Rüyada “Damat” Görmek

Damat
Rüyada Damat Görmek düşmanına galip gelmek, Rüyada Damat olduğunu görmek; istediğine kavuşmak demektir. Rüyada damat görmek tabiri

RÜYADA DAMAT GÖRMEK: Bekar bir kimse rüyada damat görse; Düşmanına galip gelir. Evli bir kimse rüyada damat görse; dilediği bir şey kolaylıkla gerçekleşir. Rüyada Damat olduğunu görmek; muradına nail olmak demektir.

İslami Tabirleri: Damat rüyada görmek; erkek ve kadın için sevinç ve zafer demektir. Rüyada damat ile konuşmak umduğuna kavuşmak demektir.

Diyanet Yorumları: Damat rüyası diyanete göre şöyle yorumlanır; damat rüyası kısmet ve evlilik ile ve düşmana karşı kazanılan bir zafer ile yorumlanabilir.

İmamı Nablusi (r.a) diyor ki: İslami kaynaklara göre rüyada damat görmek; kendini damat görmek, israfa ve kayba, bir başkasını damat görmek çevresine karşı iyi bir hal alacağına işaret eder.

Rüyada Damat Olduğunu Görmek

Rüyada damat olmak; sıkıntı ve zarara uğramak demektir. Rüyada Kendisini damat olarak görmek, rüya gören kimsenin malını, mülkünü ve arkadaşlarını harcayacağına işarettir.

Rüyada Damatlık Görmek

Rüyada bekar kimse damatlık görse en yakın zamanda evlenir denilmiştir. Rüyada Damatlık görmek; beklenen bir şeyin gerçekleşmesine ve kazanılacak bir davaya işaret eder.

Rüyada Damatlık Giymek

Rüyada damatlık giymek; rüya sahibinin bir konuda başarı elde etmesine ve beklediği bir şeyin kolayca gerçeklemesine işaret eder. Rüyada damat görmek, düşmana karşı elde edilecek bir başarı demektir.

Rüyada Damadı Olduğunu Görmek

Damadı olmayan bir kimsenin, rüyada damadı olduğunu görmesi, rüya görenin düşmana galip geleceğine işarettir.

Rüyada Damat Tıraşı Görmek

Rüyada damat tıraşı olmak; beklediği gibi bir konunun gerçekleşmesine ve seyahate çıkmaya yorumlanır. Rüyada damat tıraşı görmek; bir toplantıya yada görüşmeye delalet eder.

Rüyada Damat Ayakkabısı Görmek

Rüyada Damat ayakkabısı görmek; kısmet ve şans demektir. Bekar bir kimse rüyada damat ayakkabısı görse, yakın zamanda evlenir veya bir düğüne gider denilmiştir.

Rüyada Damat Adayını Görmek

Rüyada Damat adayını görmek; beklediği gibi bir işin iyi sonuçlanmasına ve bir konuda plan yapıp başarı elde etmeye yorumlanır.

Rüyada Damat Halayı Çekmek

Rüyada Damat halayı çekmek; bir yere davet edilir ve gittiği davette iyi karşılanır denilmiştir. Rüyada damat halayı çektiğini görmek; hüzün ve kederden kurtulmak demektir.

Rüyada Damat Bohçası Görmek

Rüyada Damat Bohçası görmek; bir iş hazırlığı yada evlilik hazırlığı demektir. Bu rüyayı gören kimse yeni bir iş kurar yada bekar ise evlilik için hazırlık yapar ve bir gecikme yaşanır denilmiştir.

Rüyada Gelin ile Damat Görmek

Rüyada Gelin ile damat görmek; rüyayı gören kimse, hayal kuran ve iyi niyetli bir kimseden yardım görür ve bu kimsenin dünyasına dahil olup onla dostluklarını arttırır denilmiştir.

İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

 1. Oya 21 / İSTANBUL / ATAŞEHİR'den rüya sordu. Hayırdır inşallah bu sabah rüyamda damat gördüm. Rüyada damat görmek İslami anlamıyla rüyamı yorumlarmısınız? dedi ki:

  Rüyada sevdiğimi damatlıkla görmek neye işareet eder. Kısacası rüyada damat görmek islami kaynaklarda nasıl tabir olunur. Rüyam kısaca anlatayım hayırlara çıksın rüyamda sevdiğim erkeği damatlıkla gördüm gülüyordu çok mutluydu bu rüyanın islamdaki yeri nedir tşk edrm.

  1. Rüya Yorumu dedi ki:

   Merhaba oya rüyada damat görmek islami kaynaklara göre müjde ve sevinç demektir. Sevdiğin erkeği rüyada damatlık giymiş ve damat gibi görmek eğer isterse o kimseyele evlenebilir olduğuna işaret eder.

 2. Rüyamda eşimin damat olduğunu gördüm. Rüyada damat görmek ne anlama gelir? ( Yasemin ) dedi ki:

  merhaba rüyamda eşim başka bir kızla evleniyordu ve dans ederken beni gördü ağladı eşimi damatlık kızı ise gelinlik ile gördüm

  1. Rüyanızın yorumu dedi ki:

   Merhaba Yasemin, Rüyada eşimin damat olduğunu gördüm, aile içinde bazı sıkıntılar olduğuna ve bu sorunların giderek içinden çıkılmaz bir hal almasına ve hane içinde huzurlarının kaçmasına yorumlanır.

 3. Deniz dedi ki:

  Erkek arkadaşım rüyasında bir kızla bakıştığını sonrasında kızın onu aşağıya çağırdığını erkek arkadaşım aşağıya indiğinde kızı gelinlikle gördüğünü kızın ona evlenme teklifi edip kaçırdığını yolda zorla damatlık giydirildiğini ve çingenelerin müzik çaldığını görmüş bu ne anlama geliyor ikimizde çok merak ediyoruz yorumlayabilirmisiniz teşekkürler

 4. songul dedi ki:

  Yorumunuzruyamdabana karsı ıyı olan saygıllı cok sevdıgım damadımın kotu davranması kaynanasına budagercek hayatta ıkı dunur arasında kırgınlık olduktan sonra goruluyor rror a yYorumunuzruyamdabana karsı ıyı olan saygıllı cok sevdıgım damadımın kotu davranması kaynanasına budagercek hayatta ıkı dunur arasında kırgınlık olduktan sonra goruluyo rror a yYorumunuzruyamdabana karsı ıyı olan saygıllı cok sevdıgım damadımın kotu davranması kaynanasına budagercek hayatta ıkı dunur arasında kırgınlık olduktan sonra goruluyo rror a y

 5. Aleyna dedi ki:

  Meraba dün bi rüya gördüm gelinlik giymiştim sevdigim cocukla suan ayrıyız ama oda ruyamda damattı evlendirme dairesindeydik annemide gördüm insanlarda vardı bi anda oynamaya başladık fakat şarkı çalmıyodu damada lavobaya götürürmüsün beni dedim kapıdan çıktık ve ordan kaçtık yolda yürürken biri sevgiline sahip çık dıye bi söz kullandı sonrada uyandım lütfen cevaplarmısınız çok merak ediyorumda biraz saçma kusura bakmayın

 6. busee dedi ki:

  Merhaba sevgilimle ayriyiz ve ruyamda annemle beraber dugun salonuna baktigimizi gordum garip ki ayrildigimiz halde sevgilim geliyodu hesapta bizr denemelik grlinlik ve damatlik verilerek salonu denememizi soyluyorlardi hosnut kalmamiz icin ben tabi ayri olarak dusunurken ruyamda sevgilim gayet mutluydu guzel bi damatlik giymis bende kabarik uzun dantelli temiz bir gelinlik giymistim lutfen bana bu ruyayi yorumlarmisinizz

 7. hilal dedi ki:

  Rüyamda evlendiğimi görüyorum ama ne damadın damatlıgi nede benim gelinliğim vardi ama yarın evlencektik rüyamda bunu yorumlarsanız sevinirim

 8. Ercan dedi ki:

  Rüyada damatlık girdiğimi gördüm ama eşim yoktu ama hissediyorum birisi var aklımda

Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca