Rüyada “Çiçek” Görmek

Çiçek
Rüyada Çiçek görmek neşe ve sevinç, Çiçek koklamak mutluluk ve rahatlık, Rüyada çiçek almak bekar için evlilik ve refah demektir. Çiçek rüyası yorumu.

RÜYADA ÇİÇEK GÖRMEK: Rüyada ismini bilmediği bir çiçeği görmek, üç şey ile tabir olunur. Biri çok çeşitli giyecek, bilmediği adamlar, çeşitli renklerde dokunmuş kumaş demektir.

İslami Tabirleri: Çiçek rüyası, İslami kaynaklara göre rüyada çiçek görenin evleneceğine ve Dünya mallarına sahip olacağına işarettir.

Diyanet Yorumları: Çiçek rüyada görmek; İki türlü tabir olunur. Mevsimin dışında çiçek görmek; hüzne ve kedere, Mevsiminde Görülen çiçek sevinç ve neşeye işaret eder.

İmamı Nablusi (r.a) diyor ki: Çiçek İslami rüya tabirleri ile şöyle yorumlanır; Rüyada çiçek görmek refah ve sevinçtir. Rüyada Renkli çiçekler görmek; Dünyaya ve Dünya malına sahip olacağına işarettir.

Rüyada Solmuş Çiçek Görmek

Rüyada solmuş çiçekler görmek tabiri; Bir çiçeği solmuş ve çürümüş olduğunu görmek, Dünyasının yok olmasına yorumlanıp tabir edilir.

Rüyada Tek Çiçek görmek

Bir tek çiçek görmek, eğer güzel ise, rüya sahibinin Dünyasına, onda görülecek her bir hadise, hayatına tabir edilip, yorumlanır.

Rüyada Çiçek Açmış Görmek

Rüyada bir kadın açmış çiçek görürse; hamile için mutluluğa işarettir. Yeni açmış çiçekler görmek sevinçli bir habere ve bazende kısmet ile tabir edilir.

Rüyada Çiçek Almak

Rüyada çiçek aldığını gören kimse irade ve imkanlarının üstünde ummadığı yerden belalarla karşılaşan kişiye ve beklenmedik bir teklife yorumlanmaktadır.

Rüyada Çiçek Ekmek

Rüyada çiçek ektiğini görmek, çok sıkıntı çekmesine rağmen olaylara sabır ve hoş görüyle bakan bir kimseyle tabir edilir.

Rüyada Çiçek Demeti Görmek

Rüyada çiçek demetleri görmek; iyi bir insansa konuşmalarından halk çok faydalanır.

Rüyada Çiçek Dükkanı Görmek

Rüyada çiçek dükkanı görmek bir seyahate yada bir ziyarete yorumlanır. Rüyada çiçek dükkanından çiçek almak bir haber almaya ve yola koyulmaya işaret eder.

Rüyada Çiçek Sulamak

Rüyada çiçek sulamak maksada kavuşmak ve arzu ettiği şey ile ilgilenmeye ve faydalı bir iş ile meşgul olunmaya delalet eder.

Rüyada Çiçekçi Görmek

Dindar birisinin çiçekçilik yaptığını gören kimsenin, konuşmaları Allah’ın (C.C.) emri, Peygamber’in (S.A.V) sünneti ve hikmetlerle dolu olur.

Rüyada Saksıda Çiçek Görmek

Rüyada Saksıda çiçek görmek tabiri, Çiçeği bir saksı içinde veya bahçede görmek üzüntü, sıkıntı ve kederden kurtulmaktır.

Rüyada Güzel Kokulu Çiçek Görmek

Bazı rüya tabiri alimlerine göre: Güzel kokulu her bir çiçek her ne renkte olursa olsun adının güzellikle ve övgü ile anılması olarak tabir olunur.

Rüyada Kokusuz Çiçek Görmek

Rüyada kokmayan veya kötü kokulu çiçek görmek, sıkıntı demektir. Kokusuz çiçekleri görmek, hüzne veya devam etmeyen bir işe tabir edilip, yorumlanır.

Rüyada Çiçek Bahçesi Görmek

Rüyada Çiçek Bahçesi görmek neşe ve sevinç ve bereket ile kolay geçime delalet eder. Rüyada çiçek bahçesinde güzel çiçekler görmek bekar için evlenmek ve güzel bir yuva kurmak demektir.

Rüyada Çiçek Buketi Görmek

Rüyada Çiçek buketi gören kimse bir hediye alır, bazı tabircilere göre rüyada çiçek buketi görmek; hayatının değişmesine ve beklediği bir teklifi almaya yorumlanır.

Rüyada Ağaç Çiçekleri Görmek

Rüyada görülen tüm ağaçların çiçekleri hayır ve bereket habercisidir. Rüyada ağaç çiçeği gören kimse maksadına, gayesine ulaşır denilmiştir.

Rüyada Çiçek Tohumu Görmek

Rüyada çiçek tohumu gören kişi için şöyle denilmiştir. Genel olarak çiçek tohumları görmek, özellikle de yemek üzüntüye tabir edilip, yorumlanır.

İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

  1. evrem berrak dedi ki:

    Nişanım bozuldu bana gelen çiçeği geri gönderdim ama rüyada çiçek geri getirilmişti ne anlama geliyor

1 2
Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca