temsil eder. Elinizi büyük ve güzel görmek başarı ve zafer anlamına gelir. El rüyası birçok şekilde tabir olunur: Rüyada Sağ el görmek; insanın maişet, kazanç, geçim temini, dost ve arkadaş çevresinin çoğalması demektir. Rüyada Sol el görmek; yardımcı, ihtiyaç halinde nafaka temininin kolay olmasına, akrabasından sevdiği kimselerle birlikte olmaya işarettir. Rüyada Uzun el görmek; güç, kuvvette fazlalığa. Rüyada Kısa el görmek; güç, kuvvette zayıflığa işarettir.

Rüyada el görmek, İslami rüya tabiri yorumlarına göre, Tüccar için el görmek; çok kazanca, sanatkar için ustalığa delâlet eder. Emir veya makamında olanlar için; elinin uzun olduğunu görmek; uzun ömür, yakınlarının ve hizmetçilerinin güç ve kuvvetine, memleket devlet işlerinde kuvvet ve salahiyete, çok mala, emir ve nüfuzunun geçerliliğine işarettir.

Rüyada Sağ El Görmek

Rüyada sağ el görmek güç ve kuvveti sağlık ve afiyeti temsil eder. Rüyada sağ elini görmek erkek ve kadın için büyük işleri başarmasına delalet eder. Rüyada el görmek alim ve ulema görüşlerinde her zaman hayır, rızık, kısmet ve bolluk ile tabir edilmiştir.

Rüyada Sol El Görmek

Rüyada sol el görmek her zorluğun üstesinden azimle gelecek bir kimseyi ifade eder. Rüyada sol elini görmek maddi ve manevi sıkıntılardan kurtulmaya delalet eder. Rüyada el görmek sağ el hayırlı, sol el el görmek ile hayırla, sevgi, aşk ile tabir edilip, yorumlanır.

Rüyada Kesik El Görmek

Rüyada kesik el görmek, zorluk ve sıkıntı veya işsizlik anlamına gelir. Rüyasında elinin kesilip vücudundan ayrıldığını görmek; kardeşinin veya ortağının veya dostunun ya da akrabasından birinin ölümüne işarettir.

Rüyada Büyük El Görmek

Rüyada büyük el görmek maddi ve manevi zorlukların üstesinden gelerek işlerinde kar ve kazanç elde eden kişiye delalet eder. Rüyada ellerini büyümüş görmek imkansız bir işi başarmaya yorumlanır.

Rüyada Küçük El Görmek

Rüyada küçük el görmek elin kısalığı ve küçüklüğü bolluk ve bereketin zıddıyla yorumlanır. Rüyada çocuk eli görmek, hayır ve hasenat işlemeye maddi zorluklardan kurtulmaya işarettir.

Rüyada Nasırlı El Görmek

Rüyada nasırlı el görmek erkek ve kadın için zor işleri başarmak anlamına gelir. Rüyada ellerini nasır tutmuş şekilde gören kimse her işinde mükafatla ödüllendirilir. Rüyada el görmek hayırlıdır, ama eli küçük ve kısa görmek hayırsız dır, sıkıntı ve musibet ile yorumlanır.

Rüyada Uzun El Görmek

Rüyada uzun el görmek veya elini uzamış gören kimse, hırsızdan başka bütün insanlar için iyidir. Rüyada ellerini çok uzun görmek maddi sıkıntı ve dara düşmek haksızlık yapmak anlamına gelir.

Rüyada El Tutmak 

Rüyada el tutmak bildiği bir işi iyi yapmaya yorumlanır. Rüyada sevdiği birinin elini tutmak onunla yakınlaşmak birleşmek kaynaşmak anlamına gelir. Rüyada el görmek hayırlıdır, el tutmak ondan daha hayırlı yorumlanır.

Rüyada El Öpmek

Rüyada el öpmek büyüklerinin elini öptüğünü görmüşse mükafat ve zafer anlamına gelir. Rüyada birinin elini öptüğünü görmek zor işleri kolaylık ile başaran kimseye işaret eder.

Rüyada Ellerinde Yara Görmek

Rüyada ellerinde yara görmek bir güzele aşık olur ve kalbi birinin aşk ve muhabbetiyle yanıp kavrulur. Rüyada elini yaralamak sıkıntı ve kederdir, Rüyada elinde yara görmek aşk acısı yaşamak anlamına gelir.

Rüyada Ellerini Kınalı Görmek

Rüyada ellerini kınalı veya kınalanmış görmek, kadın için sağlık ve afiyet demektir. Bekar kız için ellerini kınalı görmek evlilik anlamına gelir. Evli biri rüyayı görse bir kızı olur. Rüyada elini kınalı görmek, erkek ve kadın için sağlık, afiyet, huzur olarak tabir edilir.

Rüyada Güzel El Görmek

Rüyada güzel el görmek sağlık ve sıhhat bulmak ile yorumlanır. Rüyada ellerini güzel görmek mükafat ve kazanç ile tabir edilip, yorumlanır. Rüyada güzel kadın eli görmek mükafat anlamına gelir.

Rüyada Kadın Eli Görmek

Rüyada kadın eli görmek erkek için zor bir işe girmeye işaret eder. Rüyada kadın biri başka bir kadının elini görse istemediği bir işe girer ve canı sıkılır zarara uğrar denilmiştir.

Rüyada Erkek Eli Görmek

Rüyada erkek eli görmek kadın biri için eğer bekar ise evlilik anlamına gelir. Rüyada erkek eli tutmak zor bir iş için çok gayret göstermek ve üzülmek ile yorumlanabilir.

Rüyada Elini Yıkamak

Rüyada elini yıkamak kurtuluş ve hasta için şifa bulmak ve istediğini elde etmek anlamına gelir. Rüyada ellerini yıkadığını görmek kazanç elde etmek, zarardan korunmak anlamına gelir.

Rüyada Elini Pis Görmek

Rüyada elini pis görmek hastalık ve maddi sıkıntı anlamına gelir. Rüyada ellerini çamurlu görmek istediği gibi bir iş bulmaya yada zor bir işte çalışmaya işaret eder.

Rüyada Elini Kesmek

Rüyada elini kesik veya kopmuş görmek, Elinin bileğinden kesilip alındığını gören, mal bakımından fakirliğe, Rüyada elini kesmek ilmi bakımından noksanlığa evlat veya kardeşten mahrum olmaya delâlet eder.

Elinin Birini Diğer Elinin içine Aldığını Görmek

Rüya sahibi nikah, düğün yada topluluk gibi şeylere katılır dolayısıyla akrabalarının bir yerde toplanmalarına işarettir. Rüyada ellerini bağlamak, bir iş için hazırlık yapmak yada istemeden de olsa bir yere seyahat etmek anlamına gelir.

Rüyada El Titremesi Görmek

Rüyada el titremesi görmek, zayıflamak ve kazanç yönünden zarara uğramak anlamına gelir. Rüyada Ellerinin titrediğini görmek; dört şekilde tabir olunur: 1) Kazancının olmaması, 2) Güç kuvvette zayıflık ve noksanlık, 3) Hastalık, 4) Uzun hayat demektir. Rüyada el görmek maddi menfaat ve kuvvet, beceri, hüner, mağfiret ile yorumlanır.

İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

  1. rüveyda dedi ki:

    rüyamda göğsümün ucundan bebek eli çıkıyodu ve ben onu geri südyenimin içine koyuyodum zarar gelmesin diye çok merak ettim ne anlama geliyor

Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca