Rüyada “Dağ” Görmek

Dağ
Rüyada Dağ görmek, mülk, devlet yöneticisi, bir kurum, dernek veya iş yerinde idarecilik yöneticilik, rahata kavuşmak demektir. Rüyada dağ görmek tabirleri

DAĞ RÜYASI TABİRİ: Dânyal (a.s.) buyurmuşlardır ki: Rüyada dağ görmek faziletli ve kuvvetli bir kimseye delalet eder. Bir dağın üstünde olup onu kendi mülkü zannettiğini gören kimse, büyük güç sahibi bir kimseye iltica eder.

İslami Tabirleri: Dağ rüyası İslami kaynaklara göre yorumu; Bir rivayete göre bu rüyayı gören büyük ve adil bir devlet başkanının himayesine girer.

Diyanet Yorumları: Dağ rüyada görmek; mal ve mülk sahibi olmak ve başarı elde etmek demektir. Rüyada sisli bir dağ görmek; her türlü zorluklarda başarı sağlamak demektir.

İmamı Nablusi (r.a) diyor ki: Dağ görmek, mülk, devlet yöneticisi, bir kurum, dernek veya iş yerinde idarecilik yöneticilik, rahata kavuşmak ile tabir edilir.

Rüyada dağa çıkmakDağa tırmanmak ve dağa çıkmak ve zor gelen bir konuda başarı sağlamak demektir. Dağa çıkmak ve tırmanmak zor gelen bir konuda başarı sağlamak demektir.

RÜYADA DAğ görmek

Rüyada Dağ Görmek; hayırlı ve kısmetli bir kimseye ve her işinde başarı sağlayan kimseye yorulur, dağa çıkmak zor işlerin üstesinden gelmek, dağdan inmek işinde başarısız olmak, karlı bir dağ görmek üzüntü ve zorluk demektir.

 

Rüyada Dağa Tırmanmak

Bir dağın tepesine çıktığını gören kimse, kendini seven bir devlet yöneticisine yakın ve yüksek bir makam sahibi olur.

Rüyada Dağın Yıkıldığını Görmek

Bir dağın yerinden koptuğunu veya parça parça olduğunu görmek, büyük bir devletin yıkılmasına ve halkın dağılmasına işarettir. Rüyada dağ yıkılması görmek; devlet yıkılması ve halkın ayrılığa düşmesine işarettir.

Rüyada Dağdan inmek 

Bir dağdan indiğini gören kimse, görevindeki makamından iner, kadir ve kıymeti kalmaz. Bir rivayete göre yüksek dağlardan inmek eğer bekar ise, üs ettiği bir işten vazgeçmektir.

Rüyada Karlı Dağ Görmek

Câferi Sâdık (r.a.) demiştir ki: Rüyada Karlı Dağ görmek, mülk, yönünden sıkıntı duymak, devlet yöneticisi, bir kurum, dernek veya iş yerinde yöneticilik, yapan kimse için sıkıntı çekmek demektir.

Rüyada Dağa Sahip Olmak

Kirmâni (r.a.) demiştir ki: Bir dağa sahip olduğunu gören kimse, kalbi katı, itibar ve şanı büyük bir kimse ile arkadaş olur. Rüyada Dağ görmek güç ve iktidara ve büyüklerden yardım görmeye yorumlanır.

Rüyada Sisli Dağ Görmek

Rüyada Sisli bir dağ görmek; büyük bir kimse tarafından sıkıntı yaşamaya veya devlet erbabı kimselerin ve çevresinin zahmetli ve meşakkatli yorucu işler ile meşgul olmasına yorumlanır.

Rüyada Büyük Dağ Görmek

Rüyada Büyük dağ görmek; Dağ dik, sivri ve her tarafı sağlam ve haşmetli ise, hayatta; etrafı çökmüş, tepesi devrilmiş ise, ölmüştür.

Rüyada Dağ Evi Görmek

Rüyada Dağ evi görmek; Dağda kendisine mekan kurduğunu gören kimse, bir devlet yöneticisine çeşitli hizmetler sunarak ona yakın ve müşavir olur.

Rüyada Dağın Titremesi ve Yarılması 

Bir dağın titrediğini ve yarıldığını görmek, o memleketin devlet başkanı veya memleketi idare etmekle görevli olanlarının mülküne, servetine ve itibarına zarar gelmesidir.

Rüyada Dağın Yandığını Görmek

Bir dağın yandığını görmek, o memleketin devlet başkanının vefatına işarettir. Rüyada dağın yanması büyük bir kimseyle olan ilişkisinin bitmesi demektir.

Rüyada Dağ Yolu Görmek

Rüyada dağ yolu görmek; Dağda merdiven gibi yapılmış bir yoldan yürüdüğünü gören kimse, muradına erer. Rüyada dağ yolu ve dağ geçiti görmek; başarıya ulaşmak demektir.

Rüyada Dağdan Düşmek

Bir dağdan düştüğünü gören kimse, bir hata irtikabı eder, vücudunda zarara uğrar, rütbe ve makamdan düşer, darlığa düşüp geçimi bozulur.

Rüyada Dağ Manzarası Görmek

Rüyada dağ manzarası görmek; güç ve kuvvetinin yerine gelmesi, kayıpların geri kazanılmasıdır. Uzaktan dağ görmek; bir konuda yardım görmek demektir.

Rüyada Dağ Bayır Görmek

Rüyada Dağ bayır görmek; bir işe başlamak ve başarılı olmak, umduğuna kolayca kavuşmak demektir. Rüyada Dağ bayır seyretmek istediği gibi bir işe delalet eder.

Rüyada Dağda Yürümek

Dağın etrafında dolaştığını gören kimse, büyük bir kimseye bağlanır, onun verdiği görevle şeref kazanır. Rüyada dağda yürümek ve dağa dayandığını gören kimse, büyük bir devlet yöneticisine iltica eder.

İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

  1. emre dedi ki:

    rüyada dağa bomba füze atıldığını dağın yandığını görmek

  2. Nahide dedi ki:

    Basak burcu

  3. Nahide dedi ki:

    Merhaba ben ruyada iki defa cok yüksek daga cikiyorum arabayla sonrada iniyorum à ma çok dik inilmesi imkansiz bir dag vé ben iniyorum. Her yer yesil.

Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca