Rüyada “Dam” Görmek

Dam
Rüyada Dam Görmek; iyi huylu bir hanıma makam ve mevkiye, Rüyada Dam akması; üzüntü ve keder, Rüyada Dam Çökmesi ayrılık ve uzaklaşma demektir.
Rüyanın Tabiri : neye işarettir? , ne demek , manası , anlamı

RÜYADA DAM: Rüyada görülen Bilinmeyen bir dam veya çatı hanıma, belli bir dam da şeref ve izzete nail olmaya işarettir. Rüyada Bir dama çıktığını gören kimse, şeref, izzet ve yüksek mertebeye erer.

Rüyada Dam Akması 

Rüyada Damdan Su Akması ve rüyada evin damının aktığını görmek; o evde yaşanan tatsızlıklara ve sıkıntıya delalet eder. Rüyada dam akması, sıkıntılı bir haber almaya yorumlanır.

Rüyada Dama Çıkmak

Rüyada Dama Çıkmak sıkıntı ve evhamlardan kurtulmak demektir. Rüyada Dama çıktığını görmek beklenmedik bir konuda yaşayacağınız bir tartışmaya yorumlanır.

Rüyada Dam Görmek

İmâmı Nablûsi (r.a.) diyor ki: Dam görmek, kadri yüce bir kadın ve bir rivayete göre böyle bir adam ile tabir edilir. Rüyada Dam görmek; izzet ve şerefe temiz ve büyük bir dam görmek, şan ve şöhrete delalet eder.

Rüyada Eski Dam Görmek

Rüyada Eski kırık dökük ve delik bir dam görmek yukarıda anlatılan iyi hallerin tam tersi ile yorumlanır. Kısaca sıkıntı ve hüzne ve zarara uğramak demektir.

Rüyada Dam Çökmesi

Rüyada Dam çökmesi veya Damlar üzerine indiğini görmek; eğer yaz mevsiminde ise; rahatlığa, üzüntü, sıkıntı ve hastalıkların gitmesine işarettir.

Rüyada Dam Süpürmek

Damda ot bittiğini görmek, hayırlı değildir. Dam üstünde birtakım adamlar görmek de iyi değildir. Rüyada Dam Süpürmek; dam temizlemek, kişinin hanesinde yaşanacak bir kargaşaya delalet eder.

Rüyada Evin Damını Görmek

Bazı tabirciler de rüyada mükemmel ve büyük bir çatı veya dam görmek; değerli bir erkeğe de işarettir, demişlerdir.

Rüyada Dam Delinmesi Görmek

Yağmur olmadığı halde damdan su akması üzüntü ve kedere düşmeye işarettir. Rüyada Dam delinmesi görmek; eğer su akıyor ise sıkıntı yaşamak demektir.

Rüyada Damda Oturmak

Yaz mevsiminde dam üzerinde oturduğunu gören kimse, rahatlığa ve yiyecek-içecek ve bereketli rızıklara erer, tasa ve hastalıktan kurtulur.

Rüyada Damda Biriyle Konuşmak

Dam üzerinde koştuğunu gören kimse, devlet yöneticisi veya vekilleri tarafından bir belaya uğrar. Bir görüşe göre herkesten sakladığı sermayesi, serveti, parası ve sırları halka aşikar olur. Denilmiştir.

Rüyada Dam veya Çatı Görmek

Güzel bir binanın dam veya çatısını görmek; değerli, sözüne güvenilen, namuslu ve şerefli bir kadınla tâ­bir olunur. Damın güzelliği ve büyüklüğüne yeniliğine göre tabiri ya­pılır.

İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

  1. zehra dedi ki:

    rüyada çamurlu damda oğluyla gezmek

Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca