Rüyada “Dağlamak” Görmek

Dağlamak
Rüyada dağlamak veya dağlandığını görmek; istemediği şekilde harcanan para demektir. Rüyada Dağlamak görmek ile alakalı tabirler ve yorumlar
Rüyanın Tabiri : neye işarettir? , ne demek , manası

RÜYADA DAĞLAMAK: Rüyada bir şey dağlamak veya dağlandığını görmek; istemediği şekilde harcanan para demektir. Rüyada Dağlamak görmek, makbul olmayan tarzda sarf olunan paradır.

İslami Tabirleri: Dânyal (a.s.) buyururlar ki: Rüyada dağlandığını veya birini dağ­ladığını gören kimse, faydasız bir söz işitir ve bundan kalben üzüntü duyar, veya bir suçla itham olunur. Eğer bir hastalık için dağlama ya­parsa rüyâ sâhibinin dinine bağlılığına işarettir.

Diyanet Yorumları: Kirmâni (r.a.) demiştir ki: Rüyada dağlanıp buradan, kan veya irin çıktığını görmek, devlet hizmeti ve hükumet işlerinde uzun zaman bulunmaya, eğer kan veya irin çıkmazsa bu hizmette az bir zaman kalmaya işarettir.

İmamı Nablusi (r.a) diyor ki: Rüyada ateşle dağlanmaktan olduğunu gören kimse, zekatını vermez, veya bir devlet başkanının askeri hizmetinde bulunur. Rüyada Dağlamak; dağlandığı şey ile tabir edilir bir iş ile mes’ul tutulmaya delalet eder.

Rüyada Yara Dağlamak

Bir rivayete göre rüya sahibinin pintiliğine işarettir. Bazıları: Dağlamak rüyası acı sözdür, dediler. Bazen memurların işlerinde kararlı ve azimli olmasına ve bazen da bekarlar için evliliğe, yolculuğa ve kadın için evlâta işarettir.

Rüyada Dağlama Görmek

Ebû Sâid’ül-Vaaz (r.a.) demiştir ki: Dağlama görmek, ehli için büyük memuriyete işarettir. Kabul edilir ki Ebûbekir’i-Sıddık, Resûlullah Sallallâhü Teâlâ aleyhi ve Sellem Efendimize: Yâ Resûlallah göğ­sümde iki dağ yeri gördüm dediğinde Hazreti Fahri Kâinat iki sene insanların işlerinden sorumlu olursun buyurmuşlardır.

İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca