Rüyada “Çukur Kazmak” Görmek

Çukur Kazmak
Rüyada Çukur Kazmak yolculuk, devirip Çukuru doldurmak ikamettir. Rüyada Çukur kazdığını görmek; yardım almaya işaret eder. Rüyada Çukur kazmak tabiri.

ÇUKUR KAZMAK: Rüyada birini içine atmak için bir çukur veya kuyu kazdığını gören kimse, bir hile yapar ve kazdığı kuyuya düşer. Bir su yolu kazdığını gören kimse, rızkının sebeplerini tamamlamaya çalışır.

İslami Tabirleri: Çukur Kazmak rüyası; Bir kanal kazdığını gören kimse, geçimini sağlamak için devlet yöneticisine müracaat eder.

Diyanet Yorumları: Burada kazılmasından bahsedilen şeyin doldurulması, zor karışık ve sevmediği bir işi terk ile tabir edilir.

İmamı Nablusi (r.a) diyor ki: Bazıları dediler ki: Kazmak yolculuk, devirip doldurmak ikamettir. Kendisi zayıf olan veya hastası bulunan bir kimsenin yıkmak suretiyle bir şeyi veya yeri doldurduğunu görmesinde hayır yoktur.

Rüyada Çukur Kazdığını Görmek

Birini oraya düşürmek maksadı olmaksızın bir kuyu kazdığını görmek, evlenmeye tabir edilip, yorumlanır. Bir gölün suyunu oraya akıtmak üzere bir Rüyada çukur kazdığını görmek, büyük yöneticilerden birisinin yerini başkalarının almasına tabir edilip, yorumlanır.

Rüyada Çukur Kazmak

Rüyada Çukur Kazmak; Yeryüzünde muhtelif şeylerde kazı yapmak tabirlerini yukarıda yeryüzü bahsinde zikretmiştik. Rüyada toprak kazmak da aynı şekilde yorumlanır.

Rüyada Çukur Doldurmak

Çukur doldurmak bahsine gelince: Kabre toprak doldurmak yukarıda ilgili bahiste beyan edilmiştir. Kısaca çukur doldurmakta fayda yok denilmiştir. Genelde çukur yada bir şeyin üstünü kapatmak doldurmak, bir şeye göz yummak demektir.

Rüyada Toprağı Kazmak

Rüyada toprak kazmak ve Kaymaya çalıştığını gören kimse, münafık bir adamla ortak işe girişir, saman yığını kazdığını gören kimse, bir işe başlar ki; ondan eline ticaret malı, para ve altın geçer.

Rüyada Duvar Dibini Kazmak

Bir duvarın dibini kazdığını gören kimse, para, altın veya kıymetli bir şey kazanır, bir taşı kazdığını gören kimse, kalbi katı birisinden yardım bekleyerek almaya çalışır.

Rüyada Dağı Kazmak

Rüyada Dağı Kazmak; zor işlerde başarı sağlamaya yorumlanır. Başarısı mümkün olmayacak bir işte zorluklara göğüs gerip başarı sağlamaya yorumlanır.

Rüyada Su Yolu Kazmak

Rüyada Su yolu kazmak; Bir kanalı doldurarak köprü haline getirdiğini gören kimse, rızkını ve kuvvetini muhafaza ederek onu uygun yerlere gerektiği kadar harcar. Asla israf etmez.

Rüyada Çukur Görmek

Rüyada Çukur Görmek; Hesabını iyi bilen bir kimse olduğuna delâlet eder. Rüyada Çukura girmek; sıkıntıya düşmek, Rüyada Çukurdan çıktığını görmek; bir işten başarı sağlayarak çıkmaya yada zarara uğrayarak çıkmaya yorumlanır.

Rüyada Sığınak Kazmak

Bir sığınak kazdığını gören kimse, bir kadının işlerinde çalışır ve ona hile eder. Hububat kümesini deştiğini gören kimse, o tahıldan ekerek gelir sağlar.

Rüyada Maden Ocağında Kazı Yapmak

Rüyada Maden kazmak; Bir maden ocağında kazı yaptığını gören kimse, o madenden kazanç elde eder. Eğer madenci değil ise madende kazı yapmak; yapmakta olduğu işte başarı elde etmek demektir.

İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

  1. selda dedi ki:

    merhaba rüyamda 3 tane iskelet kafatasını bir yere gömmek için kuru bir toprağı kazmaya çalıştım ama toprak o kadar kuruydu ki zor kazıyordum. bir tepe gibi bir yerdeydim . rüyamın anlamını merak ediyorum yorumlarsanız çok sevinirim

Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca