Rüyada “Deli” Görmek

Deli
Rüyada Deli Görmek; üç şekilde tabir olunur: Zalim ve sert bir kimse, dininde bozguncu ve günahkar insan, edepsizliği ile tanınan adam demektir.
Rüyanın Tabiri : neye işarettir? , ne demek , manası , anlamı

RÜYADA DELİ: Rüyada deli olduğunu görmek, faizden haram para kazanmaya yorumlanıp tabir edilir. Rüyada Deli Görmek; Cinnetten sar’aya tutulup aklını kaybeden ve kendini bilmez olan bir belaya uğrar, ya sihre tutulur, ya malı yağma olunur, herhalde bir büyük bir felakete düşer.

İslami Tabirleri: Deli rüyası; bir çocuğun deli gibi divane olması babasına servet, sermaye, kıymetli bir eşya veya paraya sahip olmakla beraber zenginliktir.

Diyanet Yorumları: Deli rüyada görmek; Zalim ve sert devlet yöneticisi, azgın hayvan, dininde bozguncu ve günahkar insan, edepsizliği ile tanınan adam, inatçı düşman.

İmamı Nablusi (r.a) diyor ki: Rüyada Deli olmak; yanında bir meczup olup bundan korktuğunu ve ondan kendisine bir zarar gelmediğini görmek, bir zararı ve kötülüğü dokunacak bir kimsedir ki rüya sahibi onun şer ve zararından korunur.

Rüyada Delirmek

Rüyada Delirmek; rüya sahibinin delirmesi, bir musibete uğramaya ve canının sıkılmasına, bazı tabircilere göre bu rüyayı gören bir sihre aklını verir ve kendinde sihir olduğunu düşünür denilmiştir.

Rüyada Deli Olmak

Rüyada Deli olmak; delirmek gibi yorumlanır. Buna ilaveten bu rüyayı gören kimse, umduğu gibi hayatında gelişmeler olmasını ister olmaması onu bozguna uğratır denilmiştir.

Rüyada Deli Kadın Görmek

Rüyada Deli Kadın Görmek; Bazı rüya tabiri alimlerine göre:  Delirmiş kadın Dünya ile tabir olunur. Bir meczup kadını kendisine yüz dönmüş görmek, feyz ve bereketli bir senedir.

Rüyada Deli Adam Görmek

Rüyada Deli erkek görmek; bu rüyada görülen kişinin deli ve divaneliği ise, o senenin verimli ve bereketli olması, ucuzluğudur. Rüyada Deli birini görmek; İslami kaynaklara göre bu şekilde tabir edilmiştir.

Rüyada Deli Kovalamak

Rüyada Deli Kovalamak; bu rüyada çirkin olan bir hali görmek, olası şeylerden birinden zarar gelmesine, meczubun bu hareketinden kendisine bir kötülük gelmediğini görmek, selamet ve emniyete tabir edilip, yorumlanır.

Rüyada Deli Rolü Yapmak

Rüyada Deli Rolü yapmak; ayrılık ve uzaklaşmaya işaret eder. Rüyada Deli rolü yapan birini görmek; rüya gören kişi bir mühlet sevdiklerinden ayrı kalır denilmiştir.

Rüyada Deli Doktoru Görmek

Rüyada deli Doktoru Görmek; musibetlerden ve sıkıntılardan kurtulmaya, aksiliklerin ortadan kalkmasına, beklenmedik gelişmeler ile hayatının değişmesine işaret eder.

Rüyada Deli Dövmek

Rüyada Deli Dövmek; bu rüyayı gören kimse bir sıkıntıdan dolayı çevresinde bir takım kişileri suçlar ve o kimselerin kötü nazarını alır demişlerdir.

Rüyada Deliden Kaçmak

Rüyada Deliden Kaçmak; itibarın artması ve dünyalık kazançlar elde etmek ile yorumlanır. Rüyada Delinin kovaladığını görmek; başına gelecek güzel bir olaya delalet eder.

İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

  1. Tugba dedi ki:

    Merhaba
    Ben rüyamda bir köy dügününde buldum kendimi dügün evi disindaydim yillardir konusmadigim ve samimiyetimi kestigim kuzenimle. Sonra basinda yazmasi olan kücük bir kiz cocugu 11-12 yas arasi gördüm. Cocuk bana yaklasti annesinin nerde oldugunu sordum tuvalette gelecek dedi ve o sirada ellerine dikkat ettim bas parmaklari islak idi ve yamilmisti. Akil hastasi oldunu anlamamistim henüz. Sonra dügün evine girdik ve kiz bizi takip etti kuzenim hoslanmamisti ve kaciyordu. Ben ise kizin ellerini oksayip alnindan öptüm. Ve elini tutup yanimda götürdüm kiz avucumun icine dokundu cok yumusak ve cok tatli gülüyordu. Kuzenim o arada kayboldu.Sonra akil hastasi oldunu fark ettim. Ablam annem falan tanidigin bir kücük belki bir kac aylik cok güzel bir kiz bebegini seviyorlardi ve akli yerinde olmayan kizda yanimda idi. Herkes o bebekle ilgileniyor kizi görmemezlikten geliYorlardi hatta bazi yasli teyzeler o deli diyorlardi ama cok masum ve tatli bir gülüsü vardi ve Ben o kizi sevdim sevgimi bebege degilde akil hastasi kiza verdim onu öptüm ona sarildim ve o bana cok sevgi dolu bakti Birden annemi gördüm ve hüngür hüngür aglamaya basladim neden kimse onunla ilgilenmiYor günah degil mi diye Annem ise aglama herkes sana baniyor dedi sonra uyandim bu ne anlama geliyor?

Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca