Rüyada “Çoban” Görmek

Çoban
Rüyada Çoban Görmek, rızkını kovalayıp helal mal kazanmaya çalışan bir insana tabir edilir. Rüyada Çoban Olmak şans ve kısmet demektir.
Rüyanın Tabiri : neye işarettir? , ne demek , manası

RÜYADA ÇOBAN: Rüyada çobanlık etmek rızkını kovalayıp helal mal kazanmaya çalışan bir insana tabir edilip, yorumlanır. Çobanlık, Ebû Sâid’ül Vaaz’ (r.a.) a göre: bilgi ve becerisine göre yetkili bir memuriyete tabir edilir.

İslami Tabirleri: Çoban rüyası hayır ve bereket ile tabir olunur. Rüyada Çoban olmak maksada ulaşmak demektir.

Diyanet Yorumları: Çoban rüyada görmek iki şekilde tabir edilir, bekar için evlenmek demektir. Rüyada çoban gören kişi işlerinde yükselir denilmiştir.

İmamı Nablusi (r.a) diyor ki: Çoban rüyası tabirleri için şöyle buyrulmuştur. Çalışkan ve rızkının peşinde olan kimseye yorumlanır. Eğer kişi ehil ise memur olmasına yorumlanır.

Rüyada Koyun Çobanı Görmek

Danyâl (a.s.) diyor ki: Koyun çobanlığı yaptığını gören kimse, işlerini zamanında ve yerinde takip eder, hayırlı ve faydalı sonuçlar alır. Rüyada Çoban Görmek; çalışkan bir insan ile tabir edilir, koyun yada beygir çobanı içinde ayn şekilde yorumlanır.

Rüyada Beygir Çobanı Görmek

Danyâl (a.s.) diyor ki: Beygir çobanlığı memuriyet, güç ve yetki, merkep çobanlığı şeref ve geleceği aydınlık olmaya, öküz çobanlığı senenin verimli ve bereketli olmasına, deve çobanlığı da dinini takva üzere yaşayıp hacca gitmeye tabir edilip, yorumlanır.

Rüyada Çoban Olmak

Rüyada Çoban olmak Memur olmaya eğitim ve öğrenimi yeterli olmayan birisi kendini çoban olmuş görse bir topluluğa veya kendi âile ve akrabasına önder olur.

Rüyada Çoban Köpeği Görmek

Rüyada çoban köpeği görmek sağdık bir dosta ve iyi bir eşe, maksada ulaşmak ve gayenin kolayca gerçekleşmesine tabir edilir.

Rüyada Çobanlık Yapmak

Rüyada Çobanlık yaptığını görmek arzu ve maksadın çalışarak kolayca gerçekleşmesine, gayesi ve amacı olan bir kimsenin mücadele gösterip maksadına ulaşmasına yorumlanır.

Rüyada Koyun Otlatmak

Koyun sürüsünü otlatırken kurdun bir hayvanı kaptığını ve diğerlerinin kaçtığını görmek, hükumetin haksızlık ve zulmünden dolayı halk o memleketi terk eder.

Rüyada Çoban Salatası Görmek

Rüyada çoban salası yemek eğlence ve farklı bir yolculuğa işaret eder. Rüyada çoban salatası görmek; rızk ve kısmet ve bekar için evlilik demektir.

İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

 1. Atik Rüyamda bir koyun sürüsü ve çobanı gördüm kurt koyunları yiyordu anlamı nedir dedi ki:

  Rüyamda bir koyun sürüsü ve çobanı gördüm onlara kurt saldırıyor ve 3 tane koyunu öldürüyor sonrada çoban kurdu öldürüyor yorumlarsanız sevinirim.

  1. Rüyanızın yorumu dedi ki:

   Merhaba Atik, bolluk bereketli ve helal kazanç ile tabir olur. Rüyada koyun sürüsü görmek, yapılacak olan işlerde başarılı olmaya ve başarısının devamının gelmesidir. Rüyada kurt görmek, hayrı ve iyiliği temsil eder, güç ve cesaretin toplanması ve doğru helal kazançlı işler yapmaktır. Rüyada kurt öldürmek, din açısından hayra yorulmaz. Dinden uzaklaşmaya ve yanlış işler yapmasına kazancına haram karıştırmasıdır.

 2. haydar oyit dedi ki:

  Selma aleyukum bir sürü koyun gurdum o lerin çobanın olmuştum

 3. Anonim dedi ki:

  Selamün aleyküm ben rüyamda çoban dim ve koyunlara kort saldırıyor du ve köpek izin vermiyor du koyunlara zarar versin

Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca