Rüyada “Dua” Görmek

Dua
Rüyada dua görmek, bol hayır ve hasenata delalet eder. Rüyada dua duymak, dinin faydasına, Rüyada dua ezberlemek takvaya, imanın kuvvetine işarettir.
Rüyanın Tabiri : neye işarettir? , ne demek , manası , anlamı

Rüyada Dua Görmek

Rüyada dua görmek, hayırlara, verdiği sözü yerine getirmek isteyen kimseye, farz ve namazı  eda etmeye, bol hayır ve hasenata delalet eder. Dua ederken Allahu Teala Hazretlerinin ismi bulunmayan bir dua görmek, yapılan ibadeti ve namazı etrafındaki insanlar görsünler diye, gösteriş amaçlı olsun diye kılmaktır. Rüyada Rabbine karanlıkta dua ettiğini görmek, üzüntü ve kederden kurtulmaktır. Rüyada camide dua etmek, güzel dua ve ilahi bir yardıma tabir edilip, yorumlanır.

Rüyada dua görmek, bir mecliste ve toplulukta yapılan duada bulunup amin dediğini görmek, duasının kabul olacağı anlamına gelir. Rüyada ölüye dua okuduğunu görmek, emelinin ve maksadının gerçekleşmesidir. Rüyada elini açıp dua ettiğini görmek, dünya ve ahirette huzurlu ve mutlu bir hayat yaşamasına tabir edilir. Rüyada Allaha dua etmek, hayır ve sevinç ile tabir edilip yorumlanır. Rüyada dua almak, hayır işlemek ve çevresinde sevilen kimseler ile dostluk kurmaya yorumlanır.

İslami Tabirleri; Rüyada dua görmek bir hayır yapacağını vaat etse o hayırı yapacak güç ve kuvvete kavuşmaya işarettir. Dua rüyası İslami tabirlere göre, ferahlık ve sevinç ile yorumlanır.

Diyanet Yorumları; Dua etmek, fayda ve menfaat elde etmeye, dua almak, sevinç ve kısmete, dua ettiğini görmek, güzel amel ve başarıya tabir edilip, yorumlanır.

İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; Rüyada dua sesi duymak, dinini yaşamaya ve hayırlı işlere yönelmeye işaret eder. Rüyada dua ayeti görmek, mükafat ve kar elde edeceği şeyleri elde etmeye, maneviyatının güzelleşmesine yorumlanır.

Rüyada Dua Okumak

Rüyada dua okumak, yapılan ibadetlerin, tövbelerin kabul olmasına tabir edilip, yorumlanır. Rüyada dua okuduğunu görmek, istediğini yerine gelmesi için gayret göstermeye işaret eder. Rüyada cemaatle dua okumak, iş yaşamında atılacak, olan yeni adımlar ile başarılı olmak anlamına gelir. Rüyada dua okunduğunu görmek, geçim sıkıntısından kurtulacak olmaya ferahlık ve sevince tabir edilir.

Rüyada Dua Ettiğini görmek

Rüyada dua ettiğini görmek, rüya sahibinin günahlarından arınarak, hayır ve sevap yapacak olması ile tabir edilip, yorumlanır. Rüyada ağlayarak dua ettiğini görmek, nimet ve devlete, izzet ve şerefe ermesi anlamına gelir.

Rüyada Dua Ezberlemek

Rüyada dua ezberlemek, edilen duaların ve ibadetlerin kabul olması ile kişinin muvaffak olmasına tabir edilir. Rüyada dua ezberlediğini görmek, hayır ve hasenatının çoğalmasına ve muradının hasıla işarettir. Rüyada dua ezberleyip okumak, üzüntü ve kederden kurtularak, zafer elde etmesine delalet eder.

Rüyada Dua Dinlemek

Rüyada dua dinlemek görmek, kazadan, beladan ve her türlü musibetlerden kurtulacak olmaya rivayet edilir. Rüyada dua dinlediğini görmek, başarıya ve sevineceğiniz bir olayın vuku bulmasına işaret eder. Rüyada dua okuyup dinlemek, aile ve yakınlarıyla, komşularıyla beraber maddi ve manevi bereketli rızıklara erişir.

Rüyada Dua Yazılı Kağıt görmek

Rüyada dua yazılı kağıt görmek, dinin faydasına, takvaya, imanın kuvvetliliğine ve inancın selametine delalet eder. Rüyada kağıtta dua yazıları görmek, endişe ettiği korkulardan kurtulması ile muvaffak olmasına tabir edilir.

Rüyada Dua Eden Kadın görmek

Rüyada dua eden kadın görmek, hayır sever kimse olmasına, dualarını sevdiği kişilerden eksik etmeyen kişi ile yorumlanır. Rüyada dua eden kadının ağlaması, elem ve kederden kurtulmasına, huzurlu bir yaşamı olacağına delalettir.

Rüyada Dua Yazdığını görmek

Rüyada dua yazdığını görmek, öğrenim ve iş hayatında çok başarılı olunmasına, rahat ve refaha kavuşmasına delalet eder. Rüyada dua yazıp okumak, mevki ve itibar sahibi olarak, itibar görmesi ile tabir edilir.

Rüyada Dua Eden Birini görmek

Rüyada dua eden birini görmek, bereketli ve helal olan kazanç sağlayarak, maddi açıdan rahat etmesi anlamına gelir. Rüyada başkası için dua eden birini görmek, yaşamı boyunca önüne çıkacak olan, problemlerin aşarak, kendine yeni iş olanakları sağlaması ile tabir edilir.

Rüyada Dua Öğrenmek

Rüyada dua öğrenmek, şans ve kısmetinin açılması ile bereketli kazançlar sağlaması ile tabir edilip, yorumlanır. Rüyada dua öğrendiğini görmek, parasal anlamda sıkıntılarının bitmesi, elinin bollaşması ile geçim derdi yaşayacak olmaması ile yorumlanmaktadır. Rüyada dua görmek, hayır, ferah ve sevince işaret eder. Dua öğrenmeye çalışmak ise geçiminin güzelleşmesine delalet eder.

İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

 1. Rüyamda kaynanamın bana dua ettiğini gördüm. Rüyada dua eden birini görmek manası nedir? ( CANAN GÜZEL ) dedi ki:

  RÜYAMDA KAYNANAMLA BİRLİKTE SALONDA OTURURKEN BİRDEN BANA ” YAKLAŞ SANA DUA EDEYİM..NE DUASI DİYE SORDUĞUMDA HAYIR DUASI ” DEDİ….BENDE O AN İÇİMDEN ÇOCUĞUM OLMUYOR HERHALDE O YÜZDEN EDECEK ” DİYORUM…SONRA KAYNANAM SESSİZCE İÇİNDEN DUA EDİYOR….

  KOLAY GELSİN. TEŞEKKÜR EDERİM

  1. Rüyanızın yorumu dedi ki:

   Merhaba Canan, rüyada dua edildiğini görmek, sıkıntı ve derdi olan kişinin feraha çıkacağına sıkıntılarının son bulacağına büyük hayır ve sevaplar ile aydınlığa erişeceğine yorumlanır.

 2. Hatıra dedi ki:

  Rüyamda annem tanımadığım bir kadına kızlarım dua etmeyi çok seviyor hep dua ediyorlar die anlatıyordu.
  Teşekkür ederim

Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca