Rüyada “Çocuk” Görmek

Çocuk
Rüyada çocuk görmek; izzet ve kuvvete işaret eder. Rüyada okula giden ve buluğ çağına girmiş bir çocuğu görmek günahlarından tövbe etmesine işarettir.
Rüyanın Tabiri : neye işarettir? , ne demek , manası , anlamı

RÜYADA ÇOCUK: Rüyada buluğ çağına girmiş bir çocuğu görmek; izzet ve kuvvete işaret eder. Rüyada okula giden bir çocuğu olduğunu görmesi, günahlarından tövbe etmesine işarettir.

İslami Tabirleri: Çocuk rüyası; İslami kaynaklara göre şöyle yorumlanır. Rüyada erkek çocuk müjde, kız çocuk görmek sevinç demektir.

Diyanet Yorumları: Çocuk rüyada görmek; diyanete göre erkek ve kız çocuk iki türlü yorumlanır denilmiştir. Erkek çocuk rüyada gören kişi, kuvvet ve sıhhat bulur, kız çocuk gören kişi tövbe eder, yardıma ihtiyacı olanlara yardım eder denilmiştir.

İmamı Nablusi (r.a) diyor ki: Ulema görüşlerine göre; Rüyada Çocuk Görmek rızk ve kısmet demektir. Rüyada çocuk sevmek; şansın açılması, Rüyada çocuk öpmek; ele geçecek paraya, Rüyada çocukla oynamak; ailesinden ayrı olan için kavuşmak demektir.

Rüyada Kendi Çocuğunu Görmek

Rüyada kendi evladını çocuğunu mutlu görmek; şansın ve kısmetin bollaşmasına iş ve rızk kısmetlerinin artmasına haneye gelecek berekete delalet eder.

Rüyada Çocuklar Görmek

Rüyada birden fazla çocuklar görmek; iş hayatı ve dünya ile tabir edilir. Rüyada çocuklar görmek toplantıya veya kutlamaya delalet eder.

Rüyada Çocuk Öldürmek

Rüyada çocuk öldürmek, Hızır (a.s.)’ın kıssasının anlatıldığı gibi birçok ilimlerin sahibi olmaya işaret ve de delâlet eder.

Rüyada Erkek Çocuk Görmek

Rüyada bir kimse erkek çocukları olduğunu görse; üzüntü ve kedere işaret eder. Rüyada Erkek çocuk görmek hayır ve refaha delalet eder.

Rüyada Kız Çocuk Görmek

Rüyada kız çocuğu görmek; sıkıntı ve hüzne yorumlanır. Eğer çocuk erkek olursa rüya sahibinin neticesi iyi, dişi olursa, neticesi kötü, denilmiştir.

Rüyada Çocuk Bakmak

Rüyada Çocuk bakmak; kendi evladına bakarken görmek, çalışkan bir erkeğe ve iyi huylu bir kadına yorumlanır.

Rüyada Çocuk Olduğunu Görmek

Rüyada Hasta bir insan rüyasında çocuk olduğunu görse, ölüm haberi alır yada hastalığı ciddiyetini korur, sağlıklı bir kimse rüyada çocuk olsa maziden kalma bir dostuna yada sevdiği bir insan kavuşur denilmiştir.

Rüyada Çocukluğunu Görmek

Rüyada Çocukluğunu görmek; rızka ve zenginliğe kavuşacağına işarettir. Zengin bir insanın rü­yâda çocuk olduğunu görmesi iyi değildir. Çünkü onun zenginliği ke­male ermez.

Rüyada Çocuk Doğurmak

Rüyada Çocuk doğurmak; Dünyada ulaşacağı ilerlemeye, sağlığına, emniyet ve izzete delâlet eder, demişlerdir.

Rüyada Oğlan Çocuğu Görmek

Bazı tabirciler; oğlan çocuklarını görmek; mal, hanım ve birbiri peşi sıra çıkacak çok hayırlara delâlet ve işarettir demişlerdir.

Rüyada Çocuk Olmak

Kucakta taşınacak kadar küçük çocuğu rüyada görmek, üzüntüye alamettir. Buluğa yakın bir çocuğu görmek; sevinçtir, müjdedir. Rüyada Çocuk olmak beklenmedik bir olaylara vakıf olmak demektir.

Rüyada Çocuk Emzirmek

Rüyada Çocuk emzirmek bekar için evlenmeye işaret eder. Rüyada Çocuk emzirmek; kısmetli bir kadına, yada çalışkan bir adama işaret eder.

Rüyada Çocuk ile Oynamak

Rüyada Çocukla oynamak; iyi niyetli ve insanlar arasında sevilen bir adama delalet eder. Rüyada Çocukla oynadığını görmek; rızk ve kısmet ile gelecek huzura delalet eder.

Rüyada Çocuk Sevmek

Rüyada Çocuk Sevmek; birisi rüyasında güzel yüzlü erginlik çağına yaklaşmış bir çocuğu sevse o belde halkının yakında üzüntüden kurtulacaklarına işarettir.

Rüyada Çocuk Dövmek

Rüyada Çocuk Dövmek; Kendi çocuğunu yada bir başka çocuğu dövdüğünü görmek  izzet ve itibardan alçaklığa düşer. Sıkıntıya ve belaya düşer denilmiştir.

Rüyada Çocuk Öpmek

Rüyada Çocuk Öpmek; yakın zamanda kazanacağı altın, para, mal ve mülk ile tabir edilir. Rüyada Çocuk sevmek ve öpmek hayırdır.

Rüyada Ağlayan Çocuk Görmek

Etrafı düşmanla sarılmış bir memlekette üzüntü ve ızdırap içinde bulunan insanlara işaret eder. Rüyada Ağlayan çocuklar görmek; sıkıntı ve hüzne delalet eder. İslami Kaynaklara göre; Rüyada çocuk görmenin İslami Rüya tabirleri bu sitede yer almaktadır.

İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

 1. recep dedi ki:

  Ruyamda evlenmistim 6 erkek evladim 5 kiz evladim olmustu cook sevincliydim

 2. Rüyamda sevdiğim çocuğun beni istemeye geldiğini gördüm. Rüyada istemeye gelmek ne anlama gelir? ( Yasemin ) dedi ki:

  Rüyamda komşum ve kızı bizde düğüne hazırlanıyolar komşum saçlarını topuz yapıyor inciler felan takıyor saçlarına sonra ben sevgilim beni istemeye geldi diyorum ve kapıya gidiyorum sevdiğim kapımın önüne poşetler bırakıp Annemlere çıkıyor bende beni Annemden istemeye gidiyor diye seviniyorum.Lütfen yorumlarmısınız buarada İstihare Yapıyordum böyle gördüm ..

  1. Rüyanızın yorumu dedi ki:

   Merhaba Yasemin, Rüyada istemeye geldiklerini görmek, beraber olduğunuz kişi ile ciddi kararlar alarak bunu ailelere bildirmeye ve gerekeni yaparak mutlu olacağı bir beraberliğe adım atmaya ve evlat sahibi olmaya yorumlanır.

 3. eda dedi ki:

  Mrhb ben ruyamda bir kiz ve bir erkek cocugu gordum yaslari en fazla 5 di ikiside cok guzel cok tatliydi ikisinide sevip opuyodum fotograflarini cekiyodum mavi gozlu tombullardi erkek cocuk Hayır kiz cocugu keder demissiniz ben ikisinide gordum sizce nedir ?

 4. Ali dedi ki:

  Rüyamda namaz kılarken iki çocuğun bana sarildiklarini gördüm ama biri kız diğeri erkek ti yorumlarsaniz sevinirim

 5. Aslı dedi ki:

  4 yaşında Oğlum yüksek bieryerden düşerken zor tutuyorum ve tam düşecekken babası yakalayıp kurtarıyor. Birde oğlum aslında benim oğlum değilmiş bunca yıl sonra çıkıp gelip almak istiyorlar sıkıntıyı hissedip ö şekilde uyandıran bir ruyadı

 6. Anonim dedi ki:

  Rüyamda kız çocuğu çatıya çıkıyordu ben indirdim

 7. Hulya dedi ki:

  Ruyam da bi anda bi patlama gibi birsey oluyor bi kadın ölüyor çocukları kalıyor. Onları kurtarıyorum. 2 yürüyen Kız çocuğu 1 tane kundakta erkek bebek. Rüya boyunca onları sürekli taşıyıp duruyorum. Büyümüş oluyorlar sonra.erkek bebek flan koşuyor oynuyor oluyor. En büyük kızı sırtıma bindiriyorum. Bi küçük olan kızı sağ kucağıma erkek olanı sol kucağıma alıp habire yanımda taşıyorum. Birde başka rüyada yerden habire kagit para buldum. 20 tl. Ve başka ülkelere ait paralarda bulmuş oluyorum. Lütfen anlamını açıklar misiniz.

Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca