Rüyada “Deniz” Görmek

Deniz
Deniz yaş 24 İstanbul / Ataşehir'den rüya yazıyorum. Denizde yüzüyordum ve deniz çok temizdi manası nedir? Rüyada deniz görmek ve denize girmek ne demektir?

Rüyada Deniz görmek

Rüyada deniz görmek; refah ve sevinç, huzur ve rahata kavuşma habercisidir. Deniz rüyası mutlaka devlet yöneticisi veya fazilet sahibi âlim ile tabir edilir. Rüyada denizde yüzmek, kıyıya yakınsanız emniyette olmak ve istediğinize kolayca kavuşmak demektir. Rüyada deniz kıyısı ve deniz kenarı görmek, emniyette olmaya, korunmaya ve güvende olmaya, korkulardan emin olmaya işaret eder. Rüyada bulanık deniz görmek; sıkıntılı ve üzüntülü bir döneme girmeye işaret eder.

Rüyada dalgalı deniz görmek; bir zaman iş ve aşk hayatında kargaşaya ve çevresi tarafından eleştiri görmeye rüyanız tasvir edilir. Rüyada deniz görmek ile alakalı geniş kapsamlı İslami ve Diyanet yorumlarıyla hazırlanmış rüya tabirleri için alt bölümdeki tüm başlıklara bakabilirsiniz.

Câferi Sâdık (r.a.) buyurmuştur ki: Rüyada deniz görmek, altı çeşit tabir edilir: Devlet başkanı, büyük bir idareci, âlim, ilim, mal, iş. Bazı İslami tabirciler demişlerdir ki: Rüyada deniz görmek, kadri yüce, ahlak sahibi bir adam ile tabir edilir.

Diyanet Yorumu: Rüyada deniz görmek diyanet tabiri, evli olmayan için hayırlı bir kısmete, bekar ve genç için hayırlı bir hayata, orta yaş grubu için emniyette olmaya, orta yaş üstü için hastalıklardan emin olmaya delalet eder. Bir rivayete göre: Denizin üzerinde ayak üzeri durduğunu gören kimse, devlet başkanından ve hükumetten bir faydaya kavuşur. Denizin yerden kalktığını görmek, zorba ve zalim bir devlet yöneticisinin ölümüne tabir edilip, yorumlanır.

İslami Yorumu: Rüyada deniz görmek İslami tabiri: eğer ehliysen hayırlı ilme ve bol amele, denizi temiz ve saf gören içinse hayırlı bir hayata, mutluluğa delalet eder. Denizin küçüldüğünü görmek, zalim devlet yöneticisinin gücünü kaybedip o memleketten gideceğine ve halkın rahat etmesine, denize girip daldığını görmek, devlet yöneticisinin emrine mukabele edeceğine, eğer hasta ise, derdinin şiddetlenmesine işaret eder.

İmâmı Nablûsi (r.a.) şöyle buyuruyor: Deniz görmek, güçlü, heybetli, adil, şefik bir devlet başkanı, tüccar malları, ecir için vesile ile tâbir olunur. Rüyâda deniz gören kimse, arzu etiği şeye kavuşur.  Rüyâda bütün denizin suyunu içtiğini gören kimse, fevkalede büyük bir makam ve mevkiye erişir, ömrü uzun olur. Deniz suyundan susuzluğu geçecek kadar içtiğini gören kimsenin ömrü uzun olmakla beraber eline bolluk içinde geçineceği kadar servet girer.

Denizden su almak istediğini gören kimse, hükü­metten bir şey ister, sudan verildiği kadar amacına erer. Deniz suyun­dan kova, testi, bidon gibi bir şeye doldurduğunu gören kimse, Allah tarafından servet, sermâye, kıymetli bir eşya veya paraya sahip olmak­la beraber mülke mazhar, devlet ve rahat ile huzurlu ve mutlu bir ha­yatı olur.

İslam Ulemaları şöyle buyuruyor: Deniz rüyaları ender ve anlamlı güzel rüyalar dandır.  Genelde hayır ile yorumlanır. Denizde yıkandığını görmek ne anlama gelir, günahlardan tövbeye ve arınmaya işarettir. Bir kimse Deniz üzerinde yürüdüğünü görse ve ayakları da ıslanmıyorsa, yani rüyada denizde yürüdüğünü görmek cehennem ateşinden emin olmaya veya kurtuluşa işaret eder.

Rüyada Deniz Görmek ile Alakalı Uyarıcı ve Bilgi verici Yorumlar

 • Denize girip yüzemediğini gören kimse, hapsolur.
 • Denize işediğini görmek, hatada ısrara işarettir.
 • Denizden tuzlu su içti­ğini görmek, haramdan mal kazanmaya.
 • Denizden tatlı su içtiğini gör­mek, helâl mal, mülk, para, altın gibi kıymetli şeylere,
 • Taş­ kın deniz üzüntü, fitne ve çapulculuğa,
 • Deniz suyunda kaybolmak bü­yük bir belâ çıkmasına ve sonradan, uydurma bir şey çıkmasına,
 • Denizde kaybolmak, halkın arasında rağbet bularak benimsenmesine yorumlanır.
 • Deniz de boğularak ölüm İslam’dan çıkarak vefâttır.
 • Denize gömüldüğünü görmek, selâmetle yolculuğa işarettir.
 • Denizin üzerinde yürüdüğünü gören kimse, yolculuğa gider, hayra kavuşur.
 • Denizden su aldığını gören kimse, devlet yönetici­sinden veya hükumetten para alır.
 • Okyanus görmek, büyük, şevketli, kuvvet ve kudret sâhibi bir devlet başkanı ile tâ­bir olunur.
 • Tuzlu denize girmek rüyâsı iyi değildir, diyenler de vardır. Suyundan içmek de hayır sayılır.
 • Rüyada Bol tuzlu deniz görmek, üzün­tü, keder ve büyük bir felâkettir.
 • Denizin aktığını görmek, o bölge yö­neticisinin değişmesine tâbir edilip, yorumlanır.
 • Kan denizi görmek, o yer­de fitne ve fesad çıkmasıyla kan akmasına yorumlanır.
 • Denizde akıntının durduğunu görmek, devlet başkanının veya hükumetin işlerinin durmasına,
 • Deniz suyundan içtiğini gören kimse, içtiği derecede âlim ve edip olur.
 • Denizi geçen ise, düşmanın malını ganimet olarak alır.
 • Bulanık ve çamurlu denizde battığını görmek, bir belâya,
 • Denizin üstünde durduğunu görmek, hükumetten ümit etmediği bir bağışa kavuşmaya,
 • Denize gark olarak vefât ettiğini görmek, şehit olmaya işarettir.
 • Denize düşen birini kurtarmak, elinize geçecek iyi bir kazanca yorumlanır.
 • Deniz feneri görmek, mutluluk ve iş kapısı ile yorumlanır.
 • Rüyada Dingin deniz görmek, sıkıntılarının bitmesine, ve üzüntülerden kurtulmaya,
 • Rüyada Çalkantılı deniz görmek, hayatının karışmasına, sevdiği biri ile tartışma yaşamaya,
 • Denizden hazine çıkarmak, bir ganimete, evliliğe ve hayırlı bir işe, bir dost dan destek görmeye,
 • Rüyada Denizin taşması, bulunduğu hanede veya çalıştığı yerde sıkıntı yaşamaya ve kurtulmaya,
 • Denizin suyunun süt, bal, yağ, gibi iyi ve faydalı bir şeye dönüştüğünü görmek, devlet başkanı için hayırlı değildir.

 

Rüyada Masmavi Deniz Görmek

Rüyada masmavi deniz görmek; Rüya sahibi güzel ve ter temiz mavi renkte deniz görmek, Rüyada Masmavi deniz görmek ile aynı tabir edilir. Rüya sahibinin güzel bir hayat süreceğine huzura, ve endişelerden emin olmaya işaret eder. Bazende rüya görenin hayatına yeni değerlerin, gireceğine ve yeni birilerinin hayatına katılacağına işarettir.

Rüyada Deniz Kenarı Görmek

Rüyada deniz kenarı görmek; Bir kimse rüyasında deniz kenarında olduğunu görse emniyette olduğuna işaret eder. Yaşadığı sıkıntılardan kurtulmaya işaret eder. Rüyada deniz kenarı görmek, deniz ortasında olmaktan daha iyi sayılabilir. Bir başka açıdan bakarsak, rahatlama ve huzuru da simgeleyebilir.

Rüyada Deniz Seyretmek

Rüyada deniz seyretmek; Uzaktan denize bakmak yada deniz kenarında, tepede yada yeşil bir alanda denizi seyrettiğini görmek, feraha ve huzura mal, mülk, servet, ile yükselmeye işlerde başarıyı elde etmeye, bazende miras ile tabir edilir ve rüyanız tasvir edilip yorumlanır.

Rüyada Denize Açılmak

Rüyada denize açılmak; Yüzerek veya Denize tekne veya kayıkla açılmak, cesareti ve özgürlük arayışınızı temsil eder. Bu rüyayı gören kişi eğer ehli biriyse güç ve azamet ile insanları etkisi altına alır. Rüyada denize açılmak, bazende başarılı bir iş ile o işte yükselmeye işaret eder.

Rüyada Denizde Durmak ve Oturmak

Rüyada denizde durmak veya oturmak; Denizin tam ortasında veya bir kısmında olduğunu ve bir şey yapmayıp sadece beklediğini görmek, elem ve tasa içinde olmaya sıkıntıları için çözüm bulmamaya, ve ümidini kaybetmiş bir konu hakkında elleri kolları bağlı beklediğine, ve bu şekilde devam ederse üzüntü duyacağına işaret eder. Denizde oturmak veya durmak kişi için sıkıntılıdır.

Denizde Yıkanmak Temizlenmek

Rüyada denizde yıkanmak; Deniz kenarında kişi eliyle suyu alıp üstünü ve giysilerini yada bedenini temizlediği görse, bu kimse tövbe eder. Rüyada denizde yıkandığını görmek; günahlarından emin olur ve kurtulur, günahlarına mağfiret diler. Rüyada Denizde Yıkanmak, hasta için şifa bulmaya, fakir için bolluk ve genişliğe, normal biri için de her ikisi dahilinde zafere ve günahlardan tövbeye işaret eder.

Rüyada Fırtınalı deniz görmek

Rüyada fırtınalı deniz görmek; Denizde çok fırtına olduğunu ve kendini bunu izlerken görmesi, yada bu fırtınalı denizde olduğunu görmesi, iki türlü tabir edilir. İçinizdeki duygu karmaşalarını sembolize etmektedir. Hislerinizin değişmesi, ve istemeyerek ten çevreye ve kendine zarar vermesine, rüyada denizi fırtınalı görmek ve izlemek, sosyal yaşantısında fazla abartıya kaçmaması gerektiğine harcamalarına dikkat etmesi gerektiğine yorumlanır.

Rüyada Denize işemek görmek

Rüyada denize işemek görmek; Bir kimse rüyasında denize işerse, veya rüyada denize işediğini görmek: Hırs ve öfkeye, ve hırslarından ve öfkesinden dolayı büyük sorunlar yaşamaya, daha temkinli davranması gerektiğine, bu rüyayı dikkate alıp günahlardan kaçınması gerektiğine işaret eder.

Rüyada Deniz köpüğü görmek

Rüyada deniz köpüğü görmek; Deniz kenarında veya ortasında, Rüyada deniz köpüğünü gören kimse: Günahlarının affına ve bağışlanmaya, hatalarından vazgeçip tövbe etmesine, bazende bu halden sonra iyi mertebelere ereceğine rüyanız delalet eder. Rüyada Deniz köpüğü gören kişi, bazende zengin olur diye yorumlanır.

Rüyada Deniz kıyısı görmek

Rüyada deniz kıyısı görmek; Bir kimse rüyada deniz kenarında yani kendini rüyada deniz kıyısında görmüşse, bazı rüya alimleri şöyle buyuruyor: Rüyada deniz kıyısı görmek, elem ve tasalardan, sıkıntılardan, hastalıklardan, kötü ve haset kimselerden emin olmaya ve varsa dertleri kurtulacağına alamettir.

Rüyada Deniz Dalga sesleri duymak

Rüyada deniz dalgası ve sesi görmek; Rüyada bir kimse denizin dalgalandığını ve bu dalgaların seslerini işittiğini görmesi şöyle yorumlanır. Rüyada Dalga sesi duymak, bir haber alacağına veya bu haberden haberdar olduğuna, bir sırrı işitmeye veya sırrı ifşa etmeye, ifşa olunmasına delalet eder.

Rüyada Denize girmek görmek

Rüyada denize girmek; maddi ve manevi rahatlamak demektir. Rüyada Denize girdiğini gören kimse, büyük bir devlet başkanının huzuruna girer veya azim bir devlete erer. Makamı yükselir ihtiyaçları giderilir, denize girip çıkamayan yeni bir iş alır ve o işte yükselir. Rüyada denize girmek, bir hal den başka bir hale ermeye de yorumlanır.

Rüyada Durgun ve Saf Deniz görmek

Rüyada Denizi saf ve durgun ve düzgün görmek, adil devlet başkanına; Rüyada Durgun deniz görmek, hayatının yola girmesine karmakarışık durumların izalesine, bazende varsa büyük bir sıkıntısı bundan kurtulmaya tasvir edilir.

Rüyada Denizden Su içmek görmek

Rüyada denizden su içmek; sakin ve düzgün denizden su içtiğini gören kimse, âdil devlet başkanından veya vekillerinde hayır görür. De­nizi tamamen içtiğini gören kimse, eğer buna ehil ise, büyük bir mül­k istek ve arzusuna kavuşmuş olur. Rüyada Deniz suyu içmek; Eğer halktan biri ise, büyük bir hayra erer.

Rüyada Deniz Suyu içmek

Rüyada deniz suyu içmek hakkında rüya tabiri alimleri şöyle demiştir. Kirmâni (r.a.) demiştir ki: Rüyada denizden su içtiğini ve suyun soğuk olduğunu gören kimse, biriyle davâ ve münakaşaya düşer, rüyâ sâhibi âlimlerden ise, ilmi artar, devlet başkanının yakınlarından ise, başkanın itimadına kavuşur. Denizden sıcak su içtiğini gören kimse, belâya ve sıkıntıya düşer. Eğer içtiği su tatsız ve kötü kokulu ise, düş­manının kendini yeneceğine, bir rivâyete göre hükümet tarafından, çözümü zor ve karışık olan işlerinde zorluk çıkarılmasına tâbir edilip, yorumlanır.

Rüyada Deniz Hayvanlarıyla Konuşmak

Rüyada deniz hayvanlarıyla konuşmak; Câbir’ül Mağribi (r.a.) demiştir ki: Deniz hayvanlarından birinin kendisiyle konuştuğunu görmek, hükümetin sırlarının dışarıya sızmasına, denizin dalgalanıp karıştığını ve havanın karardığını görmek, kargaşa ve isyana, yaşlı ve ça­resizlerin çokluğuna tâbir edilip, yorumlanır.

Rüyada Denizin Kuruduğunu görmek

Rüyada denizi kurumuş görmek; Câbir’ül Mağribi (r.a.) demiştir ki: Rüyada denizin kuruduğunu görmek, zamanın devlet başkanı veya memleketi idâre etmekle görevli olanlarının vefâtına veya askerinin çok zayiat vermesine veya mağlûp olmasına, denizi bir damla kalmayıncaya kadar içtiğini görmek, rüyâ sâhibinin lâyık ise, büyük mülke ve ilme nâil olmasına ve bununla za­fer kazanmasına, eğer ehil değilse işlerinde başarılı olmasına tâbir edi­lip, yorumlanır.

Bulanık Deniz görmek

Rüyada bulanık deniz görmek; denizi bulanık ve herke­sin bildiği gibi dalgalı hâlde görmek, zorba ve zâlim bir devlet başkanına tâbir edilip, yorumlanır. Arkadaş çevrenize dikkat etmelisiniz sizi sıkıntıya sokacak arkadaşlarınız olacağına delalet eder.

Rüyada Dalgalı Deniz görmek

Rüyada Dalgalı deniz görmek; bazı sorunlardan sonra gelecek güzel mutlu günlere işaret eder. Hayatının hiç ummadığı bir anda karışacağına ve arzularına kavuşmasının gecikeceğine, umudunu yitirmemesi gerektiğine yorumlanır.

Rüyada Denizde Boğulmak görmek

Rüyada denizde boğulmak görmek; İbni Şirin rahmetullah demiştir ki: Denizde boğulduğunu sonra kurtulduğunu gören kimse, Dünya işlerinde sıkıntıya düşer sonra bunlardan kurtulur. Denize girip suyun dibine kadar battığını ve çamura bulandığını gören kimse, devlet yöneticisi veya hükumetten üzüntüye düşer. Kendini Denizde boğulmak üzere görmek, ve kendisini bir kurtaran olmadığını, sâhili göremediğini gören kimse, hükümet tarafından bir belâya düşer ve bundan kurtulamaz.

Rüyada Denizi Uzaktan görmek

Rüyada Denizi uzaktan görmek; bu rüyayı gören kimse, ve yanına yaklaşamayan bir şey ümit eder fakat ona ulaşamaz. Uzaktan denize bakmak, Rüyada deniz manzarası izlemek, hayal ettiği özlem duyduğu hayat için mücadelesinde başarılı olacağına yorumlanır.

Rüyada Deniz Olmayan Yerde Deniz görmek

Rüyada Deniz olmayan bir yerde deniz meydana geldiğini görmek; devlet başkanı veya askerin oradan geçmesine tâbir edilip, yorumlanır. Bazen de büyük bir devlet yatırımı almaya ve rüyanın görüldüğü mahalle iyi bir yatırımın geleceğine işaret eder.

Rüyada Denizden Yenilecek bir şey çıktığını görmek

Rüyada denizden bir şey çıktığını görmek; Câbir’ül Mağribi (r.a.) demiştir ki: Denizden yenilecek bir şey çıkardığını görmek, helâl rızık elde etmeye, denizden mâden ve mücevher ve sair hayatta beğenilen bir şey çıkardığını görmek, hayırlı bir haber veya maddi-manevi bir destek maddi menfaat ve yardımlaş­maya, çıkardığı şey çirkin ise, düşmana zafere, rüyâ sâhibi âlimlerden ise, ilminin artmasına, denizden zararlı bir şey çıkardığını görmek, düşmanın memleketi işgâline tâbir edilip, yorumlanır.

Rüyada Denizde Yüzdüğünü Görmek

Rüyada Denizde yüzdüğünü görmek; devlet yöneticisi tarafın­dan sıkıntıya düşmeye veya hasta olmaya. Yüzmekten çıktığını gör­mek, kederden kurtulmaya ve hastalıktan şifâya, denizi bir tarafından diğer tarafına geçtiğini görmek, sıkıntısından kurtulmaya tâbir edilip, yorumlanır. Denizde yüzmek için uğraştığını gören kimse, bir işe girerek onunla uğraşır, Bir rivâyete göre mahkum olarak kurtulmaya çalışır.

Rüyada Deniz Üzerinde Yürümek

Rüyada deniz üzerinde yürümek; her işin üstesinden gelen kimseye işaret eder. Rüyada Denizin üzerinde yürüdüğünü görmek; ve ayaklarının ıslanmadığını gören kimse, cehennem ateşinden kurtulur ve Dünya’da iyi insanlardan olur. Rüyada denizde yürüğünü görmek, bahtın şansın, talihin kısmetin açılmasına yorumlanır.

Rüyada Denizden Su almak görmek

Rüyada Denizden su almak veya aldığını gören kimse, devlet yönetici­sinden veya hükümetten para alır. Veya hükümetin maddi-manevi desteğiyle ilim tahsil eder. Denizden su almak istediği halde engellen­diğini gören kimse, hükümetten para almak isterse de alamaz, veya ça­lışırsa da ilim tahsil edemez.

Rüyada Denizde Gusül Abdesti almak

Rüyada denizde gusül abdesti almak; Rüya sahibi kişi rüyasında denizde abdest yani gusül abdesti aldığını görse, denizde guslettiğini görmek, günahla­rının af olunacağına, servet, sermâye, kıymetli bir eşya veya paraya sa­hip olmakla beraber mülkünün artacağına tefsir edilir.

Rüyada Denizi İkiye Bölmek

Rüyada denizi ikiye bölmek veya bölünmüş görmek; Kendi ile gideceği yol arasında denizin engel olduğunu gören kimse ve denizi elleriyle ikiye bölen kişinin rüyası eğer yolcu ise, yol­culuğundan geri kalır veya hükumet, işlerine bir engel çıkarır. Suyu tuzlu veya acı ve bulanık bir denizde veya gölde battığını gören kimse, şiddetli tasa ve kedere düşer. Denize dalıp suyun altında kaldığını gören kimse, ve bunda zahmet çeken öldürülür veya şehit olur. Bir rivâyete göre gü­nahlarına tövbe bile etmeden âniden ölür.

Modern Rüya Tabirlerine göre

Rüyada deniz modern rüya tabirlerine göre yorumu; Ebû Sâid’ül Vaaz (r.a.) demiştir ki: Rüyâda görülen Tatlı sulu bir gölün kuruması, büyük bir âlim veya cemaat liderinin vefâtına, Bir rivâyete göre bir insanın denize garkolması devlet yöneticisi tarafından ölümü­ne işarettir.

Rüyada Denize Düştüğünü görmek

Rüyada Denize düştüğünü görmek; kâh çıkıp kâh battığını ve ellerini hare­ket ettirerek yüzdüğünü gören kimse, yüksek makama ve devlete ka­vuşur. Denize girdiğini ve sonra çıktığını gören kimse, Dünya’dan di­ne ve iyiliğe yönelir.

Bâzı rüyâ tâbiri âlimlerine göre: Denize gark olmak rüyâsı Dünya nimetleri ve servete tâbir edilip, yorumlanır. Bir şey çıkarmak üzere denize daldığını gören kimse, bir işi ve makamı veya bir şeyi elde et­meye gayret eder. Eğer denizden aradığını bulup çıkarır ise, zorlukları atlatıp başarılı olur.

Bâzı rüyâ tâbiri âlimlerine göre:  Deniz suyunun bir yeri bastığını, her tarafı kapladığını görmek, oraya bir âdil devlet başkanı veya memleketi idâre etmekle görevli olanların gelip halkın ondan fayda ve iyilik, maddi menfaat ve yardım görmesine;  uzaktan denizi görmek, ar­zu ettiği devlet ve ikbale yaklaştığına rüyanız yorumlanır.

Deniz Rüyası psikolojik anlam ve yorumu

Rüyada deniz görmek, bilinçaltı ve bilinç dışı değilde bilincinizin arasındaki gidip gelme arasında var oluşunu simgelemektedir. Deniz duyguları hisleri simgeler. Deniz bazen aşk, umut, ümit ve iyi hevesleri temsil eder. Denizde acı çekmek, sıkıntı duymak olduğu gibi eğlence ve mutluluk’da vardır. Rüyada deniz aslında Bilinçaltınız ile size uyarıcı ve bilgi verici rüyalardan olabilir bu rüyaya önem göstermelisiniz. Size duygularınızın ne olduğunu ve ne anlama geldiğini, kaderi nispeti bir takım haberlerden vermeye çalışıyor.

Önemli Not: İslami Kaynaklardan oluşturulan ve Diyanet yorumlarıyla desteklenmiş, Büyük alim ve Ulemaların yorumlarıyla, oluşmuş tüm İslami Rüya Tabirleri Ansiklopedilerin’de yer alan İslami Rüya Tabirleri ile Rüyada Deniz görmek ile alakalı tüm ayrıntılı yorumları okudunuz, daha farklı ve karışık bir rüya gördüyseniz bizimle paylaşın, rüyanızı kişiye özel yorumlayalım.

İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

 1. su dedi ki:

  Rüyamda denizi kenardan izliyordum. Denizde bir kız vardi ve suda duruyordu. Bende acaba suda nasıl öyle duruyor diyordum. Kizin yaninda birileri daha vardi ve guluyorlardi. Gercek hayatimda kizin denizde durdugu gibi bende durabiliyorum ama ruyamda yapamiyormusum gibi şaşırıyordum.

 2. Nermin dedi ki:

  Denizin içindeyim birtane turuncu rengte balık var ben elimi birbirine vuruyorum balık sese geliyor ve balıkla oynuyorum sonra balık ikitane oluyor tekrar alkışlıyorum ve tüm deniz analarinin geldiğini ve büyük bir balığın yanımdan gittiğini görüyorum

 3. Murat gülbüz dedi ki:

  Rüyamda hafif dalgalı denize daldım içi saftemizdi denizin içinde tekrar daldım ve rüya oldurunu annadım kötü birşey olmasındiye uyandım Saygılar

 4. İncilay dedi ki:

  Rüyamda kalabalık uzun bir sıraya girmişim herkes denizin ortasından karşıya gecicek ve ben insanların önünden geçerek karşıya geçmeye çalışıyorum deniz siyah ve kurumuş taş haline gelmiş ve ben içinden yüzerek geçmeye çalışıyorum ama ilerleyemiyorum

1 10 11 12
Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca