Rüyada “Düşmek” Görmek

Düşmek
Rüyada düşmek makam ve mevki sahibi için itibarının düşmesine yorumlanır. Rüyada yüzüstü düşmek, Ayağı takılıp düşmek görmekten daha hayırlıdır.

Rüyada Düşmek

Rüyada düşmek güçlüklere uğramaya, işlerde başarısız olmaya, tabir edilir ve pek hayırlı yorumlanmaz. Rüyada düşmek ile alakalı tüm düşlerinizin anlamlarını, İslami rüya tabirleri sözlüğümüzden ayrıntılı olarak okuyabilirsiniz. Rüyada düştüğünü görmek, kabahat ve kötü sayılan işleri terk etmeye yorumlanır. Rüyada dağ ve duvar gibi yüksek bir yerden düştüğünü gören kimse, makam ve mevki sahibiyse makamından olur itibarı düşer denilmiştir. Rüyada yüksekten düşmek, endişeye kapılmak ve yersiz korkulara düşmek ile yorumlanır. Rüyada sıçramak ve düşmek, bazı tabircilerin görüşlerine göre, elem ve tasa duyacağınız bir haber alacağınıza işaret eder.

Rüyada düşmek, kabahat ve kötü sayılan işleri terke,sonradan uydurulan uydurma şeylerden ve boş işlerden uzaklaşmaya işarettir. Rüyada ayağının takılıp düştüğünü görmek, birinin işine engel olmasına ve tam olması mümkün olan bir şeyin olmayacağına işaret eder. Rüyada yüzüstü düşmek, dine yönelmeye ve bazılarına göre farz ibadetlerini yerine getirmeye yorumlanır. Rüyada yürürken düşmek, umutsuzluğa kapılmak, kırık ve buruk bir hal almak bir dönem sıkıntıya düşmektir. Rüyada kayıp düşmek, özen gösterdiği bir işte bazı şeylerin bir süre ters gitmesine ve bu konuda tedbirler alması gerektiğine delalet eder.

İslami Tabirleri: Rüya alimlerinin İslami görüşlerine göre, rüyada düşmek yaşanacak tatsız olaylara ve bazı sıkıntıların meydana gelmesine, üzüntülerden sonra sevineceğiniz bir seyahate çıkmaya delalet eder.

Diyanet Yorumları: Yüzüstü düşmek rüyası ayağı takılıp düşmek rüyasından daha hayırlı ve mübarek olarak yorumlanır. Rüyada düştüğünü gören kimse, seviye ve mertebe kaybeder denilmiştir.

İmamı Nablusi (r.a) diyor ki: Rüyada düşmek secde etmeyen ve niyet etmeyenin yüzü üstüne düştüğünü görmesi hayırlı değildir. Düşme rüyası bazılarına göre, makam ve mevkinin düşmesine tabir edilir.

Rüyada Ayağı Takılıp Düşmek

Rüyada ayağı takılıp düşmek, borç, sıkıntı, maişet darlığı ve uyarı durumlarının dikkate alınması gereken haller yaşamanın habercisidir. Rüyada düşmek, dininde sağlam olmayan kimsenin düşmesi şöyle yorumlanır günaha, fitneye, ahmaklığına tabir edilip, yorumlanır.

Rüyada Yürürken Düşmek

Rüyada yürürken düşmek, hayırlı bir iş yapmak maksadıyla çalışırken mescitte, bahçede ve buna benzer bir yerde düştüğünü görmek, zorluk ve meşakkat çekmek ile tabir edilir.

Rüyada Yüzüstü Düşmek

Rüyada yüzüstü düşmek, Kirmâni (r.a.) demiştir ki: Secde niyet etmeyenin yüzü üstüne düştüğünü görmesi hayırlı değildir. Rüyada yüzüstü düştüğünü görmek, hayır ve saadet habercisidir.

Rüyada Kayıp Düşmek

Rüyada kayıp düşmek, pek hayırlı yorumlanmaz, Ebû Sâid’ül-Vaaz (r.a.) demiştir ki: Düşmek rüyası iyi değildir demiştir. Rüyada kayıp düştüğünü görmek, makam, mevki itibar kaybı denilmiştir.

Rüyada Ağaçtan Düşmek

Rüyada ağaçtan düşmek, bir bela ve büyük bir felakete uğramasına, zorluklar yaşamaya işaret eder. Rüyada ağaçtan düştüğünü görmek, kimilerine göre borç ve keder olarak yorumlanır.

Rüyada Yüksekten Düşmek

Rüyada yüksekten düşmek, büyük bir felaket haberine veya musibete uğramasına, Rüyada yüksekten düştüğünü görmek, felakete ve güçlüklere uğramaya tabir edilip, yorumlanır.

Rüyada Kayarak Düşmek

Rüyada kayarak düşmek, zorluk ve meşakkat, endişe, nispet ve hüsran ile yorumlanır. Rüyada ayağı kayıp düştüğünü görmek, musibet ve zorluğa uğramaya yorumlanır.

Rüyada Göle Düşmek

Rüyada göle düşmek, bir darbe etkisiyle düştüğünü görmek, bir bela ve büyük bir felakete uğramaya tefsir edilir. Rüyada göle düştüğünü görmek, hüzün ve keder ile tabir olunur.

Rüyada Denize Düşmek

Rüyada denize düşmek, kıyı ve kenar kısmına düşmek iyilik ve musibetlerden emin olmaktır. Rüyada denize düştüğünü görmek, korku ve endişelere ve kaygılara yorumlanır.

Rüyada Uçurumdan Düşmek

Rüyada uçurumdan düşmek, borç ve ganimet sahibi bir kimseden alacağınız yardımdan sonra tekrar yardım istemeye yorumlanır. Rüyada uçurumdan düştüğünü görmek, korkulardan emin olmaktır.

Rüyada Attan Düşmek

Rüyada attan düşmek, muradının gerçekleşmeyeceğine ve büyük sıkıntılar yaşayıp sonra feraha kavuşmaya tabir edilir. Rüyada attan düştüğünü gören kimse, zorluk çeker denilmiştir.

Rüyada Çukura Düşmek

Rüyada çukura düşmek, korku, endişe, zorluk ve meşakkat demektir. Rüyada kuyuya düştüğünü görmek, büyük sıkıntılara ve borçlu haldeyken borçlarını artmasına tabir edilir.

Rüyada Çamura Düşmek

Rüyada çamura düşmek, dağ ve duvar gibi yüksek bir yerden çamura düştüğünü görmek, zor ve sıkıntılı bir döneme girmeye, tabir edilir. Rüyada çamurda kayıp düşmek, makam ve mevkinin itibarının düşmesine tabir edilir.

Rüyada Bulanık Suya Düşmek

Rüyada bulanık suya düşmek, sıkıntı ve hastalık yaşamak ile yorumlanır. Rüyada bulanık ve pis bir suya düştüğünü görmek, borç ve kayıplar ile tasvir olunur. Rüyada düşmek bulanık suya düşmekten daha iyi yorumlanır, normal düşen kimse mevki, makam kaybeder bulanık suya düşen şiddetli hastalık yaşar denilmiştir.

Rüyada Hapishaneye Düşmek

Rüyada hapishaneye düşmek, Rüya sahibi davada, savaşta veya münakaşa ediyorsa muzaffer olmaz. Rüyada hapishaneye düştüğünü görmek, darlık, dargınlık ve hatalar işlemeye ve bazende pişmanlık duyacağınız işlere delalet eder.

Rüyada Tepeden Düşmek

Rüyada tepeden düşmek, yuvarlanarak düşmekten hayırlıdır. Rüyada tepeden yuvarlanarak düşmek, işlerin ters düz olmasına ve büyük maddi kayıplara ve zorluklara düşmeye yorumlanır.

Rüyada Tepetaklak Düşmek

Rüyada tepetaklak düşmek, maddi ve manevi sorunlara ve kısmetlerinin azalmasına nasibinin tükenmesine ve umutlarının kaybetmeye bu durumlara karşı hazırlıklı olmaya yorumlanır.

Rüyada Düşme Tehlikesi Görmek

Rüyada düşme tehlikesi görmek, eğer düşmez ise hayırlı yorumlanır ve şerlerden emin olmaya tabir olunur. Rüyada düşme hissi yaşayıp düşmediğini görmek, zararlardan ve korkulardan emin olmaya tasvir edilir.

Rüyada Çatıdan Düşmek

Rüyada damdan yada çatıdan düşmek, borç ve sıkıntıya düşeceğiniz bir dönemin habercisidir, dikkatli olmalısınız. Rüyada Damdan, duvardan, ağaçtan, dağdan ve emsali bir yerden düştüğünü gören kimse, muradına ermez. Rüyada düşmek, pek hayırlı yorumlanmaz bu nedenden dolayı çatıdan düştüğünü görmek dikkat etmeniz gereken şeylere yorumlanır.

İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca