Rüyada “Cennet Kapısı” Görmek

Cennet Kapısı
Rüyada Cennet Kapısı Görmek tabiri, izzet ve kereme, İlahi görevlerini yerine getirmeye işaret eder. Cennet Kapısı Görmek ile alakalı tabirler.

RÜYADA CENNET KAPISI: Bu rüya sahibi, kibar ve kerem sahibi bir kimse ile dost olup herkese iyi davranır ve İlahi görevlerini yerine getirir. Rüyada Cennetin Kapısı görmek maksadına ulaşmak ve umduğuna kavuşmak demektir.

İslami Tabiri: İbni Kesir (r.a.) demiştir ki: Cennet meyvelerinden yemesinin yasak edildiğini görmek, dini bozmaya işarettir. Cennette bir bağ, bahçe ve tarla ektiğini gören kimse, bir emlak satıp parasını yer. Kevser şarabından içtiğini gören kimse, idareci olur ve düşmanlarına galip olur.

Diyanet Yorumu: Rüyada cennette kapısından girdiğini görmek ve bir yatak üzerinde uzanmış ve dayanmış olduğunu görmek, hanımının iffetli ve Saliha olacağına, cennette bulunduğunu fakat ne zaman girdiğini bilmeyen Dünya’da yaşadığı müddetçe yiyecek-içecek ve bereketli rızıklara istek ve arzusuna kavuşmuş olur.

İmamı Nablusi (r.a) diyor ki: Rüyada Cennet kapısı gören kimse, iyiliği emir ve kötülükten sakındırır, nimet ve insanlar arasında övgü ve sevap kazanır. Rüyada Cennet Kapısı Görmek,  Dünya ve Ahi ret hayrına kavuşur, Dünya da ve Ahirette huzur elde eder.

Cennetin Kapısından Gireceksin Denilmesi

Rüyada Cennetin Kapısından gireceksin denildiğini görmek ve duymak, mirasa, Firdevsi âlâda bulunduğunu görmek, hidayet ve ilme ulaşmaya, cennete gül Erek girdiğini görmek, Allâhü Teâlâ hazretlerini çok çok zik­re işarettir.

Rüyada Cennet Kapısında Beklemek

Rüyada Cennet Kapısında beklemek, huzur ve maneviyatının artacağına ve din işlerinde gayret göstereceğine ve arzularının kolayca nail olmasına umutlarının gerçek olmasına rüyanız tabir olunur.

Rüyada Cennet Kapısını Açmak

Rüyada Cennetin Kapısını açmak tabiri, câmi ve zikir meclisi, çarşı, Hac, cihat, ilim ve sâlih amel ile tâbir olunur. Rüyada Cennet kapısını açıldığını görmek, hak yolda olmaya ve arzu ettiğine kavuşacağına delalet eder.

Rüyada Cennet Kapısı İsimleri Görmek

Cennetin sekiz kapısı vardır. Hadislerde “Cennetin sekiz kapısı olduğu” açıkça ifade edilmiştir,(bk. İbn Hacer,VII/28). Salat, Cihad, Reyyan, Sadaka(Zekât), Hac, Af, Eymen(Sağ, mübarek) ve Zikir-İlim kapısı. Bunlardan birinden girdiğini görmek yada isimlerini duymak rüyanın hayırla zuhur edeceğine ve gerçek olacağına işaret eder.

Rüyada Cennet Kapısı ismi Duymak

Salat, Cihad, Reyyan, Sadaka(Zekât), Hac, Af, Eymen(Sağ, mübarek) ve Zikir-İlim kapısı. Rüyada Cennet Kapısı isimlerinden birini yada bir kısmını duymak, her işinin hasılı,bereketin artması arzusunun kabulü bekar için evlenmeye işaret eder.

Cennetin Bekçisini ve Kapıcısını Görmek

Rüyada cennetin bekçisini ve kapıcısını görmek, hayatı oldukça sevinç, nimet ve refah içinde bir geçim ile belâdan kurtulmaya, cennette meleklerin yanma gelip kendine selâm verdiklerini görmek, cennete girişine vesile olacak bir iş işlemeye, cennete girdiğini görmek, izzet, mutluluk ve ibadetleri yapmaya işaret eder.

Rüyada Cennetin Kapısından Girmek

Rüyada Cennet kapısından içeri girmek, bu rüyayı gören kimsenin ilminden diğerleri ve tüm insanlar iyilik, maddi menfaat, yardım ve fayda görür ve kendisi kıymet bilmeli ve hak yolda hizmet etmelidir.

Rüyada Cennetin Kapısından Girememek

Rüyada cennetin kapısından gir denildiğini ama giremediğini görmek, dinden uzaklaşmaya ve günah işlemeye devam etmeye, Kendisine cennete gir denildiğini fakat girmediğini gören kimse, dini terk eder.

Rüyada Cennet

Rüyada cennet görmek ile alakalı daha geniş kapsamlı yorumlar okumak istiyorsanız. Rüyada Cennet Görmek sayfasına bakmanızı tavsiye ederiz.

Dini Rüya Tabirleri ile rüyalarınızı kolayca yorumlayabilirsiniz, Diyanet ve İslami Kaynaklara göre rüyada cennet kapısı görmenin geniş kapsamlı yorumunu okudunuz sormak istediğiniz her şeyi sayfamızın altından bize danışabilirsiniz. Ruyaburcyorumlari.com sitesi olarak sizlere daha geniş kapsamlı bilgiler sunmayı hedefliyoruz. Rüya sözlüğünde Arama yapmak için ‘Rüya Tabirleri‘ arama motorunu kullanabilirsiniz.

İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca