Rüyada “Ejderha” Görmek

Ejderha
Rüyada ejderha görmek, başarılı bir kimseden zarar göreceğine işarettir. Bir veya üç başlı ejderha görmek, bela ve musibet yaşamak anlamına gelir.

Rüyada Ejderha Görmek

Rüyada ejderha görmek başkasının başarısına ve zaferine şahit olmak, umulmadık zararlar görmekle yorumlanır. Ejderhanın bir veya üç başı olduğunu görmek, daha çok zarar göreceğine işarettir. Ejderhanın zarar vermeksizin kendisine doğru geldiğini veya kendisine bir şey verdiğini ya da kendisine açık seçik ve güzel konuştuğunu görse, rüya sahibi için büyük mükafat ve hayırlara ermeye işaret eder. Ejderhanın kadın olduğunu görmek; kadın bir askere işaret eder. Ejderhanın değişerek insan olduğunu görmek; bir askere işarettir.

Rüyada ejderha gören kimse eğer hastaysa rüyayı görenin ölümüne, sağlıklı biri görse bir başkasının zaferini yada başarısını hazmedemez dert yapar kendine denilmiştir. Rüyada altın ejderha görmek, işlerine özen gösteren ve çok çalışkan adama ve başarılarının artmasına tabir edilir.

Rüyada ejderha görmek, güzel konuşan bir evlada, bekar için evlilik mücadelesi vermeye ve sabrıyla istediğini elde eden kimseye işaret eder. Rüyada siyah ejderha görmek, gizemli bir adama veya sır saklayan bir kadına delalet eder. Rüyada ejderha ile savaşmak, başarısızlık, işlerde aceleci davranmak ve zarar etmek ile tabir edilir. Rüyada ejderha sevmek, zor işleri başarmak ve imkansız denecek kadar büyük işlerde başarı elde etmeye yorumlanır.

İslami Tabirleri: Rüyada kırmızı ejderha görmek, kadın için çevresinin genişlemesine ve güzel insanlar ile muhabbet etmeye yorumlanır. Rüyada ejderhaya dönüşmek, erkek ve kadın içinde başarılı olmak ile yorumlanır. Rüyada ejderha görmek, İslam aleminin rüya yorumcularına göre, çetin bir adama ve sevmediği birinin başarısına şahit olmanıza işaret eder.

Diyanet Yorumları: Rüyada çift başlı ejderha görmek, zorluk ve belaya maruz kalmaya, zarar göreceğinize delalet eder. Rüyada boynuzlu ejderha görmek, zahmetli bir işe gireceğinize ve istemeseniz de zarar göreceğinize işaret eder.

İmamı Nablusi (r.a) diyor ki: Rüyada ejderhaya benzeyen yılan görmek, büyük bir fenalık düşünen kimseye, sinsi kadına ve içten pazarlıklı adama işaret eder. Rüyada ejderha görmek, İslami rüya yorumu yapan alimlere göre, çevresi tarafından eleştiri ve sıkıntıya düşen kimselere işaret eder denilmiştir.

Rüyada Ejderha Gibi Yılan Görmek

Rüyada ejderha gibi yılan görmek, sinsi düşmana ve içten içe pazarlık yapan bir adama işaret eder. Rüyada ejderha başlı yılan gören kimse, zarara uğrayacağının bir işareti olarak bu rüyayı kabul edebilir.

Rüyada Ejderhaya Binmek

Rüyada ejderhaya binmek, şan, şöhret, makam ve mevki sahibi kimseler gibi olacağına işarettir. Rüyada ejderhaya bindiğini görmek, herkesten farklı bir iş yapmaya veya müstağni kılınacak bir nimete sahip olmaya yorumlanır.

Rüyada Ejderhaya Sahip Olmak

Rüyada ejderhaya sahip olmak, mükafat ve menfaat sahibi olacağınıza, kimilerine göre ganimet sahibi olmaya yorumlanır. Rüyada ejderha almak, yüksek bir mertebeye erişmek ile yorumlanır.

Rüyada Ejderha Yavrusu Görmek

Rüyada ejderha yavrusu görmek, bir kadın ejderha doğurduğunu görse; yürümesi imkansız bir çocuk doğuracağına işarettir. Rüyada ejderha yavruları görmek, başarının ve azmin zaferlerini temsil eder.

Rüyada Ejderha Dövmesi Görmek

Rüyada ejderha dövmesi görmek, birilerinin dikkatini çekmeye, istemediğiniz kişiler tarafından eleştirilmeye işarettir. Rüyada ejderha dövmesi yaptırmak, sıkıntıya düşmek ve musibet habercisidir.

Rüyada Ejderha Saldırısı

Rüyada ejderha saldırısı görmek, birilerinin azametine maruz kalacağınız anlamına gelir. Rüyada ejderha saldırısına uğramak, musibet ve belaya düşmek ile yorumlanır.

Rüyada Ejderha Öldürmek

Rüyada ejderha öldürmek, Ejderha kaç başlıysa bela da o kadar çoktur. Bir çok başı olan ejderhayı öldürmek, sıkıntılardan ve belalardan kurtulacağınız anlamına gelir. Rüyada ejderha görmek, onu öldürdüğünü gören kimse, muradına erer kendisini çekemeyen insanların şerlerinden emin olur denilmiştir.

Rüyada Ejderha Ateşi Görmek

Rüyada ejderha ateşi görmek, günahlardan sakınmaya ve tövbe etmeye işaret eder. Rüyada ateş saçan ejderha görmek, bir kimsenin gazabına uğrayabilirsiniz dikkat etmeniz gerek.

Rüyada Ateş Püskürten Ejderha Görmek

Rüyada ateş püskürten ejderha görmek, bazı tabircilere göre iki şekilde tabir edilir, günah işlemek ve sonrasında tövbe etmektir. Rüyada ejderhanın ateş püskürttüğünü gören kimse, borç ve sıkıntıya düşer.

Rüyada Ejderha Yumurtası Görmek

Rüyada ejderha yumurtası görmek, başarılı olmak için hedeflerinizin olduğuna ve başarı, zafer ve mutlak çabalarınızın tohumlarını ekmişsiniz ve meyvelerinizi toplayacağınıza işaret eder.

Rüyada Ejderha Yemek

Rüyada ejderha yemek, Hamile bir kadının bir ejderha yediğini görmesi; güzel konuşan bir oğlan çocuğu doğurmasına işaret eder. Rüyada ejderhanın bir şey yediğini görmek, zorbalık ve sıkıntı yaşayacağınız bir döneme işaret eder. Rüyada ejderha görmek, onu yediğini görmek rüyasından daha bereketli olarak tasvir edilip, yorumlanır.

Rüyada Ejderha Başlı Yılan Görmek

Rüyada ejderha başlı yılan görmek, sinsilik yapan bir düşmana, kurnaz düşmana işaret eder. Rüyada ejderha başlı yılan görmek, Ejderhanın zarar vermeksizin halde görülmesi düşmanın şerhinden emin olmaktır.

Rüyada Altın Ejderha Görmek

Rüyada altın ejderha görmek, rüyayı gören kişi için yapılacak çok hayıra delâlet eder.  Rüyada altın ejderha heykeli görmek, büyük mükafat ve kazanç elde edeceğiniz bir işe, yada maddi gelir elde etmeye yorumlanır.

Rüyada Ejderha Heykeli Görmek

Rüyada ejderha heykeli görmek, musibet ve bela habercisi olarak tanımlanır. Rüyada altın yada gümüşten ejderha heykeli görmek ve kendisine açık seçik ve güzel konuştuğunu gören kimse, sevinç, kazanç, menfaat elde eder denilmiştir. Rüyada ejderha görmek, mutlu olacağınız bir haber ile yorumlanır. Bazılarına göre bu rüya zorluk ve belayı simgeler.

İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

  1. mustafa dedi ki:

    Ruyada iki simsegin birbririne cakmasi ve birisinin yenilgi almasi
    Acaba yorumlayabilirmisiniz

  2. hatice dedi ki:

    ruyada yesil ejderha gormek acaba bunu bana yorumlarmisin

Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca