Rüyada “Dere” Görmek

Dere
Rüyada Dere görmek sevinç ve neşe habercisidir. Rüyada Dere kenarı görmek, emniyette olmaya ve korkulardan emin olmaya yorumlanır.
Rüyanın Tabiri : neye işarettir? , ne demek , manası

Rüyada Dere Görmek

Rüyada dere görmek yorumu için Kirmâni (r.a.) demiştir ki: Rüyada içinden az bir su akmakta olan umuma ait küçük bir dere veya su yatağı görmek, bütün halk için güzel hayata, eğer rüya sahibinin veya başka birinin malı ise, sahibinin güzel hayat ve geçim içinde hayat süreceğine işarettir.

Rüyada Derede Yüzmek

Rüyada Derede Yüzmek; dere yüzdüğünü veya dereden su aldığını gören kimse, hayra erer. Bağ, tarla veya bahçesinde bir dere olduğunu gören kimse, eğer bekâr ise, evlenir, eğer evliyse hanımı hâmile kalır.

Rüyada Dereye Düşmek

Rüyada Dereye Düşmek;  bahçesinden geçen derenin yıkıldığını veya dereye düştüğünü görmek veya taş ve toprak ile dolduğunu görmek, hanımının diğer biriyle ilişkisi olacağına işarettir.

Rüyada Dereden Geçmek

Rüyada Dereden Geçmek; rüyâda dereden geçmek veçay, dere, su yolu görmek, tamamıyla nehir gibi tâbir edilir ise, bunda hayır ve bereket, fayda ve iyilik, güzellik ve zarar nehre nispeten daha ufakdır

Rüyada Dere Kenarı Görmek

Rüyada Dere Kenarı Görmek; rüyada dere kenarı görmek rüyayı gören kişinin fakirlikten kurtulup bolluk içinde bir hayatı olacağına gelecek olan haber ile mutlu olacağına delalet eder.

Rüyada Dere İçinde Yürümek

Rüyada Dere İçinde Yürümek; rüyayı gören kişinin zor olacak bir işe gireceğini ve maddi sorunlar yaşayacağına ve bunları sonunda atlatacağına delalet eder.

Rüyada Dereden Su İçmek

Rüyada Dereden Su İçmek; uzun zamandır beklediği haberin iyi gelmesine ve işle alakalı bir sorunun olacağına ve çözülemeyeceğine delalet eder.

Rüyada Dere Akıntısı Görmek

Rüyada dere akıntısı görmek; sıkıntılarının kısa zamanda kaybolacağına ve umduğu baı şeylerin gerçekleşmesine işaret eder.

Rüyada Derede Balık Görmek

Rüyada Derede balık görmek; rengarenk balıklar görmek kısmettir, rüyada derede balık tutmak kısmet ve şans demektir.

Rüyada Dere Kenarında Piknik Yapmak

Rüyada Dere Kenarında Piknik yapmak; yoğun iş temposundan kurtulmaya ve beklediği bir işin gerçekleşmesiyle birlikte tatile delalet eder.

Rüyada Çamurlu Dere Görmek

Rüyada Çamurlu dere görmek; rüyada çamurlu dere görmek sıkıntılı bir döneme girmeye, tüccar için işlerin azalmasına tabir olunur.

Rüyada Derede Yılan Öldürmek

Rüyada Derede Yılan öldürmek; düşman ile tabir edilir. Rüyada derede veya kenarında yılan balığı, yada yılan öldürdüğünü görmek düşmana galip gelmek ile tabir edilir.

Rüyada Derede Ellerini Yıkamak

Rüyada derede ellerini yıkamak; bir kimse rüyasında ellerini derede yıkadığını görse, hasta için şifa ve aşık kara sevdalı için sevdasından kurtulmaya işaret eder.

Rüyada Dere Kenarında Abdest Almak

Rüyada Dere Kenarında abdest almak; şifa bulmak, umduğuna kavuşmak ve mutluluk demektir. Bu rüya sahibi çokça mala ve ganimete sahip olur denilmiştir.

Rüyada Dere Kanarında Oturmak

Rüyada Dere kenarında oturmak; beklediği bir işin gerçekleşmesinin uzun sürmesine ve düşünceye, sıkıntılı bir dönemde olmaya ve kafa yorucu işlere delalet eder.

Rüyada Dere Kenarında Gezmek

Rüyada Dere Kenarında Gezmek; arzu ve amel için çok çalışmak gerektiğine ve işlerinin başına geçmesi gerektiğine ve bazende işleri boşlamaya yorumlanır.

Rüyada Dere Kenarında Namaz Kılmak

Rüyada Dere Kenarında Namaz kılmak; muradının gerçekleşmesi ve sürekli namaz kılmayan için namaza başlamaya ve iyiliğe yönelmeye rüyanız delalet eder.

Rüyada Kirli Dereden Su içmek

Rüyada dereden su içmek; bir dereden tatlı su içtiğini görmek, hayattan lezzet almaya, içtiği su acı ise, hastalığa, derenin veya su yolunun setle kesilerek su-yun dolduğunu ve taştığını görmek, rüyâ sâhibinin evladı olacağına delalet eder.

Rüyada Kirli Dere Görmek

Rüyada kirli dere görmek; sıkıntı ve üzüntü demektir. Rüyada kirli ve pis dere görmek, işlerin bozulmasına, hastalığa ve korkuya işaret eder.

Rüyada Dereden Atlamak

Rüyada Dereden atlamak; taşınmaya veya iş değişikliğine veya bir seyahate delelet eder. Rüyada Dereden atlamak sürekli iş değiştiren bir kimseye’de işaret eder.

Rüyada Derenin Taştığını Görmek

Rüyada Derenin taştığını görmek; bir rivayete göre haddi aşmaya veya günahta ısrarcı olmaya daha dikkatli olması gerektiğine ve uyarı babında bir rüya ile rüyanız tabir olunur.

Rüyada Dereden Para Bulmak

Rüyada Dereden Para Bulmak; uzun çabalarının ve gayretlerinin meyvesini toplamaya yorumlanır. Rüyada derede para görmek temiz bir kısmet ve şans demektir.

Rüyada Dereye Taş atmak

Rüyada dereye taş atmak; laf ve söz işitmeye veya uyarılmaya ve sıkıntılı bir döneme girmeye ve işlerin azalmasına boş kalmaya delalet eder.

Rüyada Derede Çamaşır Yıkamak

Rüyada derede çamaşır yıkamak; rüya sahibi kadın ise çok gayret göstereceği bir olayın vuku bulmasına ve çok çalışmaya ve umduklarını kolay elde edemeyeceğine delalet eder.

Rüyada Dereyi Bulanık Görmek

Rüyada Dereyi bulanık görmek; dert ve sıkıntı, hastalık ve maddi kayıp demektir. Rüyada bulanık dere görmek daha dikkatli olmaya delalet eder.

İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

  1. hilal dedi ki:

    Ruyamda esimle birlikte birini ziyarete gidiyorduk yolda bi hediye alalim dedim esim 3tane bilezik aldi ama ikisi buyuk biri kucuk sonra yosunlu bi akarsudan bana gore kirli bisudan karsidaki dag gorunumlu tepeye gectik

Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca