Rüyada “Ekin” Görmek

Ekin
Rüyada ekin görmek, ekin yeşil ise, salih işler, sararmış ise, boş ve gereksiz işlerdir. Ekin başağı ve sapı görmek arzu ve maksadın kolay olmasıdır.
Rüyanın Tabiri : neye işarettir? , ne demek , manası

Rüyada Ekin Görmek

Rüyada ekin görmek bilinen bir yerde ve mevsiminde görülmüşse, cins ve çeşidi biliniyorsa, müjde ve büyük sevinç anlamına gelir. Rüya yetişmiş ekin görmek, evlada tabir edilip, yorumlanır. Ondaki iyi ve kötü durum bunlara nispet olunur. Bilinmeyen bir yerde başaktan yetişmiş, rengi sararmış fakat mevsimsiz ekin görmek, kendi aleyhinde düşmanlığa, birbirine yardım edecek bir cemaatin karşısında kalacağına delalet eder. Rüyada ekin işlemek arzu ve maksadın yerine kolayca geleceğine tabir edilip, yorumlanır. Rüyada ekin başağı görmek, ekinin başaklarını yerlerde veya hayvan ayakları altında görmek, ekin sahibinin zarara uğramasına, ekin sahibi bilinmiyorsa zararın rüya sahibine ait olacağına işarettir.

Rüyada ekin görmek, İslami rüya tabirleri yorumcularına göre; Ekini hasat ettiğini görmek, bir cemaatin fitneyle yok olacaklarına, bir tarlayı ekip mahsulatını biçtiğini ve sonra harmana naklettiğini görmek, ümit ettiğine ereceğine, işlediği hayrın sevabını bulacağına tabir edilip, yorumlanır.

Rüyada Biçilmiş Ekin Görmek

Rüyada biçilmiş ekin görmek, şansın ve talihin açılmasına ve amacına ulaşmaya tabir edilir. Rüyada Biçilmiş ekin arasında dolaştığını gören kimse, Mücahid bir cemaat ile Allah yolunda cihada gider. Rüyada ekin görmek hakkında, Câbir’ül Mağribi (r.a.) demiştir ki: hayırlı bir haber veya maddi, manevi bir destek görmeye işaret eder.

Rüyada Yeşil Ekin Görmek

Rüyada yeşil ekin görmek maddi menfaat ve yardım etmek için, o senenin ucuzluğuna; ekili alanda yeşil ve ekinler olduğunu görmek, o yerde bolluk olacağına işarettir. Rüyada yeşil ekin tarlası görmek maddi ve manevi rahatlayacağınız bir dönemin gelmesine, borçlardan kurtulmaya işaret eder.

Rüyada Ekin Tarlası Görmek

CRüyada ekin tarlası görmek, ganimet ve iyi bir kazanç elde etmek anlamına gelir. Câbir’ül Mağribi (r.a.) demiştir ki: Tarlada ekin görmek, kavga ve düşmanlığa, özellikle mevsiminde olursa hayırlı bir haber veya maddi, rahatlık ve manevi huzur iyi bir destek görmek anlamına gelir.

Rüyada Ekin Sulamak

Rüyada ekin sulamak, rızık ve kısmet demektir. Rüyada ekini suladığını görmek, din ve Dünyasında faydalı olacak bir şeyin olmasına tabir edilip, yorumlanır. Ekinler arasında bir nehir veya dere olduğunu görmek, iyi değildir.

Rüyada Ekin Yığını Görmek

Rüyada ekin yığını görmek, ekin yığını olgunlaşmış ise, hayra erer. Bir rivayete göre ekin rüyası insanların davranışlarındaki sahteliğe ve yapmacıklığa işarettir. Rüyada ekin görmek, İslami rüya yorumları yapan tabircilerin görüşlerine göre; Ekin yeşil ise, salih işler, sararmış ise, boş ve gereksiz işlerdir.

Rüyada Ekin Sapı Görmek

Rüyada ekin sapı görmek bir rivayete göre ekin sapı görmek rüyası insanların davranışlarındaki sahteliğe ve yapmacıklığa işarettir. Rüyada ekin sapı toplamak bol kazanç ve hayır ile tabir edilip, yorumlanır.

Rüyada Ekin Biçme Makinası Görmek

Rüyada ekin makinası görmek bu rüyayı gören kimse, Dünya ve Ahiret hayrına yani helal servet, sermaye, kıymetli bir eşya veya paraya sahip olmakla beraber salih amellere sahip olur.

İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca