Rüyada “Davul” Görmek

Davul
Rüyada Davul Görmek değersiz, çirkin ve yalan söze işarettir. Rüyada Davul çalmak, açıktan mekruh bir şeye, Davulcu görmek; sıkıntıya işaret eder.
Rüyanın Tabiri : neye işarettir? , ne demek , manası , anlamı

RÜYADA DAVUL: Rüyada Büyük davul görmek, değersiz, çirkin ve yalan söz, Rüyada davul görmek verdiği sözden vazgeçmek demektir. Davul rüyası açıktan mekruh bir şey yapmakla tabir edilir.

İslami Tabirleri: Rüyada Davulla oynamak veya evinde davul çalıp oynadığını görmek; davulla oynayıp ve bağırıp çağırdığını gören kimseye bir musibet erişir.

Diyanet Yorumları: Davul rüyası sıkıntıya girmeye ve kabalığa yorumlanmaktadır. Rüyada davul sesi duymak cahil bir kimse ile tartışma demektir.

İmamı Nablusi (r.a) diyor ki: Davul rüyada görmek; yalan ve çirkin söz duymaya ve verdiği sözlerden vazgeçen bir kimseye yorumlanır.

Rüyada Davul Görmek

Rüyada görülen davul boş bir haber olarak yorumlanır. Rüyada Davul görmek ve davul almak veya sahibi olmak ve davulu olduğunu görmek;  koğucu yahut şarap satan bir kimse ile tabir olunur.

Rüyada Davulcu Görmek

Rüyada Kadınlara ait davulu görmek; batıl yollarla elde edilen, az faydalı ve düşmanı çok olan bir ticarete delâlet eder. Rüyada davulcu görmek, verdiği sözden cayan bir kimseye yorumlanır.

Rüyada Davul Çalmak

Kirmâni (r.a.) demiştir ki: Rüyada davul çalmak verdiği sözden ve taahhütten caymaya ve batıl işe, davul çalıp oynamak büyük bir belanın gelmesine işarettir.

Rüyada Davul Çaldığını Görmek

Rüyada Ramazan Davulcusu Görmek değersiz, çirkin ve yalan söze işarettir. Rüyada Davul çalmak, açıktan mekruh bir şeye, Davulcu görmek; sıkıntıya işaret eder.

Rüyada Ramazan Davulcusu Görmek

Rüyada Ramazan davulcusu görmek; uyarı ve ikaz almaya ve zengin umursamaz bir kimseden yardım görmemeye işaret eder. Rüyada sahurda davul çalan birini görmek; iyiliğe ve hayra yönelmeye işaret eder.

Rüyada Bando Davulu Görmek

Bando davulunu görmek; yalan habere, düğüne ait davulu görmek de başkana haber götüren kimsenin ölümüne delâlet eder.

Rüyada Sahur Davulu Duymak ve Görmek

Sahur davulu gibi vakti unutturmamak için çalınan davulu görmek; çok fazla kibirlenen zengin bir kimseyi görmeye delâlet eder.

Rüyada Davul Sesi Duymak

Câferi Sâdık (r.a.) demiştir ki: Kös ve davul çalmak yalan ve uydurma söze delâlet ettiğinden hayırsızdır. Rüyada Davul sesi duymak hayırsız bir kimseyle muhatap olmak demektir.

Rüyada Davullu Zurnalı Düğün Görmek

Rüyada Davullu zurnalı düğün görmek; Bekar için evlilik demektir. Davul görmek, iri, yarı ve işe yaramaz bir adamla tabir edilir.

Rüyada Davul Çaldığını Görmek

Rüyada Davul çaldığını görmek; Sıkıntılı bir döneme işaret eder. Ebû Sâid’ülVaâz (r.a.) demiştir ki: İdarecilerin kös ve davul görmesi hayırlıdır. Çünkü mızıka ve mehter devletin güç ve azametini gösterir.

İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

  1. fatma dedi ki:

    Rüyamda kedim safur davul çalıyorum ne anlama gelir

Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca