Rüyada “Cihad” Görmek

Cihad
Rüyada Cihad Görmek tabiri, doğruluk ve itidal alışkanlığı kazanır, rızkı genişler ve serveti artar. Rüyada Cihad yapmak görmek ile akalı tabirler
Rüyanın Tabiri : neye işarettir? , ne demek , manası , anlamı ne demektir?

RUYADA CİHAD: İbni Şirin (r.a.) demiştir ki: Allah yolunda Cihad edenin gerek kendi hâli ve gerek âile ve sülalesinin hâli doğruluk ve itidal alışkanlığı kazanır, rızkı genişler ve serveti artar. Gazadan yüz çevirdiğini görmek, âile ve yakınlarına şefkat ve merhametinin azlığına işarettir.

İslami Tabiri: Kirmâni (r.a.) demiştir ki: Cihad edip küffara galip geldiğini gören kimse, iman, olgunluk ve büyük bir şan kazanır, bir diyar halkının Cihad ettiklerini görmek, güç, kıymet ve şereflerinin yükselip muratlarının gerçekleşmesine, düşmanlarına karşı Nusret ve zafere tabir edilip, yorumlanır.

Diyanet Yorumu: Cihad ve gaza, ailenin geçimini sağlama çalışmaları, güzel övgü ile zikredilmeye kavuşmak ile tabir olunur. Diğer bir görüşe göre Rüyada cihat ve gaza görmek, rızka, bazan da hayırlı ve huzurlu ve mutlu bir hayat verici çalışmalara, asi ve inat kimselerle münazaraya yorumlanıp tabir edilir.

İmamı Nablusi (r.a) diyor ki: Câferi Sâdık (r.a.) demiştir ki: Rüyada gaza ve Cihad görmek altı türlü tabir olunur: Hayra, iyilik, maddi menfaat ve yardım etmek , sünnete uygun yaşamaya, Resûl (a.s.)’a, düşman üzerine zafer ve nusrete, has­ta için sıhhat ve âfıyete, devlet yöneticisinin adaletle yönetmesine, ganimet elde etmeye.

Rüyada Cihada Gitmek

Cihada gittiğini görmek, bereketli rızıklara, Ahirette değerli ve yüksek derecelere işarettir. Rüyada Cihada Gitmek ve Allah yolunda Cihad edip küffar la savaştığını görmek, sülalesi içinde yetkili olmaya işarettir. Savaşa ve kazanmaya azmetmek ile tabir olunur.

Rüyada Silahı ile Cihada Gitmek

Silahı ile cihada gittiğini gören kimse, müslüman, müctehid olur ve günahtan çekinir, namazını kılar ve zekatını verir. Rüyada elinde silahı ve Cihad için yola çıktığını görmek her işinde başarılı olmaya ve insanlar arasında sevilmeye işaret eder.

Rüyada Cihad Etmek

Câbir’ül Mağribi (r.a.) demiştir ki: gazilerle beraber cihada çıktığını görmek, hayırlı bir çabaya ve verdiği sözü tutmaya, savaştan sonra evine döndüğünü görmek, sıhhat ve selâmete, murada ermeye, bolluk ve sevince, eğer rüyâ sâhibi gur­bette ise, hayır ve selâmetle vatanına dönmeye, eğer hasta ise, sıhhate ermesine tâbir edilip, yorumlanır.

Rüyada Cihad Yapmak

Rüyâda azgın bozguncularla cihat, hanımını kıskanmaya, sapıtmışlarla yapılacak gazadan kaçmak İslâm’dan dönmeye ya da anne ile babaya karşı gelmeye veya üzerine taâti vacip olana isyan veya namazı terke işarettir.

Rüyada Cihada Çıkmak

Rüyada Bir kimse cihada çıkmak görse; fazilet ve zenginliğe, âhirette yüksek derecelere nail olur. İs­lâm uğrunda, İslâm düşmanlarıyla çarpıştığını görmek; çoluk çocuğu ve ailesi hakkında gayret içinde olmaya bu da dolayısıyla kazanca işa­rettir.

Rüyada Allah için Cihad Etmek

Câbir’ül Mağribi (r.a.) demiştir ki: Allah için Rüyada Cihad etmek tabiri, cihat ettiğini ve düşmanın kendine galebe ettiğini görmek, rızık elde etmekte zorluk ve sıkıntıya, cihatta küffar eliyle katlolunduğunu görmek, bolluk ve sevince, helâl rızka, uzun ömre delalet eder.

Rüyada Yalnız Cihad Etmek

Câbir’ül Mağribi (r.a.) demiştir ki: Yalnız başına küffarla cihad ettiğini görmek, düşmanı kahredip ganimet kazanmaya ve helâl rızık elde etmeye, cihat edip küffara karşı başarı kazandığını görmek, düş­mandan servet, sermâye, kıymetli bir eşya veya paraya sahip olmakla beraber ganimet almasına,

Rüyada İnsanların Cihada Çıktığını Görmek

İmâmı Nablûsi (r.a.) demiştir ki: Halkın cihada çıktığını görmek, zafer kazanmaya, Allah’ın yardımına, izzet ve kuv­vet sâhibi olmaya, tek başına elindeki kılıncı sağa ve sola vurarak cihad ettiğini görmek, düşmanına zafer ve galebeye işaret eder.

Rüyanı Burada Anlat Yorumlansın

İslam Aleminin en iyi İslami kaynaklara göre derlenmiş, Rüya Tabirleri sözlüğü ile rüyalarınızı yorumlatın rüyada ne gördüğünüzü bizimle paylaşın sizin adınıza rüyanızı tüm ayrıntılarıyla aynı gün içinde yorumlayalım. Rüyanızı alt kısımdan bize form doldurarak yazabilirsiniz.

İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca