Rüyada “Dua Etmek” Görmek

Dua Etmek
Rüyada Dua Etmek, güzel akıbet ve hayırlı işlere delalet eder. Rüyada Dua etmek Allah c.c yalvarmak, Dünya ve Ahiret isteklerine kolayca kavuşmaktır.

Rüyada Dua Etmek

Rüyada Dua etmek, kendi kendisine dua edip Allahu Teala Hazretlerinden rahmet talebi isteyen ve dua eden kimsenin sonu hayır olur, ihtiyaçları giderilir. Rüyada dua ettiğini görmek, Dünya ve Ahiret hayrının artmasına ve dileği her şeyin iyi bir şekilde meydana gelmesine işaret eder. Rüyada dua istemek, müfsit bir kimseye dua ve istemek görmek, ona haksızlık ve zulmünde ve fesatlık yapmasında yardımcı olmaya delalet eder. Rüyada camide dua etmek, bütün halk için dua ettiğini görmek, halkın zulüm gördüğü yetkili amirinin düzelmesine işaret eder. Rüyada yalnız kendi kendisine dua ettiğini görmek, evladı olmasına ve istediğine kavuşmaya delalet eder.

Rüyada dua etmek, maksada kavuşmakla ve çocukla yorumlanır. Eğer dua çok aşırı arzuyla ve bağırarak yapılırsa musibetlere ya da fitnelere, sade yüksek sesle olursa yağmurun azlığına işarettir. Rüyada türbede dua etmek, Rüyada dua etmek, Allah’a dua ettiğini ya da kendisi için dua edildiğini gören, hayıra erer ve kendisine gıpta olunur. Rüyada Dua Edilmesi, Rüyada Dua Etmek Allah’a Yalvarmak, murat hasılı na ve heveslerinin istediği şekilde kolayca gerçekleşmesine delalet eder.

İslami Tabirleri: Rüyada dua edildiğini görmek, din ve takvada en güzele, kuvvetli iman ve sıhhatli itikada tabir edilip, yorumlanır. Rüyada duayı tek başına yapmak rüya sahibinin kendi kendisinin, topluca yapılan dua halk ile beraber hayra, huzurlu ve mutlu bir hayat yaşamaya işarettir.

Diyanet Yorumları: Rüyada kendisi için dua edip yüce Allah (c.c.)’tan rahmet, af isteğinde bulunan ve bunun için Allah’a yalvaran kimsenin sonu hayırlı olur, dilek ve istekleri yerine gelir. İyi bir kimseye dua ettiğini görmek; Dünya ve ahiret hayrının meydana gelmesine

İbni Kesir (r.a.) demiştir ki: Rüyada dua etmek, hakkında İslami yorumlar. Dua eden ve kendisine dua olunduğunu gören kimse iyilik, güzellik ve berekete kavuşur. Rüyada dua ettiğini görmek, mühim bir işi ihmale tabir edilip, yorumlanır.

İmamı Nablusi (r.a) demiştir ki: Rüyada ellerini açıp dua etmek, uyanık iken edeceği duanın makbul ve kabul olacağına işarettir. Dua rüyası aynen zuhur eder. Gündüz dua ettiğini görmek, akşam üzeri ve gecenin başındaki Rüyadan daha çabuk gerçekleşir. Sabaha karşı görülen dua rüyası nihayet bir hafta zarfında aynen çıkar.

Rüyada Dua Eden Birini Görmek

Rüyada dua eden birini görmek, yüce Allah (c.c.)’tan rahmet, af isteğinde bulunan ve bunun için Allah’a yalvaran kimsenin sonu hayırlı olur, dilek ve istekleri yerine gelir.

Rüyada Birine Dua Etmek

Rüyada birine dua etmek, İyi bir kimseye dua ettiğini görmek, Dünya ve ahiret hayrının meydana gelmesine, Bozguncu bir kimseye dua ettiğini görmek, ona zulmünde ve fesada işlerinde yardımcı olmaya. İnsanlar için dua ettiğini görmek, insanların hallerinin iyiliğini istemeye.

Rüyada Ağlayarak Dua Etmek

Rüyada ağlayarak dua etmek, O duayı her ne niyet ve maksatla okumuşsa o dilek ve isteği yerine gelir. Dünya ve ahirette huzur ve saadete kavuşur. Rüyada ağlayarak dua yapmak, herhalde hayra delâlet eder.

Rüyada Cemaatle Dua Etmek

Rüyada cemaatle dua etmek, Bazı rüya tabiri alimlerine göre: Bir cemaati duaya teşvik ve davet ettiğini görmek, Müslümanlardan bir cemaatin din ve itikadını Islah etmeye işarettir.

Rüyada Dua Edememek

Rüyada dua edememek, rüya sahibi dua ederken yarı yerde duasını kestiğini veya duasını tamamlayamadığını gören kimse, yalnız ve bekar ise,üs ettiği işi bitiremez, veya bir işin olması için Cenabı Kibriya’ya dua etmeye azmetmiş olduğu halde ona muvaffak olmaz.

Rüyada Karanlıkta Dua Etmek

Rüyada Karanlıkta Dua Etmek, Karanlıkta Cenabı Hakka dua ettiğini gören kimse gam, keder ve üzüntüden kurtulur. İstediği bir çok muradına kolayca arzu ve emeline kavuşur.

Rüyada Türbede Dua Etmek

Rüyada türbede dua etmek, Allah’ın verdikleri nimetlere şükretmeye delâlet eder. Rüyada türbede Dua etmek istediği halde bunu yapamadığını görmek; muvaffakıyetsizliğe, işaret eder.

Rüyada Camide Dua Etmek

Rüyada camide dua etmek, mescitte veya camide yada medresede dua okuduğunu veya bir dua meclisinde bulunup da amin dediğini görmek, duasının kabul olacağına, maksat ve isteğinin yerine geleceğine, Dünya ve ahiret saadetine, Allah (c.c.)’ın af ve rahmetine, sevap elde etmeye delâlet eder.

Rüyada Başkası için Dua Etmek

Rüyada başkası için dua etmek, Dua eden ve kendisine başkası tarafından dua olunduğunu gören kimse hayır ve berekete ulaşır. Rüyada başkasına dua etmek, arzu ve amelinin hayır ile yerine gelmesinin alametidir.

Rüyada Birinden Dua İstemek

Rüyada birinden dua istemek, manevi bir destek ve yardım etmek için, nimet ve devlete, izzet ve şerefe erer. Rüyada birine dua etmek, tanıdığı yada tanımadığı birinden dua istemek maksada kavuşmakla ve çocukla yorumlanır.

Rüyada Namazda Dua Etmek

Rüyada namazda dua etmek, Namaz kıldıktan hemen sonra son söz olarak hemen dua etmek hayra, kısmete ve hayırlı bir evliliğe işaret eder. Rüyada Namazı kılınca dua etmek, sonunun hayırlı olmasına delalet eder.

Rüyada Dua Etmek Allah’a Yalvarmak

Rüyada dua etmek ve yalvarmak, bu rüyayı gören kimse, Dünya ve Ahirette yücelir, huzurlu ve mutlu bir hayat yaşamaya erer. Duayı gece yarısından sonra ve sabaha karşı okumak acele gerçekleşmesinin delilidir.

Rüyada Mezarlıkta Dua Etmek

Rüyada mezarlıkta dua etmek, dinin faydasına, takvaya, imanın kuvvetliliği ne, inancın selametine ve güzel şeylerin hayatında gerçekleşmesine delalet eder. Rüyada dua etmek, nerede olursa olsun her zaman hayırlı olarak tabir edilip, yorumlanır.

Rüyada Dua Edildiğini Görmek

Rüyada dua edildiğini görmek, din ve takvada en güzele, kuvvetli iman ve sıhhatli itikada tabir edilip, yorumlanır. Rüyada dua sesleri duymak ve dualar okumak, yalvarmak uyanıkken yapacağı duanın kabul ve makbul olacağına işarettir.

Rüyada Beddua Etmek

Rüyada beddua etmek, bir başkasına yapılırsa tanıyorsa onun zulümden kurtulmasına, Rüyada Kendine beddua ettiğini görmek, Allah’ın verdikleri nimetlere şükretmeye delâlet eder.

İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

  1. selahattin dedi ki:

    Rüyada dua etmek

  2. zuhal alkış dedi ki:

    Koç ne zaman aşkı bulacak

  3. Berhan Şimşek dedi ki:

    Camide Basbakanimizla yanyana oturuyouz. Basbakanimizi yorgun görüp bana yaslanmasini istiyorum. Bana bir müddet yaslandiktan sonra. Mimberin yanında sela okuyor. Daha sonrasında kalkıp namaza duruyoruz.

Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca