Rüyada “Cennet” Görmek

Cennet
Rüyada Cennet Görmek tabiri, iyi ve güzel amellere, gaye ve maksadın meydana gelmesi demektir. Rüyada Cennet görmek ile alakalı tabirler.

RÜYADA CENNET: Rüyada Cennet görmek; iyi, güzel amellere, gaye ve maksadın meydana gelmesine delâlet eder. Bir kimse rüyasında Cennet’e girmek istediği halde manî olunsa; hacdan, ve de tövbe etmekten mâni olunduğuna alamettir.

İslami Tabiri: İbni Fûzale (r.a.) demiştir ki: Rüyada cennete girmek Allâhü Teâlâ Hazretleriyle hüsnü muameleye ve güzel mükafata tabir edilip, yorumlanır. Bir rivayete göre mirasa ve diğer bir görüşe göre darlık ve şiddetten refaha kavuşmaya tabir edilip, yorumlanır. Cennete girdiğini gören kimse, hasta ise iyileşir.

Diyanet Yorumu: Rıdvan Cennetini gören kimse, ve bundan dolayı Rüyada ferahlık duyan, son derece mutluluk ve bereketli rızıklara erer. Yüksek bir mekanda bulunduğunu burasının cennet olduğunu zannettiğini gören kimse, bir adil devlet yöneticisine veya bir zenginlik sahibi bir kereme vasıl olur.

İmamı Nablusi (r.a) diyor ki: Cenneti gören, fakat içeri girmeyen kimseye bu rüya hayırlı amellerinden dolayı müjdedir. Rüyada cennet görmek tabiri, Bu rüya ehli insafın ve zulümden uzak olanın rüyasıdır. Cenneti Rüyada tamamen ve dolaysız gören kimse, istediği şeye kavuşur, Dünya da ve Ahirette huzur elde eder ve ondan üzüntü ve keder gider.

Rüyada Cennete Gitmek

Cennete girer misin denildiğini gören kimse, miras yer. Rüyada Cennete Gitmek, Allâhü Teâlâ’dan sakınmaya, bereket ve bol rızka, hüzün ve kederin gitmesine işarettir.

Rüyada Cennet Hurması Görmek

Rüyada Cennet Hurması görmek ve yemek, Cennet meyvelerinden yemek gibi yorumlanır. Sâlih amelin sonuçları, ev­lilik ve evlâttır. Sidret’ül Müntehâyı görmek, bütün vaad edilmiş olan şeylerden maksada ulaşmaya yorumlanıp tâbir edilir.

Cennete Girip Hiç bir şey yapmamak

Cennete girdiğini ve meyvesinden yemediği gibi suyundan da içmediğini görmek, nâil olduğu ilimden istifade etmemeye, cennet­ten kovulduğunu görmek, fakirlik ve geçim sıkıntısı çekmeye, cennette dolaşmak rızık genişliğine, yüce şan ve korkudan emniyete işarettir.

Rüyada Huri Görmek

Cennet hurileriyle beraber olduğunu gören kimse, iyi işlerinde kolaylığa ulaşır. Cennette ikâmet ettiğini gö­ren kimse, son nefesine kadar nimet ve izzette olmaya yorumlanır. Cennet kadınlarından birini nikahladığını görmek, nimet ve yüce bir rütbeye, işaret eder.

Rüyada Cennet Nimetleri Görmek

Cennet nimetlerini yemekten çekindiğini görmek, delalete işarettir. Cennette şerbet veya süt içtiğini gören kimse, âlim, hakim ve zengin olur. Birine bir cennet meyvesini verdiğini görmek, kendi ilminden ve malından o adamı faydalandırmaya işarettir.

Rüyada Cennete Girmek

Cennet kapılarından birinin kapandığını gören kimsenin akrabalarından biri vefat eder. Rüyada Cennete girmek için tabirler, Cennet’e girdiğini gö­ren; sevince sürura kavuşur, kurtuluşa nail olur. Gülümseyerek Cennet’e girdiğini gören kimse Allah’ı çok zikreder. Cennete girmek istediğini ve lâkin içerden yasaklandığını görmek, Dünya’da fesat ve isyana meraklı olduğuna tâbir edilip, yorumlanır.

Rüyada Cennet Meyvesi Yemek

Cennet meyvelerinden yediğini gören kimse yediği meyve kadar ilimle rızklanır. Cennet’in su, şarap ve sütünden içtiğini gören, hikmete, ilme ve zenginliğe kavuşur. Cennet meyvelerinden yemek, güzel amellerin neticesine, hanımına ve hayırlı evlada işarettir.

Rüyada Cennetin Kapısı Görmek

Cennet’in bütün ka­pılarının üzerine kapanıp açılmadığını gören kimse; ana babasına âsî olduğuna ondan razı olmadıklarına işarettir. Cennet’e ne zaman girdiğini bilmeyen kimse; Dünyada bulunduğu müddetçe şeref ve izzete ve nimete kavuşur. Yüzüne karşı cennet kapısının kapandığını gören kimse, âsi olur.

Rüyada Cennet Kokusu Duymak

Rüyada Cennet Kokusunu hissetmek ve koklamak, Güzel inanca ve sünneti seniyyeyi işlemeye muvaffak olur. Rüyayı gören kâfir ve günahkar ise Müslüman olur, âsî ise günahlarından tövbe ve istiğfar eder. Rüyada Cennetin kokusunu duymak ve hissetmek bazı tabircilere göre, Ya da haram kazançtan he­lâl kazanca geçmeye delâlet eder.

Rüyada Cennet Kuşu Görmek

Rüyada cennete girdiğini ve cennet kuşlarını gören kimse, ferah ve sevince ve Al­lah tarafından hayra ve güvene kavuşur. Cennet meyveleri ve ağaçları görmek veya başkasının kendisine cennet meyvesi ikram ettiğini görmek, hayır, iyilik, maddi menfaat, yardım ve refaha yorumlanır.

Cennetin Kevser Suyundan içmek

Cennet’te Kevser suyundan içtiğini gören kimse başkanlığa nail olup düşmanlarına galip gelir. Cennet’in sütünden, şarabından yahut sularından içtiğini gö­ren; hikmete, ilme ve nimete nail olur.  Kendisini Cennet köşklerinden birinde görse; reis olur yahut güzel bir kadınla evlenir. Cennet Hurilerinden (kızlarından) bir kıza cima ettiğini ve Cennet etrafında döndüklerini gören; bir servete ve nimete kavuşur.

Rüyada Cennetin Nehirlerini Görmek

Cennet nehirlerinden içilen şeyler muteber olarak tâbir olunur: Su nehri bol rızık ile geçinmeye. Sûd nehri güzel yaradılışa. Şarab nehri Allah sevgisinden meydana gelen mânevi sarhoşluğa ve Allah’ın haram kıldığı şeylere karşı içinden nef­ret duymaya. Bal nehri ilim ve Kur’ân’a delâlet eder.

Rüyada Cennet Meyvesi Toplamak

Eliyle cennet meyvesini toplayıp yediğini gören kimse, din ilmi tahsil eder ise, de ondan halk istifade etmez. Rüyada Cennet bahçesi görmek ve bahçedeki ağaçlardan meyve topladığını görmek başarıya ve makam mevkiye yükselmeye işaret eder.

Rüyada Tuba Ağacını Görmek

Rüyada Tuba Ağacını görmek arzuların ve muratların kabulüne ve kişinin selametine işaret eder.  Tûba ağacının altında oturduğunu gören kimsenin Dünya ve Ahirette muradı yerine gelmiş olacağına tâbir edilip, yorumlanır.

Rüyada Cennet Bahçesi Görmek

Kendini cennet bahçelerinde görmek, tam bir ihlâs ve kemal bir din, Cennet meyvelerinden yediğini görmek, ilim sâhibi olmasına, cennetin suyundan, şarabından ve sütünden içtiğini görmek, ilim, hikmet ve servet elde etmeye,

Rüyada Cennet Ağacı Görmek

Bazılarının sözüne göre Cennet ağaçları ve Cennetin bahçelerini görmek, ilmi ile âmil olan âlimlere, mürşit imamlarla tâbir olunur. Cennet bahçeleri girmek yüksek makamlara, parlak elbiseler giymeye, servet ve zenginliğe, güzel bir akıbete tabir edilip, yorumlanır.

Rüya Tabiri Hakkında

İslami Kaynaklara göre rüyada cennet görmenin fazileti ve esrarları bu sayfamız da anlatılmıştır. İslami Rüya Tabirleri ile rüyalarınız anlam bulsun ve sizde görmüş olduğunuz tüm rüyalarınızın anlamlarını burada kolayca öğrenebilirsiniz. Rüyada ne gördün rüyanı yaz yorumlayalım.

İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

  1. Nsl dedi ki:

    Rüyamda cennette olduğumu ama öyle anlatılan gibi bir cennette değilim cennetin yanında cehennem var aralarında bi sis var aklımdan da herkes muhakkak cehennemi görecekti ben niye görmedim diyorum cehennemi merak ediyorum ve sınıra doğru gidiyorum sonra korkuyorum neyse görmediğim daha iyi allah bana cenneti nasip etmiş hep burda kalayım diyorum anlamı ne acaba

  2. Gul dedi ki:

    Rüyamda cennette olduğumu ama öyle anlatılan gibi bir cennette değilim cennetin yanında cehennem var aralarında bi sis var aklımdan da herkes muhakkak cehennemi görecekti ben niye görmedim diyorum cehennemi merak ediyorum ve sınıra doğru gidiyorum sonra korkuyorum neyse görmediğim daha iyi allah bana cenneti nasip etmiş hep burda kalayım diyorum anlamı ne acaba

1 2
Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca