Rüyada “Deri” Görmek

Deri
Ebru Yaş 36 SİVAS / ZARA'dan rüya sordu? Seher vakti uykudan uyandım rüyamda deri görmüştüm. Rüyada Deri görmek anlamını, İslami yorumlar mısınız?
Rüyanın Tabiri : neye işarettir? , ne demek , manası

Rüyada Deri Görmek

Rüyada Deri görmek; Rüyada görülen deri, bir kurum, dernek veya iş yerinde yöneticilik, örtünmek, bereket, kuvvet, geçim ve hayatı ile tabir olunur. Ciltte görülecek iyi ve kötü haller anılan konulara nispeten tabir edilir.

İmam-ı Nablusi rüyada deri yorumu: Rüyada deri görmek, işlerinden kazanç sağlayıp çok mal sahibi olmakla tabir edilir. Rüyada deri ayakkabı, Deri çanta, deri kıyafet ve deri valiz görmek ile alakalı tabirler her zaman başarı ve sevinç ile yorumlanır.

İslam Uleması rüyada deri görmeyi yorumluyor

Danyâl (a.s.) demiştir ki: İnsan derisi görmek, ziynet veya bir topluma yönetici olmaya işarettir.

İbni Şirin (r.a.) demiştir ki: Rüyada herhangi bir deri görmek, ne iş yarsa yapsın bol para kazanmaya tabir edilip, yorumlanır. Derinin siyah veya mavi olması, kazançla birlikte üzüntü ve kedere, sarı olması hastalığa, yeşil olması dinin kuvvetine yorulur. Ayaklarının derisinin siyah olduğunu gören kimsenin yapılması zor gibi gözüken işleri güzelce biter, maksadına kavuşur.

Kirmâni (r.a.) demiştir ki: Herhangi bir hayvan derisi görmek, kazanacağı mallar ve elde edeceği iyilik, güzellik ve Dünya nimetlerinin çokluğuna, faydalı işlerle tefsir edilir. Görülen deri, eti yenen bir hayvanın derisiyse helal mal-mülk-para-altın gibi kıymetli şeylere, murdar hayvan derisiyse haram mala işarettir.

Rüyada Deri Kumaş görmek

Rüyada deri kumaş görmek; tüccar için bereketli ve kazançlı bir sene olmasına delalet eder. Rüyada deri kumaş almak, şans ve kısmet bolluğu ile tabir edilir. Rüyada deri kumaş rızk ve kısmet demektir.

Rüyada Deri koparmak

Rüyada deri koparmak; tanıdığı bir kimse ile bağının kopmasına bir kimseden uzaklaşmaya ve mesafeli olmaya yorumlanır. Rüyada deri koparmak ayrılık ve sıkıntıdır.

Rüyada Deri soymak

Rüyada Deri soymak; hasta için şifa bulmak demektir. Rüyada deri soyduğunu veya dersinin soyulduğunu gören kimse, bir makamdan başka bir makama yükselir denilmiştir.

Rüyada Derinin Soyulduğunu görmek

Rüyada derinin soyulduğunu görmek; iş değişikliği veya bilmediği bir işe yönelmeye ve bir dönem sorunlu ve sıkıntılı vakit geçirmeye rüyanız yorumlanır.

Rüyada Derinin yüzüldüğünü görmek

Rüyada Derinin yüzüldüğünü görmek; makam ve mevki sahibi kimse için zorluk ve meşakkat ve maddi sıkıntı çekmek demektir. Rüyada derinin yüzülmesi bekar için evlilik demektir.

Rüyada Deride Kızarıklık görmek

Rüyada Deride kızarıklık görmek; bu kimse ehilse ve okuyor ise iyi bir tahsil hayatı ve kariyeri olmasına yorumlanır. Rüyada deride görülen kızarıklıklar, hasta için hastalık uzaması ile yorumlanır.

Rüyada Derinin Kanaması

Rüyada derinin kanaması elem ve tasa ve keder içinde umutlu olmak ile tabir edilir. Bu rüya sahibi sabırlı olmalı ve azmini bozmamalı denilmiştir. Rüyada deri kanaması görmek para, mal ve eşya kaybı ile yorumlanmaktadır.

Rüyada Deri Ceket Görmek

Rüyada Deri Ceket Görmek;  bu rüyayı gören kişi güzel bir işe girer. Ailesi ve etrafıyla olan sorunlarını çözer. Mutlu  ve huzurlu yaşamaya darlık’tan kurtulacağına delalet eder.

Rüyada Deri Çanta Görmek

Rüyada Deri Çanta Görmek; deri çanta görmek, kişinin yükselmesine etrafında saygınlık görmesine ve bol para kazanmasına refaha kavuşmasına işaret eder.

Rüyada Deri Kemer Görmek

Rüyada Deri Kemer Görmek; rüya tabirleri alimlerine göre fakir olan bir kişinin uzun uğraşlardan sonra istediği yere gelmesine ve zengin olan kişinin ise durumunun kötüye gideceğine delalet eder.

Rüyada Deri Ayakkabı Görmek

Rüyada Deri Ayakkabı Görmek; bir rivayete göre deri ayakkabı görmek kişinin birden yükselmesine işaret eder. Başka bir rivayete göre ise rüyayı gören kişinin darlığa düşeceğine delalet eder.

Rüyada Deri Etek Görmek

Rüyada Deri Etek Görmek; kazancına kazanç eklemeye var olan işinde yükselmeye ve başka bir işe daha girmesine orada bol kazanç sağlamasına işaret eder.

Rüyada Hayvan Derisi görmek

Rüyada hayvan derisi görmek; Kirmâni (r.a.) demiştir ki: Bütün hayvan derileri rüyası paradır. Rüyada deve derisi görmek, mirastan mal-,mülk,para,altın gibi kıymetli şeylere, eti yenilen hayvanların derisi helal mal, mülk, para, altın gibi kıymetli şeylere, eti yenmeyen hayvanların derisi ise, haram mala tabir edilip, yorumlanır.

Rüyada Deri yüzmenin yorumu

Rüyada deri yüzdüğünü ve deri yüzmek görmenin, İslami tabirini okumak için “Rüyada deri yüzmek görmek” ilgini sayfamızı ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. Rüyada görülen deri yüzmenin daha geniş kapsamlı yorumu için ilgili sayfayı ziyaret etmelisiniz.

İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

 1. Deniz Yaş 30 İZMİR / KONAK'dan rüya sordu? Sabah ezanından sonra uykudan uyandım rüyamda deri gördüm. Rüyada Deri görmek anlamını, İslami yorumlar mısınız? dedi ki:

  Merhaba bu sabah gördüğüm rüyasında etkisinde kalarak uyandım. Gece rüyamda deri ceket gördüm, çok güzeldi. Deri ceketi giydiğimi ve derinin üzerime giydiğim anda parçalandığını gördüm. İslami yorumunu öğrenmek için sitenizi ziyaret ettim ve rüyada deri ve deri ceket görmek ile alakalı rüyamı yorumlamanızı rica ediyorum.

  1. Rüya Yorumu dedi ki:

   Merhaba deniz, Rüyanız hayrolsun hayırlara vesile olsun. Rüyada deri görmek giyim kumaş ile yorumlanabilir. Rüyada deri eğer hayvan derisi ise, mal ve ganimet ile tabir olunur. Rüyada insan derisi görmek bakımlı ve sağlıklı bir cilt ise, sağlık ve sıhhatli olmaya, hasta olan için şifa bulmaya yorumlanır.

 2. duygu dedi ki:

  Rüyamda arkadaşımla biyerde oturuyorduk.türk kahve si içiyorum kahvenin yanında 2 deri kemer koymuşlar biri açık biride köyü kemer birde rahmetli annarnemi gördüm

Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca