Rüyada “Çiğnemek” Görmek

Çiğnemek
Rüyada Çiğnemek Görmek, Bir şeyi dişleriyle çiğnediğini görmek, konuşmak ile tabir olunur. Rüyada çiğnemek ile alakalı tabirler ve yorumlar
Rüyanın Tabiri : neye işarettir? , ne demek , manası , anlamı ne demektir?

RÜYADA ÇİĞNEMEK: Bir şeyi dişleriyle çiğnediğini görmek, konuşmak ile tabir olunur. Sakız çiğnediğini gören kimse, neticesi olmayan uzun uzadıya konuşmalar yapar fakat dinleyenler bir şey anlamaz ancak canları sıkılır.

İslami Tabirleri: Çiğnemek rüyası yorumu; ağızda çiğnenen her şeyi çiğnendiği miktarca sözü tekrarlamaya delâlet eder.

Diyanet Yorumları: Rüyada bir şey çiğnediğini ne olduğunu bilmediği şey, kişinin bilmeden bazı sözü tekrar etmesi ve bir ortamda bundan dolayı eleştirilmesi demektir.

İmamı Nablusi (r.a) diyor ki: Bazı rüya tabiri alimlerine göre: Rüyada Çiğnemek, eğer o şey kendine ait ise, bir sözünden dolayı zarara uğramaya, eğer o şey başkasının ise, sahibine zarar vermeye tabir edilip, yorumlanır.

Rüyada Sakız Çiğnemek

Rüyada sakız çiğnediğini gören kimse, hakkında dedikodu, hatta münakaşa ve şikayet konusu yapılan bir mülk sahibi olur.

Rüyada Kar Çiğnemek

Rüyada kar çiğnediğini görmek ayağıyla kara basmak, Bu son derece tamahkar olmasından ileri gelir. Ağzında kar çiğnemek, hastalık ve rahatsızlık yaşamaya delalet eder.

Rüyada Altın Çiğnemek

Bazen da rüyada altın çiğnemek, Rüyada yenmek sizin ağızda çiğnenen her şeyi çiğnendiği miktarca sözü tekrarlamaya yorumlanır. Rüyada altın yemek kadın için birikim, erkek için harama işaret eder.

Rüyada Araba Çiğnemesi

Rüyada araba çiğnemesi görmek; hasta olmaya ve dolayısıyla midenin yenilen şeyleri hazmetmemesine delâlet eder. Arabanın birini çiğnediğini görmek hüzne uğramaya, sıkılmaya yorumlanır.

Rüyada At Çiğnemesi

Rüyada at çiğnediğini atın ayaklarının altında kaldığını görmek; bir muradının gerçekleşmeyeceğine umduğuna kavuşmadan sıkıntı yaşamak demektir.

Rüyada Et Çiğnemek

Rüyada çiğ et çiğnemek kazancın ve malın azalmasına ve sıkıntıya düşmeye yorumlanır. Çiğ et çiğnemek rüyada, bazı tabircilere göre hastalık ve bedeni rahatsızlık demektir.

Rüyada Ekmek Çiğnemek

Rüyada ekmek çiğnemek; iki türlü tabir edilir, rızk ve kısmet rüyada ağzında ekmek çiğnediğini gören kimse ummadığı kadar bir miktar para, altın biriktirir denilmiştir.

Rüyada Toprak Çiğnemek

Rüyada ağzında toprak çiğnediğini görmek sevinçli habere, müjdeye delâlet eder. Ayaklarıyla toprak çiğnemek mal, mülk ve kazanç demektir.

Rüyada Taş Çiğnemek

Rüyada taş çiğnemek fakirlik demektir. Rüyada ayaklarıyla taş çiğnediğini görmek; işlerde engel teşkil edecek bir duruma, zor kazanca ve maddi sıkıntıya yorumlanır.

Rüyada Tütün Çiğnemek

Rüyada ağzında tütün çiğnediğini gören kimse iç hastalıklarından birine münkariz düşer eğer tütünün ağzından tükürürse bundan kısa zamanda kurtulur denilmiştir.

Rüyada Yılan Çiğnemek

Rüyada Yılan Çiğnemek düşmana karşı kazanılacak zafere, bir düşmanı incitmeye düşmanının haset edeceği bir kıskançlık yaşatmasına rüyanız yorumlanır.

Rüyada Mezar Çiğnemek

Rüyada mezar üstünde gezmek, günah yolunda olan kimse için tövbeye işarettir. Rüyada mezar çiğnemek istiğfara, mezarlıkta gezmek günahlardan kurtulmak demektir.

Rüyada Böcek Çiğnemek

Rüyada ayağının altında böcek ezmek ve çiğnemek; kafa karışıklığına ve aklında kalbinde olan düşüncelerden kurtulmaya delalet eder.

Rüyada Cam Çiğnemek

Rüyada ağzında cam çiğnediğini gören kimse işsiz ise iş bulur işe girer denilmiştir. Rüyada cam yemek ağzında cam görmek; sıkıntıdan sonra gelecek mutluluk demektir.

Rüyada Hayvan Çiğnemek

Bir hayvanın, kendi şahsi eşyasından bir şeyi çiğneyerek tahrip ettiğini görmekte hayır yoktur. Zarar ve hasara tâbir edilip, yorumlanır.

İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

 1. Rüyamda ayaklarımla kemiksiz eti çiğnediğimi gördüm. Rüyada et çiğnemek manası nedir? ( Hazel ) dedi ki:

  Rüyamda ayaklarımla kemiksiz eti çiğnedin kanlı suyu çıkıyordu çiğnedikçe

  1. Rüyanızın yorumu dedi ki:

   Merhaba Hazel, rüyanız hayırlara vesile olsun inşallah. Rüyada eti ayakları ile çiğnemek, gam, keder, keder ve hastalık ile yorumlanır. Rüyada kanlı su içmek, sıkıntı ve üzüntü yaşama ile tabir edilir.

 2. Rüyamda metal parçası dinlediğimi gördüm. Rüyada çiğnemek ne anlama gelir? ( Ali ) dedi ki:

  Merhaba, Rüyamda bir Metal parcasi çiğnemek istedigimi gördüm. Zor oldugu icin cigneyemedim. Acaba ne anlami olabilir. Yapmak istedigim bir isten geriyemi durayim?

  1. Rüyanızın yorumu dedi ki:

   Merhaba Ali, Rüyada metal parçası çiğnediğini görmek, zor kazanca ve maddi sıkıntıya ve aile içinde sorunlar yaşamaya, iş hayatında ise başarısızlık yaşama ile umutsuzluğa kapılmaya yorumlanır.

 3. Ayşe dedi ki:

  Rüyamda sevdiğim erkek bana çiğnenmiş sakız istermisin diye bişey uzatıyo fakat elinde sakız değil küçük bir toka çiçeği var

 4. İlknur: Rüyada altın çiğnemek görmek? dedi ki:

  Rüyada Altın çiğnemek ne anlama gelir, teşekkürler.

  1. Rüyanızın yorumu dedi ki:

   Rüyada altın çiğnemek güzel ve mutlu olacağınız bir haber almaya, maddi durumunuzun düzelecek olması ile yorumlanır.

 5. Hatice coşkun dedi ki:

  Merhaba ben rüyamda Rahmi’mden büyük et parçalarının düştüğünü ve ardından onları ağzımla çiğnediğini gördüm yutmadım ama çok etkilendim bi manası var mıdır teşekkürler

 6. Nimet dedi ki:

  Rüyamda asansörde kız ile tartışıyorum ağzımda sakız var ve çıkarmaya çalışıyorum çıkardıkça daha çoğalıyor bir avuç sakızı ağzımdan uzata uzata zorla çıkardım .

 7. Seyhan dedi ki:

  Rüyamda bir avuç dolusu raptiye şeklinde küçük çivi ve toplu iğneleri ağzımda çiğniyor ve daha sonra hepsini tükürüklerim sonra boğazımda bir tane kaldı diye korkup endişeleniyorum ben bunları yaparken annemde aynı işlemi yapıp tükürürlermiş ben anneme ağzında fazla tutma anne çabuk tükür diyorum yorumlarsanız çok mutlu olurum

Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca