Rüyada “Cenaze Merasimi” Görmek

Cenaze Merasimi
Rüyada Cenaze Merasimi Görmek tabiri, Rüyada Cenaze Merasimine Katılmak dua etmek ve ağlamak ile alakalı tabirler ve yorumlar yer alıyor.

CENAZE MERASİMİ: Bir cenazede halkın yürüdüğünü görmek, cenaze sahibinin o cemaate reis olacağına veya bir cemaat efendisi olup onlara hile veya haksızlık edeceğine tabir edilip, yorumlanır.

İslami Tabiri: Kirmâni Rahmetullah demiştir ki: Rüyada Bir cenazenin işlemlerini bitirmekle görevli gören kimse, bir düğün merasimine memur olur. Bir cenazeye hamile olduğunu gören kimse, dini bozmaya çalışanlardan birine şefaat eder.

Diyanet Yorumu: Kendisinin bir cenaze gibi götürüldüğünü gören kimse, yeterli ise, makam sahibi olur. Değil ise, herkesin hürmet ettiği bir mevkiye gelir.

İmamı Nablusi (r.s) diyor ki: Bir cenazeyi uğurlayan kimseler ile beraber uçtuğunu görmek, o me­kân halkından bir kuvvetli, yiğit ve değerli bir kimsenin vefatına, eğer cenaze tanınan birisi ise, bizzat vefat edeceğine, işarettir.

Rüyada cenaze merasimi görmek ile alakalı diğer rüya tabirleri alimlerine göre; cenazenin kendi kendine yer üzerinde yürüdüğünü görmek, rüya sahibinin yolculuğuna, bu rüyayı gören kimse, kadın ise, evliliğe, eğer evli ise, dininin bozulmasına, cenazesini kimsenin uğurlamadığını görmek, izzet ve makamını kaybedip işlerinin bozulmasına işarettir.

Rüyada Cenaze Merasimine Katılmak

Bazı rüya tabiri alimlerine göre: Kendini bir cenaze alayıyla götürdüklerini görmenin tabiri, Rüyada cenazeyi uğurlayanlara göre yapılır. Bunlar halkın ileri gelenlerinden ise, rüya sahibi pek büyük bir makama kavuşur, istek ve hayallerini elde eder, eğer halktan kimseler ise, makamı daha küçük olur.

Rüyada Cenazede Ağlamak

Rüyada Cenaze görmek ile alakalı tabirler için “Rüyada Cenaze Görmek” ne anlama gelir? Yorumu için belirtilen sayfayı ziyaret etmenizi öneririz. Rüyada Cenaze görmek ve ağlamak ile alakalı daha geniş kapsamlı yorumları belirtilen sayfada bulacaksınız.

İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

  1. ayşegül dedi ki:

    neden bir merasimdeydim

Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca