Rüyada “Çığlık Atmak” Görmek

Çığlık Atmak
Rüyada Çığlık Atmak sevince ve ferahlığa işarettir. Rüyada Sevinçten çığlık atmak iyi bir haber korkudan çığlık atmak zarara uğramaya delalet eder.

RÜYADA ÇIĞLIK ATMAK: Çığlık Rüyası iyi bir haber ve mutluluk demektir. Rüyada çığlık atmak, sevince ve ferahlığa işarettir. Rüyada sevinçten çığlık atmak, refaha ve güzel bir şeye sahip olmaya, korkudan çığlık atmak zarara ve endişeye delalet eder.

İslami Tabirleri: Rüyada çığlık attığını görmek rüya sahibinin sevineceği bir habere delalet eder. İslami kaynaklara göre rüyada çığlık atmak, refah ve sevinçtir.

Diyanet Yorumları: Rüyada çığlık atarken kendini gören kimse şaşıracağı bir haber alır derler, diyanetin yaptığı bir araştırmaya göre, rüyada çığlık sesleri duyan ve çığlık atan birini görmek bazen endişe ve bazen sevinç ile yorumlanmıştır.

İmamı Nablusi (r.a) diyor ki: Rüyada sevinçten çığlık atan kimse umduğuna kavuşur, korkudan çığlık atan kimse korktuğundan emin olur denilmiştir.

Rüyada Korkudan Çığlık Atmak

Bazı tabircilere göre, rüyada korkarak çığlık atmak, yaptığı zararlardan dolayı iflas edeceğine işarettir. Rüyada Çığlık atmak rüyayı gören kimse için genel olarak sevinç ve mutluluk demektir.

Rüyada Sevinçten Çığlık Atmak

Rüyada sevinçten çığlık atan birini görmek sevineceği bir haber almaya, rüya sahibi kendisi sevinçten çığlık atarsa umduğuna kavuşması anlamına gelmektedir.

Rüyada Çığlık Atamamak 

Rüyada atamamak görmek, rüya görenin elinde malı kalmayacağını ve o kimsenin fakirliğinden dolayı borçlarını karşılamayacağına işarettir.

Rüyada Bağıramadığını Görmek

Rüyada Bağıramayan ve sesinin çıkmadığını gören kimse; af ve mağfirete uğrar ve muzaffer olur. Eğer buna lâyık ve ehil takımdan değilse bu rüyâ iyi değildir.

Rüyada Çığlık Sesi Duymak

Rüya sahibi için sıkıntı ve rezil olmaktır. Bir kadının çığlık sesini duymak rüyayı gören kimse insanlar arasında rüsva ve rezil olmasına, erkek çığlık sesi duymak sıkıntı ve kedere tabir edilip, yorumlanır.

Rüyada Çığlık Atarak Uyandığını Görmek

Rüyada çığlık atarak uyanan kimse için şöyle denilmiştir. Bu kimse halkın aleyhine bir iyilik, maddi menfaat ve yardım elde ettiği için halkın nefretine hedef olmaktır.

Rüyada Çığlık Atarak Ağlamak

Rüyada çığlık atarak ağlayan kimse için şöyle rivayet olunur, bu kimse bir iş diler ve işte başarı için çaba gösterir ise isteğine kavuşur denilmiştir.

Rüyada Çığlık Sesleri Duymak

Rüyada çığlıklar duymak korku ve endişeli bir döneme girmeye rüya sahibinin bir başkaları için duyduğu kuşku ve şüphelere delalet eder. Rüyada Çığlık sesleri duyan kimse üzüntü ve sıkıntı yaşar denilmiştir.

Rüyanı Anlat Yorumlayalım

İslami usullere göre diyanet ve İslami kaynaklara göre rüyanızın tabir olunmasını isterseniz, rüyanızı bu sayfanın alt bölümünde alakalı olduğunu düşündüğünüz şekilde anlatın ve sizin adınıza aynı gün rüyanızı, İslami rüya tabirleri ile yorumlayalım.

İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

 1. Rüyamda çığlık atmaya çalıştığımı gördüm. Rüyada çığlık atmak ne anlama gelir? ( Zeynep ) dedi ki:

  bıyerdeyim kafamı kaldırıp bakıyorum buyuk bı bına tepesinde birileri var ben kafamı kaldırınca kenara cekiliyolar sadece karartılar görüyorum bn baktıgımda karartılarını görüyorum bakmayınca bana bakıyolar cıglık atmaya calısıyorum birinde atarsam diğerinde atamıyorum yada kesik kesik bagırıyorum bilmediğim evgibi bi yerdeyimama değişik biyer evinortasında direkler filan var sonrasını hatırlayamıyorum

  1. Rüyanızın yorumu dedi ki:

   Merhaba Zeynep, Rüyada çığlık atamadığını görmek, var olan malını ve parasını kaybetmeye bununla beraber fakirleşmeye ve sıkıntı içinde kalmaya, karartılar görmek, istemediği halde bazı durumlar ile karşı karşıya kafasının karışması ile sağlıklı kararlar verememesine yorumlanır.

 2. Nurcennet dedi ki:

  Rüyamda labirent gibi bir ortamdayım parti gibi birşey var ve yer çekimi yok. Elimde bardak var onunla uçan zeytinleri topladım siyah zeytinleri biranda bıraktım dağıldılar. Sonra çığlık atarak koşmaya başladım ama korkmuyodum sadece gitmek istedim. Karanlık ve basamaklar vardı tuhaf bir rüyaydı açıkcası?

 3. Yunus dedi ki:

  Rüyamda camiye giriyordum babamla en önden 3.safda siyah elbiseli yüzünü göremediğim birisi vardi elini açmış dua ediyordu ayakta bize bakarak onu geçip oturduk sonra ben çığlık atmaya başladım canım çekiliyordu sanki ağlıyordum dua etmeye calısıyordum dilim dönmüyordu kimse yardım etmiyordu caminin içinde secde durmuş bi şekilde çığlık atıyor ağlıyordum ki uyandım.

 4. yaren dedi ki:

  Merhaba? Ben bu gun ruyamda bir seyden korkuyordum . korktugum seyi bilmiyordum . annemlere orada biri var deyip kapiyi actigimda kimsenin olmadigini lakin ciglik attigimi gordum . ondan sonra dis kapinin goz yerine baktigimda bir kararti gordum veya baska bisey . tam hatirlamiyorum . ama orada biri vardi . Anne diye seslendim . annemler gelmeden kapiyi acar acmaz cigligi bastim annemler geldiginde ise kapida hic bir sey yoktu . niye bosu bosuna bagriyorsun kizim dedi bana . sonra ise uyandigimda hayatimin en berbat gununu yasadim , yasiyorum…

 5. Melike dedi ki:

  Rüyamda her yer kedi her renkten var. bir tanesi siyah ve en büyükleriydi. Ben bilerek çığlık atıyorum korkudan değil gülerek kediler kaçsın diye. Sonra tepemden aşağı birçok kedi yere düştü kimi öldü kimisi kaçtı. Kediler kurt uluması gibi özellikle büyük siyah kedi uluyorlardı. Bende aralarından başımı saklayarak kaçıyordum.

 6. ceren dedi ki:

  mrblar rüyamda yatakda yatıyorum kalkmak ıstıyorum ama birileri benı ayagımda bırakmıyor ama odada kımse yok kapıya baktıgımda kardesım ve arkadasını görüyorum kardesım yerden bısey topluyor arkadaşıda namaz kılıyor bana yardım etsınler dıye çığlık atıp bagırıyorum ama benı duymuyorlar ben bıle kendı sesımı duymuyorum sonra bır an ayagımı bırakıyorlar ıcerıye kacıyorum karsıma annem cıkıyor benı duymuyomusunuz dıyorum ama hala kendı sesımı duyamıyorudum bıran korkuyla uyandım

 7. yazgül yılmaz dedi ki:

  erkek arkadaşım beni rüyasında görüyor ağlayarak ve çığlık atarak ama beni görmüyor ağlayarak ve çığlık atarak sadece sesimi duyuyor bu ne anlama geliyor yorumlarsanız sevinirim

 8. Zinnet dedi ki:

  Rüyamda korkudan arkadaşıma bağırıyordum arkadaşım beni sakinleştirdi ve arkadaşımın babası bana limonata verdi

Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca