Rüyada “Dövmek” Görmek

Dövmek
Rüyada Dövmek ve dövülmek, maddi kazanç ve kar elde etmektir. Rüyada birini yumrukla dövmek ona kuvvet vermek menfaat ve yardımlaşmak anlamına gelir.

Rüyada Dövmek görmek

Rüyada dövmek görmek, çeşitli olup her birinin tabiri ayrı ayrıdır. Rüyada elleri ve ayakları bağlanmayarak sopa, değnek, kamçı veya kırbaç ile dövmek veya dövüldüğünü görmek, kan çıksın veya çıkmasın haram para kazanmaya tabir edilip, yorumlanır. Rüyada Dövüldüğünü görmek, eğer kan çıkarsa ve dayak izleri vücutta görülürse, maddi ve manevi menfaatlere nail olmaya işaret eder. Rüyada Dövmek dövülmek, dövdüğünüz kişiyi tanıyorsanız ona kuvvet vermenize, eğer tanımıyorsanız iyilik ve güzellik görmeye delalet eder. Rüyada Dövdüğünü görmek, dövdüğü kimseye attığı sopa miktarınca o kimseye yardım ve maddi destek sağlamaya ve yardımlaşmaya tabir edilip, yorumlanır.

Rüyada birini yumrukla dövmek, ona kuvvet vermek menfaat ve yardımlaşmak anlamına gelir. Rüyada dövmek görmek, muhtelif şekillerdeki darbe ve dövmelerden en hayırlısı el ile olan vurmaktır. Rüyada birini dövmek, kazanç ve kar elde edeceği işte başarılı olmak demektir.

Kirmâni (r.a.) demiştir ki: Rüyada birine vurmak ve dövmek beddua ile tabir olunur. Bir kimseye vurduğunu gören kimse, ona beddua eder. Elleri bağlı olan bir kimseyi dövdüğünü gören kimse, ona kötü söyler ve bundan üzülür.

Câbir’ül Mağribi (r.a.) demiştir ki: , Rüyada tanımadığı birini dövmek, eğer mahkum ve elleri bağlı ise, ona tanıdığı bir kimse konuşmalarıyla zarar verir ve onda nefret uyandıran tiksindirici bir durum görür. Eğer öyle olmazsa iyilik, güzellik ve yeni giyeceklere kavuşur ve bunun eseri üzerinde görülür.

İmamı Nablusi (r.a) demiştir ki: Rüyada bir kimsenin ağzına vurmak ona yiyecek cinsinden iyilik, güzellik ve ihsana, arkasına vurmak elbise ve benzeri bir şey vermeye, eline vurmak evlat ve ailesine iyilik, güzellik etmeye tabir edilip, yorumlanır.

Rüyada Birini Dövmek

Rüyada birini dövmek, bazı tabircilere göre hayırlı değildir. Ancak sopa ve değnek ile vurmak çünkü şer’î ceza ve terbiye verme daima değnekle vurularak icra edildiğinden bunu, rüyada birini dövdüğünü görmek, çirkin sayılmış rüyalardan sayılır. Rüyada birini yumrukla dövmek, muhtelif şekillerdeki darbelerden en hayırlısı el ile olan yumruk vurma ve el dövmek daha güzel tabir edilir.

Rüyada Adam Dövmek

Rüyada adam dövmek, eliyle dövdüğünü gören kimse, o kimseye eliyle iyilik eder. Rüyada tanıdığı bir adamı dövmek el ile dövdüğünü gören kimse, döven kimse belli ise, dövenin elinden iyilik, güzellik görür. Vuran belli değilse hayırlı bir haber veya maddi, manevi bir destek görmektir. Rüyada adama yumruk atmak, maddi menfaat ve yardım görmek anlamına gelir.

Rüyada Sopayla Dövmek

El-Hüseyni Rahmetullah demiştir ki: Rüyada sopayla dövmek ve dayak yemek vuranın dayak yiyene iyilik, güzellik ve faydasının dokunması ile tabir olunur. Rüyada dövmek görmek, kesici ve yaralayıcı aletler dışında her şekilde dövdüğünü görmek hayırlıdır bunların dışındakiler hayırsız tabir edilir.

Rüyada Kırbaçla Dövmek ve Dövülmek

Rüyada Kırbaçla dövmek, Kirmâni (r.a.) demiştir ki: Kırbaçla vurulduğunu ve üzerinde darbenin eserlerini görmek, eğer mahkum ve elleri bağlı ise, ona tanıdığı bir kimse konuşmalarıyla zarar verir ve onda nefret uyandıran tiksindirici bir durum görür.

Rüyada Birine Yumruk Atmak

Rüyada birine yumruk atmak ve dövmek, tanıdığı veya tanımadığı birine vurmak, uyarmaya, azarlamaya, bir rivayete göre vaaz ve nasihate tabir edilip, yorumlanır. Rüyada dövmek görmek, yurukla veya eliyle dövmek yumruk atmak ve vurmak hayırlı ve güzel olarak yorumlanır.

Rüyada Düşmanını Dövmek

Rüyada Düşmanını dövmek, düşmana karşı bir fırsat vermeye, ondan zarar görecek bir şey ile karşılaşmak anlamına gelir. Rüyada düşmanını dövdüğünü görmek, bazıları demişlerdir ki rüya sahibi iyilik, güzellik ve yeni giyeceklere kavuşur ve bunun eseri üzerinde görülür.

Rüyada Kavga Etmek

Rüyada kavga etmek, özellikle vücudu kanla boyanırsa ve darbelerin vücudunda izi kalırsa sopayı yiyen döveni tanıyorsa ondan yediği sopa kadar iyilik, maddi menfaat ve yardım görür.

Rüyada Dayak Atmak

Rüyada dayak atmak, bir kimsenin ağzına vurmak ona yiyecek cinsinden iyilik, güzellik ve ihsana, arkasına vurmak elbise ve benzeri bir şey vermeye, eline vurmak evlat ve ailesine iyilik, güzellik etmeye tabir edilip, yorumlanır.

Rüyada Dayak Yemek

Rüyada dayak yemek, hakkında Câbir’ül Mağribi (r.a.) demiştir ki: birinin kendisine vurduğunu fakat vuranın kim olduğunu ve sebebini bilmediğini gören kimse, iyilik, güzellik ve paraya kavuşur ve yeni elbise giyer, giyimi değişir denilmiştir.

Rüyada Dövüşmek

Rüyada dövüşmek, özetleyecek olursak değnekle vurmak dışında el, kamçı ve diğerleri ile vurmak hayırlı bir habere veya maddi-manevi bir destek maddi menfaat ve yardım meydana gelmesine tabir edilip, yorumlanır. Rüyada dövmek görmek, veya dövüşmek uyarmaya, azarlamaya, bir rivayete göre yardım etmeye tabir edilip, yorumlanır.

Rüyada Dövülmek

Rüyada dövülmek veya dövmek, vurmak, uyarmaya, azarlamaya, bir rivayete göre vaaz ve nasihate tabir edilip, yorumlanır. Rüyada Dövmek görmek, güç ve kuvvet vermek anlamına gelir.

Rüyada Kızını Dövmek

Rüyada kızını dövmek, bunu gören anne ise, ikaz etmesi gerektiği konuları göz ardı etmemesi gerektiğine delalet eder. Eğer babası rüyada kızını dövdüğünü görürse, kuvvet ve menfaat sağlamak ve yardım etmek anlamına gelir.

Rüyada Oğlunu Dövmek

Rüyada oğlunu dövmek, kadın ve erkek içinde bu rüya hayırlı ve bereketli yorumlanır. Oğlunun başarısına veya bir işte muvaffak olmasına delalet eder. Rüyada oğlunu dövdüğünü görmek, her şekilde huzur, mutluluk ile yorumlanır.

Rüyada Çocuğunu Dövmek

Rüyada çocuğunu dövmek, başarı, sevinç ve destek vermek anlamına gelir. Rüyada kendi çocuğunu yada bir başkasının çocuğunu dövmek, yardım severlik ve hayır kurumlarına yada şahsi yardımlarda bulunmaya delalet eder. Rüyada dövmek görmek, uyarmaya, azarlamaya, çocuğuna destek çıkmaya ve her konuda ona sahip olmaya tabir edilip, yorumlanır.

Rüyada Arkadaşını Dövmek

Rüyada arkadaşını dövmek, ona kuvvet vermek ve her şekilde iyi bir dostluk kurmaya delalet eder. Rüyada arkadaşını dövdüğünü görmek, bazı tabircilere göre birlikte girişecekleri güzel işlere yorumlanır.

Rüyada Sevgili Dövmek

Rüyada sevgili görmek, destek vermek ve birlikte kurdukları bazı hayalleri varsa kolayca gerçekleşmesine işaret eder. Bu rüya bazı tabircilere göre evlilik alameti olarak yorumlanmaktadır.

Rüyada Dostunu Dövmek

Rüyada dostunu dövmek, ayrılık veya taşınmak anlamına gelir. Rüyada sevdiği bir dostunu dövmek, ona yardım etmek yada o kimsenin kendisinden yardım istemesine rüyanız tabir edilip, yorumlanır.

Rüyada Kardeşini Dövmek

Rüyada kardeşini dövmek, aile içi huzur, muhabbet bağlılık ve sadakat demektir. Rüyada kardeşini dövdüğünü görmek, kardeşine destek vermek ve ona her konuda yardım kararı almak ile tabir edilip, yorumlanır. Rüyada dövmek görmek, her şekilde aslında destek ve yardım sağlamak anlamına gelmektedir.

İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

 1. ayse dedi ki:

  ruyada birini dovmek ne demek acaba

 2. Ertugrul dedi ki:

  Rüyada arkadasin yüzü kan icindeydi 3 5 kisiden dayak yiyor bende sinirli ve caresiz bi sekile bakiyordum

  1. Ertugrul dedi ki:

   Ne demek acaba yorumu yazarmisiniz

Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca