Rüyada “Çocuk Düşürmek” Görmek

Çocuk Düşürmek
Rüyada Çocuk Düşürmek görmek; kişinin çocuk düşürdüğünü görmesi hayırlı değildir. Bir görüşe göre malı gider, zarara ve kayba uğrar denilmiştir.

RÜYADA ÇOCUK DÜŞÜRMEK: Bir erkek Rüyada çocuk düşürdüğünü görse ele geçirmeye çalıştığı şeye, tamamlamaya çalıştığı işe ve gerçekleşmesine, Murad ettiği işe bir türlü nail olamaz. Bir kadının çocuk düşürdüğünü görmesi hayırlı değildir.

İslami Tabirleri: Çocuk düşürmek ve düşük yapmak hakkında görüşler, İslami tabirlere göre bebek düşürmek; malı gider, diğer bir görüşe göre eşi vefat eder.

Diyanet Yorumları: Düşük yaptığını gören kimse; evli ise bir mühlet eşinden ayrı kalır, tartışma yaşar denilmiştir. Rüyada çocuğu elinden düşürmek kayba uğramaya yorumlanır.

İmamı Nablusi (r.a) diyor ki: Rüyada kucağından çocuğunu düşürmek malik olduğu bir malı satmaya, elinden tuttuğu bir çocuğu düşürmek zarara uğramaya malına sahip çıkamadığına yorumlanır.

Rüyada Düşük Yapmak

Bazı rüya tabiri alimlerine göre: Bir kadının çocuk düşürdüğünü görmesi, çekmiş olduğu zahmet ve sıkıntıdan kurtulmaya tabir edilip, yorumlanır. Rüyada düşük yapmak sıkıntı ve zahmet’den kurtulmak demektir.

Rüyada Bebek Aldırmak

Rüyada bebek aldırdığını görmek; zahmet ve eziyet çekmeye psikolojik olarak rahatsız olmaya ve vicdan azabı çekmeye yorumlanır. Rüyada Bebek aldırmak; hüzün ve endişe ile tasvir edilir.

Rüyada Düşük Yaptığını Görmek

Rüyada istemeyerek düşük yapmak; çile ve eziyet çeken için kurtuluş demektir. Rüyada Düşük yaptığını gören kadın; hasta ise şifa bulur, ayrı ise eşine kavuşur, zahmet ve eziyetten kurtulur denilmiştir.

Rüyada Bebek Doğurmak

Rüyada vaktinden önce bebek doğurmak yada doğurduğunu görmeden bebeği olduğunu görmek; zahmetsiz kazanca ve ummadık bir yerden gelecek para, altın, mala işaret eder.

Rüyada Hamile Olmak

Rüyada Hamile olduğunu görmek; bekar için evlenmek demektir. Rüyada Hamile birini görmek; müjde ve sevinç demektir. Rüyada Kendini hamile görmek; müjdeli bir haber almaya işarettir.

Rüyada Bebek Düşürmek

Rüyada Bebek düşürmek eziyet ve zahmet çeken bir kadının bu durumdan kurtulup maksadına ulaşmasına alamettir.

Rüyada Çocuğu Düşürdüğünü Görmek

Rüyada Elinden tutuğu yada sırtında, kucağında taşıdığı çocuğu düşürmek ayrılık ve uzaklık ile tabir edilir. Rüyada hamile bir kadın çocuğu düşürdüğünü görse; kolay doğum yapar ve sıkıntısı varsa kurtulur demektir.

Elinden yada Kucağından Çocuk Düşürmek

Rüyada kucağından çocuğunu düşürmek, sahip olduğu bir malı satmaya veya satılık bir malın kolay satılmasına yorumlanır. Elinden tuttuğu bir çocuğu yere düşürmek; zarara uğramaya malına sahip çıkamadığına yorumlanır.

İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

 1. Tuğba dedi ki:

  Ben bekarım rüyamda hamileydim karnım şişmişti ama sonra karnım dümdüz oldu rüyamda çocuğuma noldu diye geziniyodum bu neye gelir acaba

 2. Aygun dedi ki:

  Merhaba men ruyamda hamile oldugumu gordum ve bekarim evli deyilim ruyamda hamileyim ama elimi qarmima vuruyorum cocugum karnimda oluyo ama elleri belime sariliyo ben onu duwurmek icin ellerini tutuyorum vicudu yok oluyo elleri elime geliyo atiyorum ama sanki vicudu icimde onu duwurmek istiyorum cok acayip bir ruya lutfen bunu bana aciklayin

 3. şirin dedi ki:

  Merhaba ben aslında gerçekten hamileyim. rüyamda doktor gidiyorum kontrol icin doktur bana çocuk düşük olucani soyliyor hemen kürtaj yapmaliz diyyor. Bende eşimden soruyorum eşim izin vermiyor ama eve giderken çok kötü ağrı his ediyormuşum acaba yorumu nedir

 4. zeynep dedi ki:

  merhaba,

  rüyada hamile olduğumu bilmiyorum sonra düşük yaptığımı hiisediyorum ve elimde dokunduğumda elimi tutuyor bebek. sonra zorla onu yaşatmak için düşürmemeye çalışıyorum. nefesimi bile tutuyıorum ki hareket edip düşmesin diye

 5. Yildiz dedi ki:

  Rüyamda annemi hamile görüyorum sonra doktora kontrole gidiyoruz herşeyin iyi oldugunu söylüyolar. eve gitmek isterken bi bakiyorum annem yere düşmüş agliyor. hemn doktor ariyorum annemi kaldirip yerden. sariliyorum ona sakinlestirmeye bakiyorum. annem diyorki kalp sesini duyuyor daha bebegin. ama doktor bulamiorum hepsi gitmiş. annem aglior hala korkuyor ben onu tesseli etmeye calisiyorum. bende agliyorum. sonra babam gelior aman böylesi daha iyi diyor zatrn sarilmicaktim sevmicektim onu hic bizaman diyor. ben o ara babamin boynuna sarilip agliyorum konuşma öyle baba diyorum. Bu rüyanin anlami nedir acaba

 6. medine-muhsin dedi ki:

  Eşim medine rüyasında, balkonda tanımadığı bir bayan ile oturuyor. Kadın bir an kendini balkondan sarkıtınca kucağında tuttuğu çocuğunu aşağı düşürüyor ve çocuk yerde kanlar içinde kalıyor. Sizsen ricam., yorumlayınız

1 2
Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca