Rüyada “Dİl” Görmek

Dİl
Rüyada dil görmek güzel amel, şans ve sevinç demektir. Rüyada dil çıkarmak sırrın ifşa olması, Rüyada dil tutulması görmek göz ve nazar alameti demektir.
Rüyanın Tabiri : neye işarettir? , ne demek , manası

Rüyada Dil Görmek

Rüyada Dil Görmek; olgunluk, güzellik ve şöhretle yorumlanır. Mahkemesi olan bir şahıs rüyada dilinin kesildiğini görmek; o şahsın davayı kazanmak için önce sürdüğü delili geçersiz olacağına ve kendisinin de kötü durumda olacağına işarettir.

İmam-ı Nablusi rüyada dil görmek manası; rüya sahibi, olgunluk ve tecrübe, sanat icra etmek ile tabir edilir. Rüyada dil görmek sevgi ve saygınlık ile rivayet olunur. Dil görmenin bir çok tabiri vardır, bu sayfada sizler için bu rüyanızın analizinin en iyi şekilde sizlere sunuyoruz.

İslam Ulemaları rüyada dil görmek anlamı; dil rüyası iki şekilde tabir edilir, dili uzun görmek tartışmaya ve yalana, dili normal ve güzel görmek hoş sohbete ve tatlı söz duymaya ve tatlı dilli bir kimseye işaret eder.

Diyanet görüşü rüyada dil görmek; dilini siyah görmek yalan konuşmaya veya yalan konuşan kimseye işaret eder. Rüyada dilini uzamış görmek, sürtüşme ve çekişmeye, rüyada dilini yok görmek kısmetlerin kapanmasına tabir edilir.

Rüyada Dil Tutulması görmek

Rüyada Dil tutulması görmek; rüyayı gören kişi dilinin tutulması ve konuşamaması; o şahsın bir dönem yalnızlık ve sıkıntı yaşamasına işarettir. Bazende rüyada dil tutulması görmek iş hayatında sözü geçen biri olarak yorumlanır. Dil rüyası güzel amel, şans ve sevinç habercisidir. Bu sebeple dili güzel görmek hayırlıdır.

Rüyada Dil Çıkarmak

Rüyada Dil Çıkarmak; rüyayı gören kişi etrafındakilerle münakaşa edip kavga edeceğine ve bu olaydan suçlu tutulacağına yorumlanır. Rüyada dil çıkarmak sırrın ifşa olması, Rüyada dil tutulması görmek göz ve nazar alameti demektir.

Rüyada Dilinin Uzamasını Görmek

Rüyada Dilinin Uzamasını Görmek; bir kimse rüyada kavga ederken dilinin uzadığını görmek, kendisinin kötü söz söylediğine işaret eder. Rüyada dilini uzun görmek münakaşa ve kavga etmek ile yorumlanır.

Rüyada Bebek dili görmek

Rüyada Bebek dili görmek; bekar bir kimse için evlilik demektir. Evli bir kimse rüyada bebek dili görürse çocuğu yoksa çocuk müjdesi, sevinçli haber ve ziyaret etmek ve gezi ile tabir edilir.

Rüyada Eşinin Dilinin Kesilmesini Görmek

Rüyada Eşinin Dilinin Kesilmesini Görmek; bir şahıs rüyada karısının dilinin kesilmiş olduğunu görmek, karısının başörtüsüne ve iffetine düşkün bir kadın olduğuna işaret eder. Fakir birisinin dilini kestiğini görse; dili kesilen, rüya sahibine kahreder.

Rüyada Dilini Yediğini Görmek

Rüyada Dilini Yediğini Görmek; halk’dan bir şahıs rüyada dilini yediğini görse; o kişi söyleyeceği bir sözden ötürü pişman olacağına işarettir.

Rüyada Dilini Isırmak

Rüyada Dilini Isırmak; Rüyada dilini ısırdığını görmek; sinirlenmemeye çalışmaya işarettir. Bazen de rüya midesine çok fazla düşkün olmaya işarettir.

Rüyada Dilinin Parçalanması

Rüyada Dilinin Parçalanması; dilinin iki parça olduğunu gören kimse, yalancı olacağına işarettir. Şerefli olmayan birisinin, kendisinin birçok dilinin olduğunu görmesi; evladının ölümüne işarettir.

Rüyada Dilinin Kesildiğini Görmek

Rüyada Dilinin Kesildiğini Görmek; alim bir kimse rüyada dilinin kesildiğini görse; o alim yaptığı münazara ve mücadelede yenileceğine işarettir. Bazı tabircilere göre bu kişinin talebesi ya da çocuğunun öleceğine işarettir. Bir adamın rüyada kesilmiş bir dil görmesi; yaralı kimselerin yol üstünde ölümüne ya da bir kimsenin takip edeceğine işarettir.

Rüyada Çok Fazla Dil Görmek

Rüyada Çok Fazla Dil Görmek; Bir kimsenin rüyada çokça dilinin olması; o kimsenin mal, aile ve ilim bakımından fazlalığına işarettir.

Rüyada Kendi Diline Bakmak

Rüyada Kendi Diline Bakmak; Bir kimsenin rüyada kendi diline baktığını görmesi; dilin korumaya dikkat etmesi gerektiğine işarettir.

Rüyada Dil Altı Görmek

Rüyada Dil Altı Görmek; korku halinde olan bir insan rüyada dil altı görse; perişan olacağına ve işini kaybedeceğine işarettir.

Rüyada Dilini Arı Sokması

Rüyada Dilini Arı Sokması; rüya sahibinin yapmış olduğu bir şey’den dolayı göreceği zararı, evinde ve işinde huzurunu kaybedeceği anlamına gelir.

Rüyada Dilin Acıması

Rüyada Dilin Acıması; kazanılacak para servetin hayırlı ve bereketli olmasına rızkının artmasına, güzel şansa ve talihe yorumlanır.

Rüyada Dilinin Bağlanması

Rüyada Dilinin Bağlanması; gelecek olan bir havadis ve haberle çok mutlu olunacağına ve bütün sıkıntılarının biteceğine herkesin onu kıskanacağı bir hayatının olmasına yorumlanır.

Rüyada Dilin Boğaza Kaçması

Rüyada Dilin Boğaza Kaçması; sağlığına kavuşmasına huzura refaha ermesine, malının ve mülkünün artmasına artmasına yorumlanır. Ancak etrafındaki kötü niyetli kişilere karşı dikkatli olması gerekir.

Rüyada Dilin Büyümesi

Rüyada Dilin Büyümesi; dil uzaması ve büyümesi aynıdır. Bir kimse rüyada kavga ederken dilinin uzadığını görmek, kendisinin kötü söz söylediğine işaret eder.

Rüyada Dilin Beyazlaşması

Rüyada Dilin Beyazlaşması; düşmanlarından uzak durmasına kazanacağı paranın temiz olmasına refaha huzura ve mutluluğa kavuşmasına özel hayatında ise imrenilecek bir hayatı olmasına yorumlanır.

Rüyada Dil Balığı Görmek

Rüyada Dil Balığı Görmek; yakın akrabalarından zarar göreceğine ve bundan dolayı çok üzülüp mutsuz olacağına işarettir.

Rüyada Dil Balığı Yemek

Rüyada Dil Balığı Yemek; kısmetinin açık olacağına bekar ise evleneceğine evli ise hayırlı evlatları olacağına yorulur. Rızkınında bereketli helal olacağına delalet eder.

Rüyada Dil Balığı Tutmak

Rüyada Dil Balığı Tutmak; rüya sahibinin iş ve ev yaşamında çok mutlu olacağına yaptığı iş’den çok bereketli ve hayırlı kazançlar sağlayacağına işaret eder.

Rüyada Dilde Kıl Çıkması

Rüyada Dilde Kıl Çıkması; rüyayı gören fakir ise zengin olacağına zengin ise daha çok kazanç sağlayacağına delalet eder.

Rüyada Dilinin Düşmesi

Rüyada Dilinin Düşmesi; büyük bir günah işlediğine yada işleyip bundan pişman olup tövbe edeceğine yorumlanır.

Rüyada Dilin Delik Olması

Rüyada Dilin Delik Olması; yapılan bir kötülük, dedikodu ve bunla ona zarar verip o kişinin üzülmesine ve mutsuz olmasına ve çıkılmaz bir yola girmesine neden olmaya yorumlanır.

Rüyada Dilin Dışarı Çıkması

Rüyada Dilin Dışarı Çıkması; atılan iftiranın haksız yere atıldığını ve bundan dolayı pişman olduğu anlamına gelir.

Rüyada Dilin Damağa Yapışması

Rüyada Dilin Damağa Yapışması; rüya hayır ile yorumlanmaz. Rüya sahibinin söylediği sözden pişmanlık duyduğuna işarettir.

Rüyada Dilin Dikildiğini Görmek

Rüyada Dilin Dikildiğini Görmek; kazandığı parayı ve mülkü kaybetmesine ve zor durumda kalmasıdır. Bu nedenle etrafındakileri ve kendisini’de  mutsuz etmesidir.

Rüyada Dilde Diş Çıkması

Rüyada Dilde Diş Çıkması; yaşadığı zor günlerin ardından refaha ve huzura ermesi, rüya sahibinin kazandığı para ve servette dikkatli olması gerekir.

Rüyada Dilin Çürümesi

Rüyada Dilin Çürümesi; çalışmalarının karşılığını almaya istediği, hayatı elde etmeye ve başarılı olup saygınlık göreceğine işaret eder.

Rüyada Dil Çıkaran Birini Görmek

Rüyada Dil Çıkaran Birini Görmek; sevdiklerini ve kendisini mutsuz edecek sözler söylemeye ve herkes tarafından kınanmasına neden olacaktır.

Rüyada Dil Çiğnemek

Rüyada Dil Çiğnemek; iş için biriyle sözlü olarak kavga edeceğine ve bunun sonucunda işine ve elindekileri kaybedeceğine yorumlanır.

Rüyada Dil Çorbası Görmek

Rüyada Dil Çorbası Görmek; güzel ve temiz kısmete sevdiği kişi ile mutlu olmaya huzura refaha ulaşmasına yorumlanır.

Rüyada Dil Emmek

Rüyada Dil Emmek; rüyasında dilini emdiğini gören söylemek istediklerini söyleyemediğine başkasının emdiğini görmek ise ona söylemek istediklerini söylemesine işarettir.

Rüyada Dil Eti Yemek

Rüyada Dil Eti Yemek; rüya hayır ile yorumlanmaz. Rüya sahibinin yada yakınından birinin sağlık sorunu yaşamasına bunun sonucunda ölebileceğine yorumlanır.

Rüyada Dil Eti Görmek

Rüyada Dil Eti Görmek; çürümüş olarak görmesi hayır değildir. Kişinin zor günler geçireceğine ve sıkıntı yaşayacağıdır. Eğer çürümüş değilse darlık’dan kurtulacağına işarettir.

Rüyada Erkek Dili Görmek

Rüyada Erkek Dili Görmek; rüya sahibinin yalan söylediğine bundan dolayı  işlerinin kötüye gidip her şeyini kaybetmesine neden olur.

Rüyada Eşek Dili Yemek

Rüyada Eşek Dili Yemek; bereketli kazanca mal varlığına ve güce sahip olur. Bahtının ve kısmetinin açık olmasına refaha ulaşmasına yorumlanır.

Rüyada Eşek Dili Görmek

Rüyada Eşek Dili Görmek; tanımadığı kişilerden uzak durması gerektiğine ve kazandığı kazancına dikkat etmesi gerektiğine yorumlanır.

Rüyada Dilin Felç Olması

Rüyada Dilin Felç Olması; işlediği günahlardan uzak durması gerektiğine ve hayır işleri yapması gerektiğine işaret eder.

Rüyada Dilini Fırçalamak

Rüyada Dilini Fırçalamak; yaptığının günah olmasını bilip bu günaha devam etmesine ve bundan kurtulmak için maneviyata yönelmesi gerektiğine delalettir.

Rüyada Dilinin Morarması

Rüyada Dilinin Morarması; rüya sahibinin zulüm etmek’den kötülük yapmaktan uzak durması gerekir.

Rüyada Dil Öpmek

Rüyada Dil Öpmek; hayırlı olacak bir işi yapmasına, güce kudrete delalet eder. Sevdiği kişilerle mutlu olup feraha ereceğine işaret eder.

Rüyada Dil Öğrenmek

Rüyada Dil Öğrenmek; yeni bir dil öğrendiğini gören hata yapacağına veya yeni bir iş için atılımlarda bulunacağına delalet eder.

Rüyada Dil Peyniri Görmek

Rüyada Dil Peyniri Görmek; erkek için güce kudrete ve zenginliğe kadın için evli ise hayırlı evlat ve mirasa delalet eder.

Rüyada Dil Pişirmek

Rüyada Dil Pişirmek; sağlık sorunu yaşayacağına ama bundan kurtulup ticari bakımdan büyük işler yapıp huzura kavuşacağına delalet eder.

Rüyada Dilde Piercing Görmek

Rüyada Dilde Piercing Görmek; Bir rivayete göre dilde piercing görmek huzura ve mutlu olmaya delalet ederken bir başka rivayete göre ise mutsuz olacağına içine düştüğü durumdan kurtulamayacağına delalet eder.

İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

  1. sema öktem dedi ki:

    rüyamda nasıl oldugunu bilmiyorum ama mesai arkadasım kendi dili büyük diye benim dilimi ameliyatla kendi diliyle degiştirmiş.ve bende bu nasıl olur benim iznim olmadan nasıl beni amelıyat edersınız diye hastane yonetimine bagırıyordum.dilimi geri ıstıyorum dıye.cunku onun dılı benim agzıma cok buyukdu.

  2. muhammet dedi ki:

    Ruyamda gördüm dilim ameliyat oldum

Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca