Rüyada “Dua Okumak” Görmek

Dua Okumak
Rüyada dua okumak uyanıkken yapacağı duanın kabul ve makbul olacağına işarettir. Rüyada dua okutmak, hayır ve menfaat, dua okumak, güzel amel demektir.
Rüyanın Tabiri : neye işarettir? , ne demek , manası

Rüyada Dua Okumak

Rüyada dua okumak, gönlünüzden geçirdiğiniz hayırlı murat ve niyetlerinizin hızla gerçekleşmesine, delalet eder. Rüyada dua okuduğunu görmek hayırlı ve bereketli bir rüya olarak tabir edilip, yorumlanır. Rüyada hocanın dua okuduğunu görmek, sıkıntılarından, borçlarından ve korkularından kurtularak refaha kavuşacak olması anlamına gelir. Rüyada sesli dua okumak, kısmet ve şans, bereket ile tabir edilir. Rüyada cemaatle dua okumak, maksat ve isteğinin yerine gelmesine, beklediği işin hayırlı neticelenmesine işaret eder. Rüyada namazda dua okumak, takvaya, imanın kuvvetliliği ne, inancın selametine delalet eder.

Rüyada dua okumak bilinen meşhur dualardan birini okumak, zafer, mükafat, borçtan kurtulmak anlamına gelir. Rüyada bilmediği bir duayı okumak, umulmadık şeylere kavuşmaya, büyük kar ve zararlardan emin olmaya yorumlanır. Rüyada başkası tarafından dua okunulduğunu görmek, hayır, sevinç ve menfaate, işarettir. Rüyada çocuğu ile dua okuduğunu görmek, isteklerinin meydana gelmesine ve ihtiyaçların giderilmesine delalet eder. Rüyada arkadaşıyla dua okuduğunu görmek, duaya iştirakte bulunan kimse bereketli rızıklara erişir denilmiştir.

İslami Tabirleri: Rüyada dua okumak veya okunduğunu görmek, hayır, mükafat, menfaat ve büyük bedeller ile kazanılan mal, mülk ve paralara tabir edilir ve hayır ile tabir olunur.

Diyanet Yorumları: İslam dünyasının büyük rüya tabirleri alimlerinin görüşlerine göre, dua okumak ve okunduğunu duymak, dinlemek büyük zaferlere ve düşmanlarının şerhinden emin olmaya yorumlanır.

İmamı Nablusi (r.a): Rüyada dua okumak İslami tabirlere göre iki şekilde tabir edilir, hayır ve şerlerden emin olmaya ve ele geçecek ganimet, mal, mülk ve muradın gerçekleşmesi demektir.

Rüyada Kuran Okumak

Rüyada kuran okumak, her hayrın başını temsil eder, kuran okuduğunu görmek, arzu ettiği şeyleri kolayca elde etmeye tefsir edilir. Rüyada kuran okuduğunu görmek, dinin güzelliğine ve ilmin artmasına tabir edilir.

Rüyada Fatiha Suresi Okumak

Rüyada fatiha suresi okumak, şükür ve hamdü senalarda bulunmaya, duanın kabulüne işaret eder. Rüyada fatiha duası okumak, başarıya ve sevinçli haberlere ve elde edeceği mal ve mülk ile tabir edilip, hayır ile yorumlanır. Rüyada dua okumak; kısmet, bereket ve mutluluk habercisidir, fatiha suresi okumak bunlara kavuşmak anlamına gelir.

Rüyada Ayetel Kürsi Okumak

Rüyada ayetel kürsi okumak, korunmaya ve korkulardan emin olmaya hıfz ve muhafaza altına girmeye delalet eder. Rüyada ayetel kürsi duası okumak, evham ve şüphelerden, zarardan emin olmak anlamına gelir.

Rüyada Felak Suresi Okumak

Rüyada felak suresi okumak, haset ve fesatlardan emin olmaya ve emniyette olmaya yorumlanır. Rüyada felak duası okumak, şüphe ve kuşkulardan emin olmaya ve korunmaya tabir edilip, hayır ile yorumlanır.

Rüyada Nas Suresi Okumak

Rüyada nas suresi okumak, ins ve cins aleminin zararlarından korunmaya, büyük mükafatlara, evham ve vesveselerden kurtulmak anlamına gelir. Rüyada nas duasını okumak, hayırlı işlere ve büyük kazançlara tabir edilir. Rüyada dua okumak, nas suresini dua gibi okuduğunu gören kimse, korkusundan yada varsa hastalığından halas olur denilmiştir.

Rüyada Salavat Duası Okumak

Rüyada selavat okumak, şer işlerden kurtulmaya, borçlu için borçlarını ödemeye, işsiz için iş bulmaya, bekar için evliliğe yorumlanır. Rüyada selavatı şerife okumak, mükafat ve başarıdır. Rüyada selavatı tefriciye okumak, iyi amallere ve güzel ahlaka, bol hayırda bulunmaya insanlara yardım etmeye tabir edilir.

Rüyada Dua Okuduğunu Görmek

Rüyada dua okuduğunu görmek, uyanıkken yapacağı duanın kabul ve makbul olacağına işarettir. Rüyada bağırarak dua okumak, çekilen sıkıntı ve cefadan sonra, emeline, arzusuna kavuşmasına delalet eder.

Rüyada Birinin Dua Okuması

Rüyada birinin dua okuması, rüya tabirleri alimlerine göre, güzel ve iyi niyetle edilen dua ile ihya olunmaya, kötü niyetle edilecek olan dua ise uğursuzluk olarak tabir edilir. Rüyada birinin dua okuduğunu görmek, sağlık ve sıhhat bulmasına, geçimini sağlayacak kadar kazanç elde edecek olması anlamına gelir.

Rüyada Eşinin Dua Okuduğunu görmek

Rüyada eşinin dua okuduğunu görmek, hayırlı olacak bir haber duymaya yada maddi olarak destek verecek olmasına rivayet edilir. Rüyada eşinin dua okuması, helal olacak yoldan kazanılan para ile rızkının artması ve bereketlenmesine tasvir edilir.

Rüyada Mezarlıkta Dua Okumak

Rüyada mezarlıkta dua okumak, iç sıkıntısı ve huzursuzluğu yaşaması ile tabir edilip, yorumlanır. Rüyada mezarlıkta dua okuduğunu görmek, başladığı işi tamamlamaya ama muvaffak olamadığını gören; başarısını kaybetmesi anlamına gelir.

Rüyada Ezan Duası Okumak

Rüyada ezan duası okumak, aile içinde yaşanacak olan vefat ile tabir edilir. Rüyada ezan duası okuduğunu görmek, uzun süredir var olan bir sağlık sorununun, çözüme kavuşması anlamına gelir. Rüyada ezan duası okuduğunu duymak, mevki sahibi olmaya delalettir. Rüyada dua okumak, bazı tabircilerin görüşlerine göre ezan duası okuyan kimse, muradına erer ve zengin olur, farz ve diğer nafile namazlarını eda eder denilmiştir.

Rüyada Ölünün Dua Okuduğunu görmek

Rüyada ölünün dua okuduğunu görmek, hayırlı ve faydalı olacak olan işlerle meşgul olmaya, kazancını ise helal olan yollardan kazanmasına işarettir. Rüyada ölünün dua okuması, kısa sürede başarılı olacağı işler yapmasına ve muvaffak olması tabir edilir.

Rüyada Bebeğin Dua Okuduğunu görmek

Rüyada bebeğin dua okuduğunu görmek, hayırlı, bereketli ve huzurlu yuvaya sahibi olması anlamına gelir. Rüyada bebeğin dua okuması, temiz ve güzel bir yaşam yaşamasına, gelecek olan kaza ve belalardan uzak durması ile tasvir edilir.

Rüyada Arapça Dua Okumak

Rüyada Arapça dua okumak, güç, kazanç ve başarı elde etmesine, büyük başarıla imza atacak olması ile tabir edilir. Rüyada Arapça dua okuduğunu görmek, yüksek mevki sahibi olmasıdır. Rüyada dua okumak hayır ve refah sevinç ve güzel nasiplerin habercisidir, Kuran yazısı yazdığını ve okumaya çalışmak veya okumak, büyük mükafatları elde etmek ile yorumlanır.

İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

 1. Rüyamda öleceğimi biliyorum ve dua okuduğumu görüyorum. Rüyada dua okumak manası nedir? ( Aslı ) dedi ki:

  merhaba ,rüyamda öleceğim günü biliyorum ve o vaktin gelmesini bekliyorum, fatiha ihlas ayatel kürsi kelimeyi tevhit salavat kelimei şahadet hasbinallah vb bildiğim tüm ayetleri sesli sesli tekrar ediyorum amahem korkuyorum hemde okuyabiliyorum ve bekliyorum. okuduğum ayetlerin sesinden uyandım. selam sevgi ve dua ile…

  1. Rüyanızın yorumu dedi ki:

   Merhaba Aslı, Rüyada dua okuduğunu görmek, hayırlı ve kısmetli bir rüya olmasına gönlünüzden geçen duaların ve isteklerin kabul olacak olmasına borcu var ise borcundan kurtulacak olmaya yorumlanır.

   1. Özge: Rüyada fatiha duasını okuduğunu görmek? dedi ki:

    Merhaba, ruyamda elham duasini bagira bagira soyluyorum karsimda yaratik karabasan uc harfli gbi bi sey goruyorum karanliklar bnde bismillah cekerek bagira bagira elhami soyluyorum

    1. Rüyanızın yorumu dedi ki:

     Rüyada fatiha duasını okumak sıkıntılı ve zor geçen günlerin ardında rahat edeceği bir hayata sahip olmaya yorumlanır.

 2. Rüyamda korktuğumu ve dua okuduğumu gördüm. Rüyada dua okumak ne anlama gelir? ( Gökhan ) dedi ki:

  Merhaba, rüyamda biri erkek sesiydi dua okuyor ve ondan sonra bir aynanın karşısında kendimi görüyorum tek gözlüydüm daha sonra bir gölge gibi bir şey gördüm kaçmaya başlamıştım boş bir koridor gibi bir yerdi gittiğim yerlerde ışıklar kapanıyordu. Kapılar vardı açmaya çalıştım duvar gibiydi çıkamıyordum. Sonra dua okumaya başladım ayet el kürsü , fatiha , nas okurken zorlanıyordum çok zor okuyordum sanki gerçek gibiydi uyandığımda hala etkisindeydim bu ne anlama geliyor?

  1. Rüyanızın yorumu dedi ki:

   Merhaba Gökhan, rüyanız hayırlara vesile olsun inşallah. Rüyada Ayetel Kürsi okumak, korku ve endişelerinden emin olmaya sıkıntılarının son bulması ile muradına kavuşmasına, rüyada Fatiha suresi okumak, kısmetli ve hayırlı bir rüyadır, bekar bir kimsenin evlenmesine hatırı sayılır bir işinin olması ile mevki sahibi olmasına ve mutlu olmasına, rüyada Nas suresini okumak, kaza ve belalardan uzak olmasına ve olabilecek tehlikelerden uzak durmaya yorumlanır.

   1. Lucy dedi ki:

    Free knowledge like this doesn’t just help, it promote decmoracy. Thank you.

 3. Şevval dedi ki:

  Merhaba , ben rüyamda kedilere sure okuyorum. Bazı kediler ben okuyunca bana saldırıyor bazıları ise sessizce dinliyor. Cevap verirseniz çok sevinirim.

 4. Yonca dedi ki:

  Merhaba, rüyamda gece vakti disardayiz ve etrafta kara çarşaflara bürünmüş insanlar vardı yuzleri de çarşafla kapaliydi ve onları cin oldugunu düşünerek kaçıyorum etrafta heryerdeler ve dualar okuyordum kaçıyordum.dua okuduğuda kimse yaklasamiyordu.

 5. Gokhan dedi ki:

  Ruyamda bir arabadayiz annem babam kardeslerim kuzenim var hepimiz sirayla dua okuyoruz gozleri kapali benle babama sira gelmis biz dua ederken rahmetli babannemi hissetiyoruz annem camdan yansimasini goruyormus bende gozlerimi actim dua etmeye devam ediyormusum babannemi gordum aglayarak dua ederek ozlemle ona bakiyormusum babannemde bize bakiyormus saci acik beyaz ve ortasi kinali sekilde goruyormusum..
  yorumlarsaniz sevinirim

 6. Furkan dedi ki:

  Merhaba Rüyamda arkadasla beraber iki kangal köpegimiz vardi onlarlan gezerken bir anda 6-7 tane aslan etrafimizi cevirdi hepsi ama ipe bagliydi ve cok yaklastilar ben dua etmeye basladim ve bir anda birsi aldi götürdü bizi ama 1 sanyie icinde baska bir yerde olduk anlami nedir?

 7. muhammet dedi ki:

  Rüyamda Etteiyyatü okumak

 8. Emine dedi ki:

  Rüyada öldüyümü görüyorum kefenlendigimi görüyorum beni tabuta değil bir tıransite koyuyorla ben görüyorum herşeyi etrafımdadi akrabalarımı sonra ettehiyat okuduğumu okurken uyandım sesli ama

 9. emine dedi ki:

  selamun aleykum.rüyamda hacet duası okuyordum sonuna kadar ve uyandım . şimdiden Allah razı olsun yorumunuz için..

 10. SAFİYE BALGI dedi ki:

  RÜYAMDA RABBİ YESİR VELATU ASİR RABBİ TEMMİM BİL HAYR DUASINI OKUDUM.

Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca