Rüyada “Ceviz” Görmek

Ceviz
Rüyada Ceviz Görmek tabiri, Ceviz yemek, Ceviz kırmak ve Ceviz toplamak nasıl tabir edilir? Rüyada Ceviz görmek ile alakalı İslami tabirler burada!
Rüyanın Tabiri : neye işarettir? , ne demek , manası , anlamı ne demektir?

RUYADA CEVİZ: Rüyada ceviz görmek, zorluk ve sıkıntı ile kazanılmış olan mal, mülk, servet ve itibar, ceviz içi de kolaylıkla alınan mal olarak tabir olunur.

İslami Tabiri: Rüyada Ceviz görmek rüya alimlerine göre iki türlü yorumlanmıştır. Ceviz rüyası yerde gömülü bir defineye ve ilme, güzel bir tahsil hayatına ve zenginliğe işaret eder.

Diyanet Yorumu: Rüyada ceviz ve Cevizin kabuğu ve Cevizin içi ile üç şekilde tabir olunur. Rüyada cevizin kabuğu eli sıkı ve cimrilik yapan birine, Cevizin içi cömert ve insanlara yardım eden kimseye, Rüyada ceviz genel olarak, mala ve mülke fakirlikten kurtulmaya delalet eder.

İmamı Nablusi (r.a) diyor ki: Rüyada elinde cevizler olup bunlarla hışırtı yaptığını görmek, düşmanlığa, ceviz içi çürük ve bozuk olur ise, haram mal, mülk,para, altın gibi kıymetli şeylere, Rüyada Ceviz Görmek bazı tabircilere göre, kendinin bir hayli cevizi olduğunu görmek, biriyle dava ve kavgaya girişeceğine tabir edilip, yorumlanır

Rüyada Ceviz Toplamak

Rüyada Bir bahçeden ceviz topladığını görmek, ceviz topladığını gören kimse, bir kadın tarafından ticaret malı, para ve altın sahibi olur. Ceviz kabuğunun yorumunda ihtilaf olunmuştur. Bazıları bu rüya iyi değildir, dedikleri halde diğer bazıları iyidir, demişlerdir.

Rüyada Ceviz içi Görmek ne demektir

Rüyada Ceviz içi görmek tabiri, eğer ceviz içi çürük olursa mala,mülke,paraya ve bazende haram ile kazanılmış para demektir. Rüyada Ceviz içinin taze ve güzel görmek, zor kazanılan ve emek verilen işlere ve hayırlı geçim ile birlikte Altın,Para biriktirmeye ve bazende güzel bir hediye almaya işaret eder.

Rüyada Çürük Ceviz Görmek

Rüyada çürük ceviz görmek tabiri, umut ettiği bir alacağını almamaya veya borçu için borcunu ödemekte zorlanmaya, bazı tabircilere göre, Rüyada Çürük ceviz yemek, sıkıntıya ve hüzne işaret eder.

Rüyada Taze Ceviz görmek

Rüyada Taze ceviz görmek tabiri, Rüya tabiri alimlerine göre; Rüyada Taze Ceviz görmek, rızık ve kısmete ele geçecek mala ve şansın artmasına hayır ile gelecek bir huzura ve rahatlığa işaret eder. Rüyada Taze Ceviz yemek, ufak bir rahatsızlık geçireceğine ve bazende bir haber alıp üzüleceğine tabir olunur.

Rüyada Ceviz Kabuğu Görmek

Bir rivayete göre, Rüyada ceviz kabuğu görmek, cimri bir kimsenin itibar, kariyer, makam ve mevkisidir. Rüyada ceviz görmek; yerde gömülü mal ve defineye işarettir.

Rüyada Ceviz Kırmak

Rüyada Ceviz Kırmak tabiri, zor kazandığı malın kıymetini bilmeye ve kazancını biriktirip günden güne artan servete ve mala delalet eder. Rüyada Ceviz Kırmak, yapmakta olduğu işlerde başarılı olmaya tabir edilir.

Rüyada Ceviz Sesi Duymak

Ebû Sâid’ül Vaaz (r.a.) diyor ki: Ceviz sesi; şiddete ve düşmanlığa işarettir. Rüyada ceviz sesi duymak ve Ceviz görmek; iyi kimseler, reisler ve kardeşlerle, bedenin sıhhati ve uzun yolculukla da yorumlanır. Rüyayı gören kadın ise; uzun ömürlü olmasına delâlet eder.

Rüyada Ceviz Yemek

Rüyada ceviz yemek hasta için şifa bulmaya işsiz için iş bulacağına ve iyi bir işe gireceğine, dargın kimseler için barışmaya ve hayra işaret eder. Rüyada taze ceviz yemek, hastalıktan kurtulmaya delalet eder.

Rüyada Ceviz Sucuğu Görmek

Rüyada Ceviz Sucuğu görmek tabiri, tatlı ve hoş sözlü bir kadına delalet eder. Rüyada Ceviz sucuğu yemek kısmetli ve eli uğurlu kimseye delalet eder.

Rüyada Ceviz Ağacından Düşmek

Büyük bir sıkıntı ve telaş yaşar ve haksızlığa uğrar yada bir kazaya yada bir belaya maruz kalabilir. Rüya sahibi daha dikkatli olmalı ve beladan uzak durmalı ve öfkesine hakim olmalıdır.

Rüyada Ceviz Ağacı Dikmek

Rüyada Ceviz ağacı dikmek ileri görüşlü bir kimseye, sabırla kazanılacak bir davaya ve ele geçecek toplu bir paraya, Ticaret ehli için uzun vadede kazanılacak mala ve mülke delalet eder.

Rüyada Ceviz Ağacına Tırmanmak

Rüyada Ceviz Ağacına Tırmanmak, Şanslı ve kariyerli bir kimseyle dostluk kurmaya, bekar için biriyle tanışmaya evli için zor bir şekilde kazanılan helal kazanca ve büyük emekler ile elde edilecek mala, mülke ve paraya hükmolunur.

Rüyada Ceviz Reçeli Görmek

Rüyada ceviz Reçeli görmek tabiri, ceviz rüyası hayırlıdır. Rüyada ceviz reçeli görmek, zenginleşmeye ve günden güne genişleyen işe ve artan servete tabir olunur.

Rüyada Ceviz Silkelemek

Rüyada Ceviz Silkelemek tabiri, ağaca çıkıp yada çıkmadan bir sopayla ceviz silktiğini görmek, şansın ve kısmetin artmasına ve işlerinin bollaşmasına kolay elde edilecek paraya ve hayırlı geçime rüyanız yorumlanır.

Rüyanı Anlat Yorumlayalım

İslami Kaynaklara göre rüyada görmüş olduğunuz ceviz hakkında her şeyi sorup danışmak ve ayrıntılı kişiye özel rüya yorumu analizi yaptırmak isterseniz, Sayfamızın altından rüyanızı yazmanız yeterli olur. İslami Rüya Tabirleri ile rüyanızı aynı gün yorumlayabiliriz.

Rüyada Ceviz Görmek ile Alakalı Ayrıntılı Tabirler

 • Ceviz ağacı görmek; tamahkar ve fena bir adama delâlet eder.
 • Rüyada Ceviz ve badem kabuğu görmek; elbise, riya ve nifak ile yorumlanır.
 • Rüyada Ceviz Koparmak, rüyada ceviz kopardığını görmek, eline geçecek bir paraya işaret eder.
 • Rüyada Ceviz Kırıp yemek, zorlukla kazandığı mala ve iyi bir servete işaret eder.
 • Rüyada Hindistan Cevizi görmek, şanslı ve her kes tarafından sevilen bir kimseye delalet eder.
 • Rüyada ceviz Çırpmak tabiri, ceviz çırptığını görenin işleri artar kazancı bollaşır, rızkı genişler.
 • Rüyada Ceviz çalmak, bir başkasının malına ve bazende haksızlık yapan kimseye işaret eder.
 • Rüyada Ceviz Seçmek tabiri, rüyada ceviz seçtiğini gören kimse kıymetlenir ve kısmeti açılır.
 • Rüyada Ceviz Satın aldığını görmek, o senenin bollaşmasına ve işlerinin artmasına delalet eder.
 • Rüyada Ceviz Dağıtmak, rüyada ceviz dağıtan elindeki parayı boş yere dağıtır ve para harcar.
 • Rüyada Ceviz Dökmek, elindeki cevizleri döktüğünü görmek, elindeki malı kaybetmeye işaret eder.
 • Rüyada Ceviz Dalı kırmak tabiri, zarar uğramaya, kazancın azalmasına, işlerinin zayıflamasına işaret eder.
 • Rüyada Ceviz Dövmek tabiri, ceviz dövmek öğütmek işlerinin artmasına ve şansın açılmasına işaret eder.
 • Ceviz Düşürmek tabiri, rüyada bir sopayla yada eliyle ceviz ağacına vurup ceviz düşürmek mal sahibi olmaya işaret eder.
İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

 1. Meral dedi ki:

  Bu gece rüyamda,yumurta büyüklüğünde cevizler vardı elimde. Sonra bir alış-veriş merkezine girdim.Reyonda kalitesine göre ceviz vardı.Ben onlardan tattım ve en iyisinden satın aldım.Sonra bana kuru kayısı içinde ceviz verdiler ve onuda yedim.Dısarı çıktım eşimle bir ormanlık alana gittik.Çok lüks evler vardı,dublex.Ev alacakmışız.Yağmur da yağıyor bu arada.Bizim ev alacak durumumuz yok diyorum eşime.Ama yinede o evlerden almak için bakıyoruz.Çocukluğumdan beridir rüyalarıma giren bilmediğim bir köy görüyorum hep.Yine o köy yoluna girdik ve ben uyandım.

 2. İDRİS dedi ki:

  rüyamda iki cuval ceviz ve fındık gördüm yakınlarım tarafından kırıldığını gördüm yorumu ne acaba

 3. Rozan dedi ki:

  Merhama ben ruyamda bir adamin elinde ceviz ici veriyordu bende yiyiyordum baskalarinada veriyirdu

 4. esra dedi ki:

  Rukama sevdigim kisiye istihare yattim baki yorum yesillik bir ormandayim cok buyuk elma agaci var atmforum yetisemixorum soňra erik agaci varben oNa karis miyorum ve sonra seftali agaci var kaučuk bir agac 8tane falan var ben arkadasima soruyorum haram mí helal mí díye oda sesini cikarmiyor bende goz hakki diye birtane kopariyorum sonra yola cikiyorum ve kisme ben i arabasina almiyor ve uzak tan bir kiz arabaya biniyor ve sonra biniyorum sonra iki tane erkek cocuguna soruyorum beni sevi yomu yok diyor

 5. muhammet dedi ki:

  mrblar rüyamda komşumuzun bahçesindeki ceviz ağaçlarının başında öyle çok ceviz olduğunu gördümki ağaçların başında çok ceviz vardı hatta ceviz çokluğundan dallar kırılmasın diye sopalarla yerden dallara destek verilmiş olduğunu gördüm ve bu tek ağaçda deyil yürüken aynı komşumun farklı farklı ağaçlarının hepsi aynıydı ağaçların başından başında gereğinden fazla ceviz vardı ve ceviz çokluğundan dallar kırılacak gibiydi

 6. Oktay dedi ki:

  Rüyamda sebebini hatirlamadigim biseyden dolayı esim benden ayriliyordu esim daha yeni hamile buarada ama kavgasiz gurultusuz ben yanina konusmaya gidiyorum konusamadan müstakbel bacanagım geliyor rahat konuşulmuyor. Sonra kendimini 3-4 kisiyle toprak yolda yururken goruyorum sol tarafimizda küçük bir su arığı oluyo ve suyun üzerinde kocaman insan yarısı kadar büyüklükte ceviz oluyo cevizi almak icin inerken bi adam geliyo ceviz torununun oldugunu söylüyor bizde hiç böyle ceviz görmedik bize verir misin diye istiyoruz ve adam cevizi bize veriyor bizde yolda ceviz ile fotoğraf cekiliyoruz birilerine gonderiyoruz sonra meydanda oluyoruz cevizi 2 kisi ortada tutuyoruz toplam 4 kisi fotoğraf cekiliyoruz. Sonra cevizi görenler merak edip geliyorlar derken arkadaşların fotoğrafını cekmek icin makinayı alıp acılıyorum geriye doğru arkadaşların elinde cevizin yarısını goruyorum fotoğraf cekiyorum ve uyanıyorum hayırlara vesile olur inşallah yorumlarsaniz cok sevinirim şimdiden tsk.ederim.

 7. nazengül dedi ki:

  taheccüd namazından sonra bir işim hayırm şermi diye dua etmiştim beyaz poşette kabuklu ceviz gördüm poşette çok küçük delikler vardı kızım ilahiyata gitsinmi diye

1 2 3
Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca