Rüyada “Çöplük” Görmek

Çöplük
Rüyada çöplük görmek, Dünya ile tabir edilir, çünkü bazıları Peygamberimiz s.a Dünya'nın Hali için çöplüğe işaret buyurmuşlardır. Çöplük Rüyası tabiri.

RÜYADA ÇÖPLÜK: Bu rüya hakkında alim ve Ulema görüşlerini açıklayalım. Rüyada çöplük görmek, Dünya ile tabir edilir, çünkü bazıları Resûlullah sallallâhü Teâlâ aleyhi ve sellem Efendimizden Dünya’nın halini sorduklarında, Hazreti Risalet çöplüğe işaret buyurmuşlardır.

İslami Tabirleri: Çöplük rüyada görmek; Her çeşit çöp, mal, mülk, servet ve itibar ile tabir edilir diyenler de vardır.

Diyanet Yorumları: Çöplük rüyası şöyle yorumlanır; Dünyayı eline alır, yani Dünya ona yönelir. Bir rivayete göre Dünya’da üzüntü ve keder eksik olmadığından dolayı tasa ve kedere düşer.

İmamı Nablusi (r.a) diyor ki: Rüyada çöplük Dünya’da yiyecekler, giyecekler, ticaret malları ve hayırlı geçim ile tabir edilir. Rüyada çöplük görmek, Dünya ve mal ile tabir edilir.

Rüyada Kendini Çöplükte Görmek

Bir kimse çöplükte olduğunu görse; yahut çöplüğü satın alsa ya da miras olarak eline geçse veyahut evini çöplük gibi pislik içinde görse; eğer rüyayı gören hasta olup da ölmekten korkuyorsa kurtulur.

Rüyada Çöplükte Yürümek

Rüyada Çöplükte Yürümek; Bu rüyayı gören kimse; Dünya malını toplamaya başlar. Eğer bu rüyayı gören fakirse; zengin olur veya bir mirasa kavuşur.

Rüyada Evini Çöplük Görmek

Rüyada evinin çöplük hâline gel­diğini gören kimse, hasta olmaktan veya bir ölmekten korkuyor ise, kurtulur, Dünya’ya hükmeder servet, sermâye, kıymetli bir eşya veya paraya sahip olmakla beraber mülk sâhibi olur.

Rüyada Çöplükte Para Bulmak

Rüyada Çöplükte Para bulmak; Herhalde çöplük Dünya malı ve şerefidir. Bir çöplüğün üzerinde elbisesini soyunduğunu gören kimse, memur ise, görevinden alınır, hasta ise, vefat eder.

Rüyada Çöplük Karıştırmak

Fakir ise, servet sahibi olur veya mühim bir miras yer. Bekar ise, evlenir. Bazıları çöplüğü insanın dükkanı, mağazası gibi kazanç yeri olmak üzere tabir etmişlerdir.

Rüyada Çöp Toplamak

Rüyada Çöp Toplamak; Bir çöplüğe sahip olduğunu gören kimse, hazine veya çok mal sahibi olur. Çöp topladığını gören çok para kazanır denilmiştir.

Rüyada Çöplük Temizlemek

Rüyada Çöplük Temizlemek; bazılarına göre servet, sermaye, kıymetli bir eşya veya paraya sahip olmakla beraber paranın topluca bulunduğu hazinedir.

Rüyada Çöp Tenekesi Görmek

Rüyada çöp tenekesi görmek; bu rüyayı gören kimse, servet, sermaye, kıymetli bir eşya veya paraya sahip olmakla beraber itibar kazanır ve zengin olur.

Rüyada Çöp Kovası Görmek

Rüyada Çöp kovası görmek; içi dolu ise mal kazanmaya ve çok paraya yorumlanır. İçi boş ise kazancın azlığına işaret eder.

Rüyada Çöp Suyu Görmek

Rüyada Çöp suyu görmek sıkıntı ve hüzne delalet eder. Rüyada Çöp suyu görmek; iş ve kısmetinin azalmasına tabir edilir. Rüyada Çöp görmek; zenginlik ve genişlik, refah ve sevinç ile tabir edilir.

Rüyada Çöp Dökmek

Rüyada kendini bir çöplük üstünde gören kimse, onu satın alan veya miras olarak ele geçiren demektir. Rüyada Çöp dökmek sıkıntıdan kurtulmaya yorumlanır.

Rüyada Çöp Kutusu Görmek

Rüyada çöp bidonu görmek; sıkıntılı bir haber almaya, Rüyada çöp varili görmek; birikmiş bir paraya, Rüyada Çöp kutusu görmek; dünyalık biriktirmeye işaret eder.

Rüyada Çöp Yığını Görmek

Rüyada Çöp Yığını görmek: Bekarsa evlenir. Bunlardan hiçbiri o kimsede yoksa; o çöplük onun han ve dükkanına delâlet eder.

Rüyada Çöplük Kokusu Hissetmek

Zengin ise, zâhitliği seçip Dünyayı terk edip fakir olur. Rüyada çöplük görmek; mal, mülk, servet ve paraya da işaret eder. Rüyada Çöp kokusunu duymak ve koklamak; sıkıntı ve endişe duymak demektir.

Rüyada Çöp Arabası Görmek

Rüyada Çöp arabası gören kimse için şöyle buyrulmuştur; çok para kazanacak bir işe başlar, servet ve mal biriktirir. Fakir ise, çok zengin olur.

Rüyada Çöplük Süpürmek

Rüyada çöplük süpürmek; bu rüyayı gören kimse, malını israf eder. Harcamalarına dikkat edilmesi gerektiğine delalet eder.

Rüyada Çöplüğe Düşmek

Bazı rüya tabiri alimlerine göre: Dünya’da yiyecekler, giyecekler, ticaret malları ve hayvanlar telef oldukları zaman çöplüğe giderler ve çöp olurlar. Bu takdire göre çöplük Dünyayı temsil eder.

Rüyada Çöp Balığı Görmek

Rüyada çöpçü balığını gören, özellikle çözümlenmesi gereken işleri hallolur denilmiştir. Rüyada çöp balığı tutmak yada akvaryumda görmek; faydalı işler ile meşgul olmak demektir.

Rüyada Giysisine Çöp Bulaşması

Rüyada mendiline veya cebine çöp doldurduğunu gören kimse, zengin olur. Rüyada elbisesine çöp bulaşması ve üzerine çöp dökülmesi mal ve mülk satın almaya ve zenginliğe delalet eder.

Rüyanı Anlat Yorumlayalım

İslami kaynaklara göre; Rüyada Çöp görmenin bir çok tasvirini burada paylaştık, rüyalarınızı bize anlatın size özel, İslami Rüya Tabirleri ile rüyalarınızı aynı gün yorumlayalım. Amacımız rüyalarınıza, İslami kaynaklar ile Alim ve Ulema, görüşleriyle ışık tutmak ve sizleri aydınlatmaktır.

İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

 1. selma dedi ki:

  rüyamda çöpleri temizliyorum bir gence veriyorum atıyor ,sonra çöpleri toplamaya devam ederken çöp yığıntısı var poşetlerle 2-3 metre boyu var ordan çöp alıyorum o genç ben onlaı atmam diyor tamam diyorum çöplerin üzerindeyim beni burdan çıkar diyorum sonra bırak deyip çöpün üstünden aşağı kaydım ,evin etrafını dolaşıp tekrar oraya giderken akrabaların evleri olduğunu görüyorum genç erkek akraba balkondan bana bakıyo kolumu tutup dur diyo ama kaçıyorum peşimden geliyo bırak diyorum sonra dayımların eviymiş ama çok eski bir ev yanında çadır eve ek yapmışlar bir sürü çocuk yatıyor

 2. Rüyamda yumurtanın kırıldığını gördüm. Rüyada yumurta kırılması ne anlama gelir? ( Zehra Zuhal Kabak ) dedi ki:

  Rüyamda oğlum çöp birikmiş poşete yumurta kırdı yumurta nın beyazı etrafa dağıldı

  1. Rüyanızın yorumu dedi ki:

   Merhaba Zehra, Rüyada yumurta görmek, hayır ile tabir edilir, bulunduğu durumundan daha iyi bir duruma ve mevkiye yükselmeye makam sahibi olmaya, rüyada yumurta kırılması görmek, hayırlara vesile olmaz iş ve aile hayatında ufak tefek sorunlar yaşamaya sıkıntılarının artması ile yorumlanır.

 3. İhsan dedi ki:

  Ruyamda evımı çopdolu odayı gordum bu evden gıdecez dıyodum anlamı olabılır

 4. Zecnebi T. dedi ki:

  Merhaba öncelikle herkese hayırlı Ramazanlar diliyorum
  Ben aynı gecede üc rüya gördüm ilki ; evimde lise öğrencileri var beraber poğaça hamuru yaptık sonrada o hamurdan poğaçalar, onlar içeride odada kaldılar ben mutfağa geçtim firinlamak için, orada da balkonda sigara içen öğrenciler ve normalde sigarayla hiç bir alakası olmayan bir arkadaşımi sigara içerken ve güya onların hocası ama uygunsuz konusurken görüyorum ve çok şaşırıyorum, sen böyle şeyler söylemezdin noldu sana diyorum aman bosver gibi bir şey söylüyor. Onlar evimden gittikten sonra kapının önüne çıkıyorum bina içinde daire kapısı bu, önü darmadağın çöpler filan atmışlar temizlemeye başlıyorum. Güya yanda eve bitişik ama eve dahil olmayan ama bizim olan bir odada bize ait bir paket kesme şeker bırakmışlar bizim evden onuda içeri alıyorum söylene söylene. Mutfak perdem zarar görmüş ve evimin içi gözüküyor düzeltmek istiyorum bi kısmını düzeltebiliyorum.
  2.si bir yerde yanımda bir kaç akrabam var ve bir yere gidiyoruz arabayla yolda yan yol gibi bir yere sapiyolar kaportacilar var oralarda ( bu arada eşim kaportacı, ama rüyanın bu bölümünde yanımda yok) az ileride tv tanıtımı yapan bi dükkan var küçük bizim akrabalardan biri gidip bakiyo tvye sonrada olduğu yerden söküp getiriyor arabanın arkasına atmaya çalışıyor ben karşı çıkıyorum napiyosun sen hayır yapma sahibinin haberi var mı haram bu yaptığın demeye kalmadan sahibi geliyo ve durumu farkediyor polis çağırıyor bizimkiler kaçmaya çalışıyorlar derken bi yere sıkışıp kalıyoruz o anda durumla hiç alakası olmayan bir kaç kişi gelip bizdende oradaki insanlardan da bazılarını tarıyorlar. Bende sol omzumun arka kısmından vuruluyorum çok feci kan kaybediyorum ama canım hiç yanmıyor. Eve gidiyorum acele acele eşim evde ona ben vuruldum galiba deyip hadi kalk hastaneye gidelim diyorum eşim yaramı ve akan kanı görünce ağlamaya başliyor kurtulma şansım yokmuş gibi ben hadi hadi kalk diyorum şahsi arabamiza binip gidiyoruz bu arada feci kan kaybediyorum bi ara sol bacağımin damarları önce tıkanıyor kan pıhtılaşmasindan sonra damarlarım patlıyor yırtılıp. Can havliyle hala yetişmeye çalışıyoruz biz. bu rüyada da burda uyandım.
  3.sü yolculuk yapıyorum köhne bir otobüsle yanımda küçük oğlum var suan da bebek ama rüyamda 7_ 8 yaşlarında ve aynı otobüste olan bir turist adam var yolları bilmiyor ona yardımcı oluyorum bizim otobüsümüz bir durakta durdu az sonra dağa konforlu daha şık bir otobüste az gerisinde gelip durdu gidip konuşsam bizi alirmi acaba diyorum kendi kendime şoför ile gidip söylüyorum biz sizinle dewam etsek olur mu diye kabul ediyor bekleyin oglumuda alıp geleyim diyorum eski otobüse gidip o turiste kaç göz işareti ile oğlumu bana gonderirmesini istiyorum hiç konuşmadan sonra adam ben ne olucam der gibi gözlerime bakıyor çaresiz kıyamıyorum sende gel diyorum çok mutlu oluyor. Yeni otobüsle az ilerliyoruz bu sefer özel şık bir taksi gelip duruyor önümüzde güya bu araçta o turisti almak için gelmiş turist inerken sizde bizimle gelin deyip bu sefer o bizi araca götürüyor. Yola daha rahat ve konforlu dewam ediyoruz ve herkes halinden memnun.
  Bu kadar farkındayım hepsi birbiriyle çok alakasız ama üçünü ard arda aynı günde görünce çok etkilendim ve hikmeti nedir diye çok merak ediyorum bana yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca