Rüyada “Çekmece” Görmek

Çekmece
Rüyada çekmece görmek, Sadık eş, güvenilir eleman, demektir. Rüyada Çekmece açmak, kilitlemek, kapatmak ile alakalı tabirler ve yorumlar

RÜYADA ÇEKMECE: Rüyada çekmece görmek, Sadık eş, güvenilir eleman, güzel ve herkesle iyi geçinen hizmetçi ile tabir edilir. Rüyada Çekmece kilitlemek, herkes ten bir şey saklamaya, Rüyada çekmece açmak, bir konuyu açığa çıkarmak demektir.

İslami Tabirleri: Çekmece rüyası gören kimse, sağdık sözüne güvenilir bir kimse ile birlikte olmasına ve iyi geçime maişetin genişliğine tabir edilir.

Diyanet Yorumları: Rüyada çekmeceye bir şey saklamak gizlemek, birikim yapmaya ve altın, para biriktirmeye delalet eder. Rüyada çekmece kilitlemek, emanet almaya ve emanet korumaya tabir edilir.

İmamı Nablusi (r.a) diyor ki: Çekmece Rüyada görmek, hizmetlerinden memnun olunan kimse işaret eder. Rüyada çekmeceli dolap görmek, dolap yeniyse bekar için evlenmeye, evli için mal sahibi olmaya işaret eder.

Rüyada Yeni Çekmece Görmek

Yeni bir çekmece aldığını gören kimse, böyle bir kadın ile evlenir veya öyle bir hizmetçi alır. Rüyada çekmece görmek; bekar kimse için evlenmeye, kız için kendisini muhafaza edecek bir kocaya delâlet eder.

Rüyada Çekmece Açmak

Rüyada çekmece açtığını gören kimse için bir rivayette şöyle buyrulmuştur, Dünya malı ve uzun ömre tabir edilip, yorumlanır. Rüya sahibi zah­metli işlerle karşılaşır ve bunların kolayca üstesinden gelir denilmiştir.

Rüyada Çekmece Kilitlemek

Rüyada Çekmece kilitlediğini gören kimse, her kes tarafından bilinmeyen özel bir bilgiye sahip olacağına ve sır saklamaya yorumlanır. Çekmece kilitlemek rüyası, birikim yapmaya, altın,para biriktirmek demektir.

Rüyada Çekmece Kapatmak

Rüyada Çekmece Kapattığını gören kimse için şöyle denilmiştir. Dünya malından büyük hayra kavuşur, istek ve hayallerini elde eder ve dilediğini yapmaya gücü yeter.

Rüyada Çekmece Boşaltmak 

Rüyada Çekmece Boşaltmak, bekar kimse için sevdiğinden bir mühlet ayrı kalmaya, evli kimse için taşınmaya yada seyahate delalet eder. Bazı tabirciler demişlerdir ki rüya sahibi çok önemli bir iş yapar.

Rüyada Çekmece Karıştırmak

Rüyada Çekmece karıştırdığını gören kimse bir başkası hakkında bilinmeyen sırları öğrenmeye çalışmasına, rüya sahibi hakkında çevresinde çok konuşulmaya laf işitmeye yorumlanır. Rüyada çekmece açmak ve karıştırmak saklı olan bir şeyi öğrenmek demektir.

Rüyada Çekmece Toplamak

Rüyada çekmece topladığını görmek tabiri, Bir rivayete göre halkın diline düşmek ve halkın aleyhine bir iyilik, maddi menfaat ve yardım elde ettiği için halkın nefretine hedef olmaktır.

Rüyada Çekmeceli Dolap Görmek

Rüyada Güzel ve kullanışlı bir çekmeceli dolap görmek bazı tabircilere göre şöyle yorumlanmıştır. Rüya sahibi başarısından dolayı iş hayatında zirveye ulaşacağına ve aile babasına işarettir.

Rüyada Mutfak Çekmecesi Görmek

Rüyada Mutfak çekmecesi gören kişi erkek ise, rüyayı gören kimsenin yararsız sözlerle ve davranışlarla zayıflığa düşeceğine işarettir. Kadın için mutfak çekmecesi hayır ve rahatlık demektir.

Rüyanı Anlat Yorumlayalım

Türkiye’nin en iyi, Rüya sözlüğü ile rüyalarınızı, İslami usullere uygun bir şekilde, Diyanet ve Ulema görüşleriyle, İslami Rüya tabirleri kaynaklarından yorumlatmak isterseniz, alt kısımdan rüyanızı yazın aynı gün rüyalarınız sizin adınıza yorumlansın.

İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

 1. Ayşe ece dedi ki:

  Rüyamda dolabın içinde bir çok anahtar gördüm

  1. Rüya Yorumu dedi ki:

   Hayırlı günler rüyada anahtar görmek yeni bir hayatın başlangıcı anlamına gelir.Saygılar

 2. gamze dedi ki:

  daha önceden tanımadığım bir adam ve kadın var bende onların evinde kalıyorum ve öğretmen olan arkadaşım beni ziyarete geliyo bu kişi evli dışarıya afeye gidiyoruz fakat yağmur yağıyo tanışdığım ev yeni ve ordaki kadın bana degerli yani laptopunu çekmeceye koy diyo sonra ayağımda siyah spor ayakkabı oluyo onu gri olanla değiştriyorum tanımadığım diğer adamın yüzündede N harfi vardı anlayamadım

 3. Melek dedi ki:

  Merhaba rüyamda bir bey bana altın taş lı yüzük takıyordu bende yuzuge hayranlıkla baktık ve çok mutlu olarak uyandım anlamı nedir

 4. Berat dedi ki:

  Rüyamda asker olduğumu gördüm ve eski sevgilimi kelepçeleyip çekmeceye koyuyorum . ve komutan getir şunu tokalarını toplasın diyor çekmeceyi açıyorum ve uyuyor uyandırmaya çalışıyorum hayırmıdır?

 5. Kübra dedi ki:

  merhaba rüyamda evimizin bahcesine iniyordum bahcede cekmece vardi ve ben cekmeceyi aciyorum icinde taraklar cikiyor elime aliyorm ve saclarimi tariyorum . sonra saclarimi tararken elime bi tutam saç geliyor daha sonra taraklari tekrar cekmeceye koyuyorm ardndan ruyamda temiz su dolu bi havuz gordum ruyamin yorumu nedir aciklarsaniz sevinirmm.

 6. Aysenur dedi ki:

  Ruyamda icinde baska insanlarinda bulundugu bir evdeydim.Evde cekmece vardi icine kendi esyalarimi koydum baskalarina ait oyuncak bebekler vardi goturdum baska yere darbir odaya onlari biraktim kendi esyalarim duzeltip cekmeceyi kapattim.cekmecenin oldugu oda dar degildi.sonra o evden gidecekmiydim tam hatirlamiyorum belki de kalacaktim kadin gordum o evde biraz karisikti

Türkiye'nin En iyi Medyum Hocası - Medyumlar - Medyum hoca