Rüyada “Çivi” Görmek

Çivi
Rüyada Çivi Görmek tabiri, Çivi rüyası zor işlerin üstesinden gelen kimseye işaret eder. Rüyada Çiviler Görmek ile alakalı tabirler ve yorumlar.
Rüyanın Tabiri : neye işarettir? , ne demek , manası , anlamı ne demektir?

RÜYADA ÇİVİ TABİRİ: Rüyada çivi görmek, birkaç türlü tabir edilir. Rüyada çivi bulanın bir kardeşi olur. Çivi rüyası zor işlerin üstesinden gelen kimseye işaret eder.

İslami Tabirleri: Rüyada Çivi Görmek ne demektir? İslami kaynaklara göre; zorluk ve sıkıntı çeken kimsenin umduğuna kavuşmasına yorumlanır.

Diyanet Yorumları: Kirmâni (r.a.) demiştir ki: Çivi gören kimsenin din ve Dünya işlerinde şerefi her zaman yüksek olur.

İmamı Nablusi (r.a) diyor ki: Çivi rüyası kolaylıkla gelen başarı demektir. Cabir’ül Mağribi (r.a.) demiştir ki: Rüyada Çivi görmek, tunç veya demir dense rüya sahibinin işleri aksi gider.

Rüyada Çivi Çakmak

Duvara çivi çaktığını gören kimse, kardeşine değer verip birlikte hareket ederler. Yere çivi çakan kardeşini evlendirir. Sırtına çivi çakıldığını gören kimsenin sâlih, yiğit ve değerli bir oğlu olur ve ismi her tarafa yayılır.

Rüyada Çivi Toplamak

Câferi Sâdık (r.a.) diyor ki: Rüyada Çivi toplamak umduğuna kavuşmak, hayal ettiğini elde etmek demektir. Çivi rüyası dört çeşit tabir edilir: Kardeş, evlat, Sadık dost ve istediği ile evlenmek.

Rüyada Çivi Batması

Rüyada eline yada bir azasına çivi batması görmek; yakın bir dostundan, yada kardeşinden bir tartışma yaşayacağına ve bu rüya bir mühlet ayrı kalmaya da yorumlanır.

Rüyada Çivi Çaktığını Görmek

Çivi çakmak başarı ve refah sevinçli haber demektir. Elinde demirden, bakırdan, altından, gümüşten, tunçtan, kemikten veya ağaçtan bir çivi olduğunu ve onu yere çaktığını gören kimse, Bekar ise evlenir veya sadık dost kazanır.

Rüyada Çivi Sökmek

Rüyada Bir yerden çivi sökmeye çalışmak; rızkını kovalayıp helal mal kazanmaya çalışan bir insana tabir edilip, yorumlanır.

Rüyada Çivilemek

Rüyada kulağının çivi ile çivilendiğini görenin hayrette kalmasına ve halinin perişan olmasına delâlet eder. Ya da onun için arkasından söz söylenmesine işaret eder.

Rüyada Çivili Tahta Görmek

Rüyada çivili tahta gören bekar ise evlenir, evli kimse rüyada çivili tahta görse eşiyle bir mühlet bir başka yerde kalacak denilmiştir.

Rüyada Tahtaya Çivi Çakmak

Bir tahtaya veya bir direğe çivi çaktığını gören kimse, münafık ve yalancı bir kimseden yardım ister.

Rüyada Duvara Çivi Çakmak

Rüyada Duvara çivi çaktığını görmek bekar erkek için iyi bir hanımla olmaya, kadın için dinine bağlı bir adama ve her işini başarıyla yapan kimseye delalet eder.

Rüyada Çivi Yutmak

Rüyada çivi yutmak bir lafını geri almaya ve bir kimseden özür dilemesi gerektiğine laflarına dikkat etmesi gereken bir kimseye rüyanız yorumlanır.

Rüyanı Anlat

İslami kaynaklara göre çivi rüyasının yorumunu size özel yaptırmak isterseniz, rüyanızı bu sayfanın altındaki bölümden bize yazın aynı gün rüyanızı, İslami rüya tabirleri ile yorumlayalım.

İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

 1. neşe dedi ki:

  Merhabalar, rüyamda bana zarar vermek isteyen birinden sürekli kaçıyordum. O da kovalıyordu tam bana zarar verecekken biri kafasının arkasına çiviyi batırırsan artık sana karışmaz dedi. Korkarak çaktım önce eğri olup düştü. İkincisinde de korkarak denedim.bu defa çakınca o da artık bana karışmayıp sakince durdu ve uyandım. Rüyamı yorumlarsanız sevinirim

 2. mujumuju dedi ki:

  Esimin halasinin evinin kapisinin onunde civiler vardi. Ben onlari supurerek kenara topladim ve sonrasimda iceri girdim. Esim , oglum ve esimin ailesi icerdeydi.

 3. Ayfer dedi ki:

  Hayırlı günler rüyamda kafamda bi sürü çivi vardı onları çıkardğımı gördüm ne anlama gelir acaba yorumunuzu bekliyorm

 4. muhammet yıldız dedi ki:

  rüyamda çivi lasiğe batıyor ama lastik patlamıyr

 5. cem dedi ki:

  meraba ruyamda askerde hastayken ayak bilegime ve dizime çivi çakıldı ama kan yoktu komutan goreve gidiyoruz dedi ve bende yuruyebiliyorum gelmek istıyorum dedim ve tam gel dedi sonrasını hatırlamıyorum şimdiden teşekkürler

 6. Fadime Asıl dedi ki:

  Perde çekeceğim duvarın büyük deliklerine6 Ağabeyim duvara çivi çaksın diye uzun büyük çiviler arıyorum. Bulduğum birkaçtanesini çekiçle düzeltiyorum. En son delik için düzeltiyim hicbir çivi olmadi

1 2 3
Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca